Skip to content

Następny serial Vince’a Gilligana z Rheą Seehorn w roli głównej trafia na Apple TV+ z dwusezonowym zamówieniem

22 de wrzesień de 2022
rhea 2

EKSKLUZYWNY: Największy projekt telewizyjny, który pojawił się na rynku od dłuższego czasu, wylądował z największym zaangażowaniem w seriale od dłuższego czasu. Apple TV+ nazwał nowy program od Breaking Bad twórca i Lepiej zawołaj Saula współtwórca Vince Gilligan, który będzie miał Lepiej zawołaj Saula gwiazda Rhea Seehorn dołączona do roli głównej. Projekt bez tytułu, opisany jako mieszany, ugruntowany dramat gatunkowy, otrzymał od streamera dwusezonowe zamówienie od razu do serialu.

Pochodząca z długoletniego domu studyjnego Gilligana, Sony Pictures Television, nowa seria stanowi kontynuację Gilligana po przebojach krytyków i ocen. Breaking Bad i prequel Lepiej zawołaj Saula. Oznacza to również drugą współpracę Gilligana z Lepiej zawołaj Saula gwiazda Seehorn, która otrzymała nominację do nagrody Emmy 2022 za jej uznany występ w serialu.

Gilligan będzie pełnił rolę showrunnera i producenta wykonawczego w jego High Bridge Productions. Były prezes Sony Pictures TV, Jeff Frost, który nadzorował projekt przed ustąpieniem ze stanowiska kierowniczego, będzie również producentem wykonawczym wraz z Diane Mercer. Jenn Carroll produkuje dla High Bridge Productions.

Jak donosił Wszykina wyłącznie w zeszłym miesiącu, prezentacja Gilligana była bardzo oczekiwana, z co najmniej 8-9 sieciami i platformami ustawionymi w kolejce, aby wysłuchać go i przeczytać jego scenariusz. Było wiele rund licytacji na projekt, który, jak słyszałem, szukał zamówienia na serię i budżetu w okolicach 13,5–15 mln USD na odcinek – na najwyższym poziomie za dramat premium ze znaczącymi elementami gatunkowymi, ale nie w szczęce- spadek zakresu odcinków o ponad 20 milionów dolarów na programy takie jak LOTR: Pierścienie Mocy, Dom Smoka lub teraz-półka Demimond.

Apple TV+, które wykazywało wielki entuzjazm dla projektu i agresywnie go realizowało, od samego początku było uważane za silnego pretendenta ze względu na długoletnią relację Zacka Van Amburga i Jamiego Erlichta z Gilliganem. Jako prezesi Sony Pictures Television, Van Amburg i Erlicht przewodzili i sprzedawali oba produkty Breaking Bad oraz Lepiej zawołaj Saula. Podczas Apple TV+ Gilligan ponownie spotka się z byłym współprzewodniczącym SPT Studios, Chrisem Parnellem, obecnie starszym dyrektorem ds. programów telewizyjnych w streamerze. (Inne sklepy, o których słyszałem, były sprzeczne z serialem, to Amazon i Breaking Bad/Lepiej Zadzwoń do Saula sieci AMC.)

„Po piętnastu latach uznałem, że nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę od pisania antybohaterów… a kto jest bardziej bohaterski niż genialna Rhea Seehorn? Już dawno miała swój własny program i mam szczęście, że mogę z nią pracować” – powiedział Gilligan. „A jaka ładna symetria połączyć się ponownie z Zackiem Van Amburgiem, Jamiem Erlichtem i Chrisem Parnellem! Jamie i Zack byli pierwszymi dwojgiem ludzi, którzy powiedzieli „tak” Breaking Bad te wszystkie lata temu. Zbudowali wspaniały zespół w Apple, a moi wspaniali, długoletni partnerzy w Sony Pictures Television i ja jesteśmy podekscytowani współpracą z nimi”.

Jak zwykle Gilligan nie ujawniał szczegółów na temat założenia swojego programu.

Jak wcześniej informowaliśmy w Wszykina, serial jest uważany za odejście od świata narkotyków i przestępczości, który badał w Breaking Bad oraz Lepiej zawołaj Saulaktórego finał serialu wyemitowano w zeszłym miesiącu.

W porównaniu do Strefa Zmierzchu, mówi się, że nowa seria osadzona jest w naszym świecie, jednocześnie modyfikując go, naginając rzeczywistość i skupiając się na ludziach oraz odkrywając ludzką kondycję w nieoczekiwany, zaskakujący sposób. Prowokująca do myślenia, ale nie moralna opowieść, serial ma również nosić charakterystyczny ton Gilligana, który nasyca dramat humorem.

Jeden z najbardziej znanych twórców telewizyjnych swojego pokolenia, Gilligan stworzył i wyprodukował Breaking Bad, który zdobył dwie nagrody Emmy za najlepszy serial dramatyczny. Jest współtwórcą/producentem wykonawczym, obok Petera Goulda, Breaking Bad prequel Lepiej zawołaj Saula, który również był kolosem nagród, zdobywając do tej pory 46 nominacji do Emmy, z czego siedem w tym roku, w tym za wybitny serial dramatyczny. Gilligan zdobył także wiele nominacji do nagrody Emmy za swoją pracę nad Archiwum Xs. Jest reprezentowany przez CAA i Del Shaw Moonves Tanaka.

Oprócz Lepiej zawołaj Saula, Kredyty Seehorn obejmują: Veep, rzeczy słyszane i widziane, i filmy, które niedługo ukażą się na ekranach Linoleum oraz Wyrm. Seehorn była również nominowana do nagrody Emmy dla aktorki w krótkiej formie cyfrowej serii dla Bar Coopera, nad którym reżyseruje i jest producentem wykonawczym. Reprezentowana jest przez Untitled Entertainment, UTA i Viewpoint.

Czy ten post był pomocny?