Skip to content

Napastnik Paula Pelosiego powiedział również, że chce zaatakować Toma Hanksa, Huntera Bidena i Gavina Newsoma

14 de grudzień de 2022
GettyImages 1438030993

David DePape, oskarżony o zaatakowanie męża przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, Paula Pelosi, w ich domu w San Francisco w październiku, powiedział policji, że planuje również zaatakować listę innych osób publicznych, w tym aktora Toma Hanksa, Huntera Bidena i gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma.

Rewelacja pojawiła się podczas wstępnego przesłuchania DePape w czwartek. Według Associated Press porucznik Carla Hurley zeznała, że ​​​​przesłuchując DePape’a przez godzinę po tym, jak został zatrzymany w domu Pelosisów, opowiedział o innych osobach, które chciał ścigać. Według akt sądowych DePape powiedział władzom, że podczas włamania do domu Pelosi 28 października szukał przewodniczącego Izby Reprezentantów. Ale wtedy była w Waszyngtonie.

DePape nie przyznał się do szeregu zarzutów federalnych i stanowych, w tym usiłowania porwania funkcjonariusza federalnego lub pracownika oraz napaści na członka najbliższej rodziny urzędnika federalnego.

Nie było jasne, dlaczego DePape chciał atakować inne osoby publiczne, ale podobno popierał teorie spiskowe. Według Hurley, DePape powiedział jej podczas wywiadu: „W Waszyngtonie jest zło, to, co zrobili, wykraczało daleko poza kampanię”.

Paul Pelosi doznał poważnych obrażeń głowy i ręki po tym, jak DePape uderzył go młotkiem, podała policja.

Pelosi byli w Waszyngtonie w czwartek na odsłonięciu oficjalnego portretu Nancy Pelosi. Na początku tego miesiąca Paul Pelosi wystąpił publicznie po raz pierwszy od czasu ataku, biorąc udział w uroczystościach Kennedy Center Honors wraz z żoną. Jedno z dzieci Pelosi, Christine Pelosi, było obecne na rozprawie przed Sądem Najwyższym w San Francisco.

Prokuratorzy odtworzyli również telefon Paula Pelosiego pod numer 911 i odtworzyli wideo z ataku, które zostało zarejestrowane przez kamery ciała.

Według Associated Press funkcjonariusz policji z San Francisco Kyle Cagney powiedział sądowi, że kiedy on i inni funkcjonariusze przybyli na miejsce, DePape i Pelosi trzymali młotek. Powiedział, że DePape odmówił wydania polecenia upuszczenia młota, a następnie uderzył nim Pelosi.

Zgodnie z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa, funkcjonariusze Departamentu Policji San Francisco przybyli o 2:31 rano i funkcjonariusz zapukał do drzwi frontowych.

„Kiedy drzwi się otworzyły, Pelosi i DePape jedną ręką trzymali młotek, a drugą ręką DePape trzymał przedramię Pelosi. Pelosi przywitała funkcjonariuszy. Funkcjonariusze zapytali ich, co się dzieje. DePape odpowiedział, że wszystko jest w porządku. Następnie funkcjonariusze poprosili Pelosi i DePape, aby rzucili młotek”.

„DePape wyciągnął młotek z dłoni Pelosi i zamachnął się nim, uderzając Pelosi w głowę. Funkcjonariusze natychmiast weszli do środka i byli w stanie powstrzymać DePape. Podczas gdy funkcjonariusze obezwładniali DePape’a, Pelosi leżała nieprzytomna na ziemi.

Jak wynika ze zgłoszenia, podejrzany powiedział policji, że włamał się do domu przez szklane drzwi. DePape powiedział policji, że kiedy przybyli na miejsce, Pelosi podbiegła i otworzyła. Następnie Pelosi złapała młotek w dłoni DePape’a.

„W tym momencie wywiadu DePape powtórzył, że DePape nie planuje się poddać i że przejdzie „przez” Pelosi”, zgodnie z dokumentami sądowymi.

„DePape stwierdził, że odciągnął młotek od Pelosi i skierował go w stronę Pelosi” – napisano w skardze. „DePape wyjaśnił, że działania Pelosi spowodowały, że Pelosi” zamiast tego przyjęła karę ”.”

Czy ten post był pomocny?