Skip to content

Najgorszy film Chadwicka Bosemana według Rotten Tomatoes

2 de listopad de 2021
l intro 1635894609

Powiedzieć, że świat był zszokowany, gdy Chadwick Boseman niespodziewanie zmarł w 2020 roku po wieloletniej walce z rakiem jelita grubego, to trochę za mało powiedziane. Wyglądało na to, że kariera Bosemana dopiero się zaczynała. Miał kontynuować swoją przełomową rolę jako T’Challa po tym, jak film Marvel Cinematic Universe „Czarna Pantera” zarobił ogromne 1,3 miliarda dolarów na całym świecie (na Box Office Mojo). Jednak wszystko zostało przerwane, gdy Boseman zmarł w wieku 43 lat.

Mimo to spuścizna Bosemana przetrwała, a on został nawet pośmiertnie nominowany do Oscara dla najlepszego aktora za rolę w filmie „Ma Rainey’s Black Bottom” podczas 93. Oscarów. Jednak nawet ktoś ze stosunkowo dobrą filmografią, jak Boseman, może w pewnym momencie przyjąć pewne role, które po prostu nie zazębiają się z krytykami ani publicznością. Mając to na uwadze, oto najgorzej oceniony film Bosemana w historii, według strony agregującej recenzje Rotten Tomatoes.

Bogowie Egiptu to najgorszy film Chadwicka Bosemana

Według Rotten Tomatoes najgorzej ocenionym filmem Chadwicka Bosemana był film akcji fantasy z 2016 roku „Bogowie Egiptu”, który zdobył 15% na stronie. Skoncentrowani wokół prób Horusa (Nikolaj Coster-Waldau) powstrzymania Seta (Gerard Butler) przed zniszczeniem świata, krytycy zakwestionowali film i jego fabułę, ogólny ton i wybieloną obsadę. W rzeczywistości kontrowersje związane z wybielaniem były problemem, który otaczał film, zanim został jeszcze wydany (na podstawie The Guardian). Sam Boseman był jednym z wybitnych ludzi kolorowych w filmie, przedstawiając egipskiego boga Thota.

Sam Boseman wziął udział w kontrowersji, mówiąc GQ w 2015 roku, że kiedy pierwotnie otrzymał scenariusz, spodziewał się, że zostanie wymieniona krytyka. „A ja jestem wdzięczny że to [was] ponieważ właściwie się z tym zgadzam” – kontynuował. „Dlatego chciałem to zrobić, żebyście zobaczyli kogoś pochodzenia afrykańskiego grającego Thota, ojca matematyki, astronomii, boga mądrości”.

Więc chociaż wydaje się, że Boseman zgodził się z kontrowersją dotyczącą wybielania, i tak chciał zrobić film, aby wprowadzić do niego pewną różnorodność. Szkoda tylko, że gotowy produkt był taką katastrofą w oczach fanów i krytyków.

Czy ten post był pomocny?