Skip to content

Movio weterynarz Sarah Lewthwait, Matthew Liebmann współkierują firmą jako współzałożyciel i dyrektor generalny Will Palmer opuszcza firmę zajmującą się analizą filmów

23 de listopad de 2021
movio brand identity logo secondary horz

Sarah Lewthwaite i Matthew Liebmann, dwaj weterani wyższego szczebla z firmy Movio zajmującej się analizą filmów, będą współkierować firmą po odejściu współzałożyciela i dyrektora generalnego Willa Palmera w przyszłym miesiącu.

Po jego odejściu Palmer planuje uruchomić nowe studio venture, którego pierwszym produktem będzie aplikacja do relacji o nazwie Cupla, którą opracował wraz z żoną Eriką. Niedawno zakończyła rundę inwestycji pre-seed i ma zostać uruchomiona na początku 2022 roku.

Movio, oddział Vista Group International, został założony przez Palmera i Petera Beguely w 2010 roku. Znany jest z produktów takich jak Movio Cinema, które czerpie liczby z ponad 39 milionów aktywnych kinomanów z globalnych sieci kinowych. Spostrzeżenia z Movio Cinema zostały wykorzystane przez dystrybutorów i wystawców planujących kampanie wydawnicze.

Lewthwaite, który był londyńskim dyrektorem ds. klientów Movio, oraz Liebmann, nowozelandzki dyrektor operacyjny firmy, będą podlegać bezpośrednio Kimbalowi Rileyowi, dyrektorowi generalnemu Vista Group.

„Movio jest wdzięczny Willowi za niesamowitą siłę na ławce, którą rozwinął” – powiedział Riley. „Matthew i Sarah to światowi liderzy, z których każdy jest głęboko szanowany w Movio, Vista Group i całym sektorze teatralnym. Zarówno Will, jak i ja mamy ogromną wiarę w ich zdolność do kierowania zespołem Movio, ponieważ nadal zapewnia on znakomite wyniki teraz i w przyszłości.

W ramach wiodących działań z klientami Lewthwaite był odpowiedzialny za wszystkie relacje związane z wystawami, studiem filmowym i dystrybutorami Movio na całym świecie. Założyła Movio Cinema na rynku EMEA, powiększając bazę klientów regionu do ponad 40 wystawców w ponad 30 krajach, jednocześnie uruchamiając Movio Media i Movio Research w Wielkiej Brytanii oraz nawiązując partnerstwa z kluczowymi studiami filmowymi i partnerami dystrybucyjnymi.

Przed pracą w Movio Lewthwaite spędził 15 lat w branży kinowej w Kanadzie, w tym jako wiceprezes ds. marketingu w Cineplex Entertainment.

„To zaszczyt i przywilej prowadzić Movio w przyszłość” – powiedział Lewthwaite. „Jesteśmy w kluczowym momencie w branży kinowej i jestem zarówno optymistycznie nastawiony, jak i podekscytowany tym, co nadchodzi oraz jak Movio będzie się dalej rozwijać, aby wspierać potrzeby naszych klientów”.

Jako COO w Movio, Liebmann nadzorował ogólnoświatową strategię i operacje Movio Cinema. Przed dołączeniem do Movio, Liebmann spędził większość swojej kariery na wystawach kinowych. Uruchomił i wyreżyserował program lojalnościowy dla gości w Hoyts Cinema Australia oraz był wiodącym konsultantem ds. rozrywki i mediów w PwC Australia.

„Jestem związany z Movio od prawie 10 lat, najpierw jako klient, a potem jako pracownik, więc naprawdę rozumiem produkt, zespół i dziedzictwo, które stworzyli Will i jego współzałożyciel Peter Beguely” – powiedział Liebmann. „Cieszę się, że mogę wykorzystać ich osiągnięcia z korzyścią dla naszej branży, naszych klientów i kinomanów i nie mogę sobie wyobrazić lepszego partnera niż Sarah Lewthwaite”.

Palmer zasalutował „zbiorowemu talentowi i ciągłemu pędowi” pracowników Movio. „I chociaż jest jeszcze wiele do osiągnięcia, czułem, że nadszedł właściwy czas, aby przekazać stery dwóm wybitnym dyrektorom i osobistym przyjaciołom, Sarze Lewthwaite i Matthew Liebmannowi. Ich energia i entuzjazm dla przemysłu filmowego są niezrównane i nie mam wątpliwości, że zapewnią stały sukces Movio.”

Czy ten post był pomocny?