Skip to content

Morgan Freeman i Jung Kook z BTS zajmują centralne miejsce podczas ceremonii otwarcia Pucharu Świata w Katarze; Fox Sports unika kontrowersji, BBC zwraca uwagę na łamanie praw człowieka

20 de listopad de 2022
world cup 2022 morgan freeman

Od początku do prawie końca ceremonia otwarcia kontrowersyjnych Mistrzostw Świata 2022 w Katarze była dziś poświęcona Morganowi Freemanowi oraz kilku BTS

„Z tej krainy usłyszeliśmy wezwanie skierowane do świata, by się zjednoczył, by choć na chwilę powrócił do tego, co może nas zjednoczyć” — powiedział wyróżniający się, autorytatywny głos zdobywcy Oscara w filmie przedstawiającym kopanie scen z pustyni i oceanu. poza wydarzeniem. Dzisiaj była „naprawdę pierwsza prawdziwa ceremonia otwarcia na Mistrzostwach Świata, zdecydowanie ma w sobie coś z olimpijskiego klimatu” – powiedział wcześniej energiczny Rob Stone z Fox Sports.

Stone nie mylił się, ale w grze było też wiele mieszanych wiadomości.

„Więc gromadzimy się tutaj jako jedno wielkie plemię, a Ziemia jest namiotem, w którym żyjemy” — zaintonował zsynchronizowany z ustami i uroczysty Freeman na boisku stadionu Al Bayt w pierwszych minutach ekstrawaganckiej ceremonii otwarcia.

Niemałą ironią było to, że Freeman był tak dużą częścią starań Stanów Zjednoczonych o mistrzostwo świata w 2022 roku w 2010 roku. skazani na Shawshank Gwiazda była głosem i twarzą amerykańskiego finału i ostatecznie nieudanego występu przed sztabem FIFA w turnieju w Zurychu w 2010 roku — ale to wszystko oczywiście należy już do odległej przeszłości.

Jednak poza Freedmanem, prawdziwą gwiazdą prawie godzinnej ceremonii musiał być Jung Kook z BTS, wykonujący swój nowy utwór „Dreamers” na 60-tysięczny stadion. Otoczona przez tancerzy międzynarodowa supergwiazda i kibic z Korei Południowej wyznaczyła standardy nadchodzących ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata. Jednocześnie, w przeciwieństwie do znacznie bardziej powściągliwego otwieracza 2018 w Rosji, gdzie Robbie Williams podniósł środkowy palec do kamer, nic nie szło zgodnie ze scenariuszem w dzisiejszej szybkiej i często przymilnej ceremonii.

JUNGKOOK Z BTS NA ŻYWO PODCZAS CEREMONI OTWARCIA MISTRZOSTW ŚWIATA FIFA 🔥@BTSW_oficjalny pic.twitter.com/s6lOboHwuI

— FOX Soccer (@FOXSoccer) 20 listopada 2022 r

Jako maskotka 2022 Le’eeb latała wokół, wielbłądy, Bedu, tancerze, bębny, grafika na boisku i na trybunach, mnóstwo flag i wiele innych przekształciło nowo wybitą arenę w wirujący spektakl. Był to konkurs mający na celu pokazanie światu najlepszej twarzy gospodarza Kataru po wezwaniach do łamania praw człowieka, dyskryminacji społeczności LGBTQ i mnóstwa zakazów piwa. „Z tolerancją i szacunkiem możemy żyć razem” — powiedział jeden z wykonawców, zwracając się do słonia w turnieju, nawet o tym nie wspominając. W Fox Sports dodali chór „pięknej wiadomości” do wszystkich, choć niewiele było wzmianek o krytykach Kataru, jego polityce i jego niepewnym zdobyciu tegorocznego Pucharu Świata.

Jak oglądać mistrzostwa świata: program telewizyjny, mecze i nie tylko

W Wielkiej Brytanii sieć mundialu BBC One nie pokazała ceremonii otwarcia, zamiast tego transmitowała debaty i wiadomości. Popularny wirusowy dziennikarz BBC, Ros Atkin, wyjaśnił koszty ludzkie i środowiskowe związane z organizacją wydarzenia w Katarze. Dyskusja panelowa ekspertów, w tym Alan Shearer i Alex Scott, badała moralne niejasności, a główny prezenter i legenda Anglii, Gary Lineker, przeprowadził wywiad z dziennikarzem BBC i ekspertem ds. Bliskiego Wschodu, Jeremym Bowenem, zanim skupiono się z powrotem na samej piłce nożnej.

BBC One dołączyło do relacji dopiero o godzinie 15:00 lokalnego czasu brytyjskiego, około 30 minut po rozpoczęciu ceremonii, ponieważ prowadził mecz Chelsea v Tottenham Hotspur Women’s Super League. Ceremonia odbyła się w BBC iPlayer, online i za pośrednictwem usług czerwonego przycisku BBC.

W innym wątku z Wielkiej Brytanii komik i prezenter Joe Lycett wydaje się realizować swoją groźbę zniszczenia 10 000 funtów (11 800 dolarów), jeśli David Beckham nie porzuci kontrowersyjnej i bardzo dobrze wynagradzanej roli ambasadora Mistrzostw Świata w Katarze. Lycett zamieścił wideo, na którym jest ubrany w tęczowy top przypominający poncho i ochronniki słuchu, po cichu biorąc coś, co wygląda na pakiety gotówki i wrzuca je do przemysłowej niszczarki, po czym dyga i opuszcza ujęcie.

Posunięcie to miało rzucić światło na relacje Beckhama z organizatorami mistrzostw świata. Chociaż były gwiazdor Manchesteru United, Realu Madryt i Los Angeles Galaxy jest zwykle uważany za zdecydowanego orędownika praw osób LGBTQ+, przyjął lukratywną rolę ambasadora turnieju — ruch, który wielu zdenerwował ze względu na twarde stanowisko Kataru w sprawie homoseksualizmu. Interesujące jest to, czy Lycett naprawdę rozdrabniał prawdziwą gotówkę, czy też używał fałszywych banknotów, ponieważ zniszczenie pieniędzy w ciągu tygodnia, w którym Wielka Brytania ogłosiła, że ​​ma oficjalnie wejść w recesję, może wywołać własną debatę z dala od Kataru.

Co dziwne, gdy Katar miał dziś rano zadebiutować w Pucharze Świata przeciwko Ekwadorowi, podczas ceremonii otwarcia nie było zbyt wiele piłki nożnej poza odniesieniem do „pięknej gry” Freemana, kilkoma filmami z przeszłości i maskotkami w tegorocznym meczu otwierającym , a The Black Eyed Peas nie pojawili się zgodnie z plotkami. Jednak był tam Grammy obejmujący skład libańskiej piosenkarki Myriam Fares, która śpiewa oficjalny hymn festiwalu fanów FIFA „Tukoh Taka” wraz z Nicki Minaj i Malumą, a także Nora Fatehi z Bollywood na żywo na boisku.

Wszyscy zmierzają do finału, który odbędzie się 18 grudnia o godzinie 10:00 ET/7:00 PT na stadionie Lusail. 32-drużynowy turniej obejmuje aktualnych mistrzów Francji Les Blues, a także obecną najlepszą drużynę świata, Brazylię, która ma na swoim koncie pięć zwycięstw w Pucharze Świata najwięcej w historii. historia. Przy piekielnym upale na zewnątrz Team USA ma premierę w grupie B na Mistrzostwa Świata przeciwko Walii w Fox o 14:00 ET/11:00 PT 21 listopada.

Tak więc, gdy Mistrzostwa Świata dobiegną końca, piłka będzie w Twojej siatce na rok 2026, USA, Kanadę i Meksyk.

Czy ten post był pomocny?