Skip to content

Monkey D. Dragon vs. Kaido: kto wygrałby walkę?

12 de wrzesień de 2022
MDDvK

Jeden kawałek to anime, które z pewnością ma sporo silnych i potężnych postaci. Kaido of the Beasts jest jedną z tych postaci, ponieważ jest uważany za jedną z najsilniejszych postaci w całej serii. Chociaż jego rola jest mniejsza od porażki z Luffy’m w Wano Country, nadal jest budzącą grozę postacią i świetnie nadaje się do porównań. W tym artykule porównamy go z ojcem Luffy’ego, abyśmy mogli ustalić, czy Monkey D. Dragon jest silniejszy od Kaido, czy nie.

Ze względu na to, że rzeczywiste moce Smoka są nieznane, nie możemy stwierdzić, czy jest on silniejszy od Kaido, czy nie. Najprawdopodobniej nie, ponieważ Luffy mógł go pokonać dopiero po aktywacji Gear 5, ale istnieje możliwość, że Monkey D. Dragon ma nieznane moce, o których nie wiemy, więc może być silniejszy niż Kaido, ale tak naprawdę nie możemy określić zwycięzcy w tym.

Teraz, gdy masz skróconą wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na trzy sekcje, z których dwie pierwsze przedstawiają postacie, ich moce i umiejętności. Musieliśmy uciec się do takiej analizy, ponieważ moce i zdolności Dragona są kompletnie nieznane i tak naprawdę nie wiemy, jak wypada w niektórych kategoriach do Kaido, ponieważ nie wiemy nawet, jak radzi sobie w tych kategoriach. Na koniec nieco rozwiniemy naszą odpowiedź.

Monkey D. Dragon i jego moce

Monkey D. Dragon, znany jako najgorszy przestępca świata, jest najwyższym dowódcą Armii Rewolucyjnej oraz najbardziej poszukiwanym i niebezpiecznym przestępcą na świecie. Jest ojcem Monkey D. Luffy’ego i największym zagrożeniem rządu światowego. Choć postać złożona, wciąż pokazuje, że dba o syna, ale także o własne rewolucyjne ideały.

Monkey D. Dragon jest przywódcą Armii Rewolucyjnej i sprawuje pełne dowództwo nad organizacją. Zasugerowano, że Smok może być niesamowicie potężną osobą; rząd światowy nazwał go „najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie” i jest przerażony, że może się przeciwko nim zbuntować wraz z Białobrodym, który sam stał się potężnym zagrożeniem.

Jest także synem legendarnego Marine Garpa i ojcem Luffy’ego, znanego pirata. Dowodem na jego wielką moc jest to, że wyszkolił Sabo, zastępcę dowódcy rewolucjonistów, który już w dzieciństwie był silnym wojownikiem, a dzięki zdobytemu wyszkoleniu, po latach Sabo mógł być na tym samym poziomie co Fujitora, admirał Kwatera Główna Marynarki Wojennej.

Kiedy Sengoku powiedział wszystkim o swoim związku z Luffym, większość ludzi była oszołomiona, w tym Gecko Moria, wówczas członek Siedmiu Watażków i członkowie Piratów Białobrodego, bardzo potężnych ludzi pod dowództwem Białobrodego, najpotężniejszego pirata. Ta reputacja wystarczyła, by oznaczyć Luffy’ego jako potencjalne zagrożenie w przyszłości.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Monkey D. Dragon, ojciec Luffy’ego? Pochodzenie, moce, zdolności, nagrody i więcej

Ma potężnych podwładnych, takich jak jego dowódca Emporio Ivankov i Inazuma, którzy mają stosunkowo niższą rangę, z wyjątkiem jego zastępcy Sabo, który mógł walczyć tylko z Burgessem i Diamante, którzy wcześniej pracowali jako dowódcy dla innych przerażających piratów jedzących, Mera Mera no Mi, które znacznie zwiększył jego moc i przyniósł moc swojego przywódcy do poziomu podobnego do cesarza.

Ivankov komentuje wolę Luffy’ego do życia i jego nadmierną moc, co tylko dowodzi, że jest on w rzeczywistości synem Dragona, co sugeruje, że Dragon ma podobną wolę. Kiedy Dragon przybył na Goa, ludzie zauważyli, że tego dnia było bardziej wietrznie, na przykład gdy nie padało przez cały dzień na Drum Island z powodu obecności Portgas D. Ace. Warto też zauważyć, że za każdym razem (poza kwaterą główną armii rewolucyjnej) pojawia się lub już jest burza.

Kaido i jego moce

Bestia Kaidou jest przywódcą i kapitanem Piratów Bestii, który służył jako jeden z Czterech Imperatorów, dopóki nie stracił tego tytułu, gdy został pokonany podczas ataku na Onigashimę. W młodości był także uczniem legendarnych Piratów Rocks. Był trzecim wspomnianym cesarzem i ostatnim, który się pojawił.

Monkey D. Dragon vs. Kaido: kto wygrałby walkę?

Był jednym z Czterech Cesarzy, więc należał do elity pirackiej, gdzie znany jest jako „Najpotężniejsze Stworzenie”. Ma nagrodę w wysokości 4 611 100 000 Berrysów, obecnie najwyższą i drugą po Białobrodym i Gol D. Rogerze. Przed konfliktem w Marineford Kaidou próbował odebrać Białobrodemu życie, na co niewielu odważyłoby się zrobić, choć ostatecznie skonfrontował się z Shanksem.

Kiedy Gecko Moria był w najlepszej formie, Kaidou walczył z nim i zwyciężył, niszcząc przy tym całą swoją załogę. Pięciu Starszych wspomniało, że Kaidou jest jedną z niewielu osób, które są w stanie powstrzymać Czarnobrodego. Prawo Trafalgara stwierdziło, że Kaidou może z łatwością zamordować Donquixote Doflamingo, światowej sławy i niezwykle potężnego pirata.

Law spekulował również, że nawet przy sojuszu ze Słomkowym Kapeluszem jego szanse na obalenie Imperatora zostały zmniejszone do 30%. To stwierdzenie może jednak budzić wątpliwości, ponieważ w tamtym czasie Law nie stwarzał prawdziwego i otwartego konfliktu z Kaidou. Imperator był w stanie pokonać innego członka „najgorszego pokolenia”, Eustassa Kida, z pozorną łatwością i odmówił poważnego potraktowania sojuszu Luffy’ego i Lawa, niezależnie od jego osiągnięć, uznając porażkę Morskiego Wojownika za drobną i bez większego znaczenia dla jego.

ZWIĄZANE Z:

Czy Luffy w końcu pokonuje Kaido? (Jak kiedy?)

Kaidou następnie pokonał samego Luffy’ego bez wysiłku, ogłuszając go jednym ciosem. Kaidou może również walczyć z Wielką Mamą Czterech Imperatorów, o czym świadczy siła ich starcia, która była wystarczająco silna, aby podzielić niebo na dwie części, podobnie jak w przypadku starcia Białobrodego i Shanksa, i walczyć o nią. dwa dni bez kontuzji.

Podobnie jak reszta Imperatorów, Kaidou ma pod swoim dowództwem ogromną liczbę podwładnych i innych sprzymierzonych z nim piratów, takich jak X Drake czy Scratchmen Apoo. Z Caesar Clown i Doflamingo jako jego partnerzy, Kaidou zdołał stworzyć armię ponad pięciuset sztucznych użytkowników owoców diabła Zoan, Gifters.

Monkey D. Dragon vs. Kaido: Kto by wygrał?

Ostatecznie nie możemy wiele powiedzieć o tym pojedynku, ponieważ nie wiemy zbyt wiele o tych facetach. Dobra, wiemy wszystko o Kaidou, ale w porównaniu z Dragonem prawie nic nie wiemy, więc jest to jakoś wyważone.

Nominalnie Kaidou powinien być silniejszy niż Dragon. Jest bez wątpienia jedną z najsilniejszych postaci w serii i był w stanie pokonać Luffy’ego więcej niż jeden raz, dopóki Luffy nie aktywował boskich mocy swojego Diabelskiego Owocu i ostatecznie Gear 5. Dopiero gdy Luffy został śmiesznie obezwładniony, był w stanie pokonać Kaidou, a to mówi samo za siebie, jeśli chodzi o moce Kaidou.

Teraz, jeśli chodzi o Dragona, nie wiemy absolutnie nic; nigdy nawet nie widzieliśmy, żeby używał żadnej ze swoich mocy; w rzeczywistości znamy je tylko z reputacji. Jest przerażający na całym świecie i ludzie na ogół starają się go unikać, ale nie wiadomo, czy dzieje się to z powodu jego rzeczywistych mocy, czy jego reputacji. Zakłada się również, że jest potężniejszy niż pozostali członkowie Armii Rewolucyjnej, ale nawet tego nie możemy potwierdzić.

Tak czy inaczej, nie jesteśmy w stanie wyciągnąć tutaj wniosków. Nie wiadomo, czy Smok jest silniejszy od Kaidou, po prostu dlatego, że nie mamy absolutnie pojęcia, jakie są dokładne moce i zdolności Smoka.

Autor

  • Monkey D. Dragon vs. Kaido: kto wygrałby walkę?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?