Skip to content

Młodzi fani Sheldona mają pytanie dotyczące przeszłości dr Sturgis

27 de lipiec de 2022
l intro 1658947896

Twarz młodego Sheldona Dr. Sturgisa

sitcom CBS „Młody Sheldon” musi stawić czoła problemowi, który nieuchronnie musi stawić czoła każdemu prequelowi popularnego dzieła, ponieważ opowiedzenie fascynującej historii staje się tym trudniejsze, gdy widzowie już znają przyszłość głównego bohatera. To powiedziawszy, baza widzów „Młodego Sheldona” wydaje się być bardzo zaangażowana w życie Sheldona Coopera (Iain Armitage) jako dziecko, przynajmniej częściowo dzięki sile jego drugoplanowej obsady.

Na przykład fani są tak pochłonięci historią ojca Sheldona, George’a Sr. (Lance Barber), że widzowie najbardziej chcą zobaczyć jego postać w szóstym sezonie „Młody Sheldon”. Niektórzy fani podzielili się nawet konspiracyjnymi teoriami na temat George Sr. w „Young Sheldon”, twierdząc, że seria może ujawnić jeden szczegół definiujący postać, wspomniany w „Teorii wielkiego podrywu”, jako fabrykę. W rzeczywistości to zainteresowanie dramatem George’a Sr. jest zgodne z tendencją, jaką niektórzy fani zauważyli w „Młodym Sheldonie”, do stopniowego odchodzenia od komedii, coraz bardziej skręcając w dramatyczne terytorium w miarę rozwoju serialu.

Oczywiście George Sr. nie jest jedyną postacią, która wzbudza zainteresowanie fanów. Gościnny profesor East Texas Tech, dr John Sturgis (Wallace Shawn), to kolejna taka postać, która zainspirowała fanów do pytań dotyczących jego przeszłości.

Czy dr Sturgis służył podczas II wojny światowej?

Jeden z użytkowników Reddita założył wątek na subreddicie „Młody Sheldon” zatytułowany „Czy dr Sturgis poszedł na drugą wojnę światową?”, w którym zaproponowali, że ponieważ dr John Sturgis urodził się w 1921 r., byłby wystarczająco dorosły, aby zakwalifikować się do Amerykański projekt wojskowy, który został wprowadzony w 1940 roku i trwał przez II wojnę światową (poprzez historię). „Wydaje się dziwnie myśleć” – napisali.

W odpowiedzi niektórzy użytkownicy podali powody, dla których Sturgis mógł w rzeczywistości nie zostać wcielony do armii amerykańskiej. Na przykład użytkownik Tennis121897 zasugerował, że studiowanie w tym czasie na uniwersytecie mogło wykluczyć go z draftu. Historia projektu wojskowego USA na stronie internetowej Selective Service System potwierdza, że ​​mogło tak być, zauważając, że przed 1971 r. status aktywnego studenta rzeczywiście był podstawą do odroczenia poboru.

W międzyczasie użytkownik my3boysmyworld napisał, że nawet gdyby Sturgis wstąpił do wojska, jego spryt najprawdopodobniej powstrzymałby go od aktywnej walki. Użytkownik HCIBSW potwierdził tę teorię, zauważając, że gdyby Sturgis został powołany, prawdopodobnie pozostałby w USA, aby służyć intelektualną rolę w wojsku.

Najprawdopodobniej więc wykształcenie Sturgisa wpłynęło na jego status powołany, bez względu na to, czy oznaczało to przydzielenie mu posady poza walką, czy całkowite wykluczenie z poboru.

Czy ten post był pomocny?