Skip to content

Miłość jest ślepa: uczestnicy tego sezonu to udawani ludzie

2 de kwiecień de 2023
Love Is Blind S4 E4

Z sezonem 4, Miłość jest ślepa w końcu dokonał nieuniknionego przejścia z reality show randkowego do reality-tak jak przedstawienie pełne ludzi-tak jak rzeczy.

Seria Netflix (która obecnie emituje nowe odcinki w piątki) ugruntowała swoją przewidywalną formułę składającą się z wyrzucania traumy, kompatybilności „energetycznej” i występów muzycznych głuchoniemych mężczyzn. Intencją zawodników jest nadal znalezienie miłości, ale już nie z osobą w przeciwległej kapsule. Szukają miłości, afirmacji i uwielbienia od nas, publiczności, udając i odtwarzając zachowania z poprzednich sezonów, jakby serial był sportem, który można opanować. (Sztuczne łzy Andrew z sezonu 3 powinny być wskazówką, że serial jest skażony własną popularnością.)

Nie zawsze tak było. W sezonie 1 widzieliśmy, jak Lauren i Cameron zakochują się w sobie poprzez serię równych wymian wewnątrz kapsułek. Cameron mówił, Laura słuchała i odpowiadała. Lauren mówiła, Cameron słuchała i odpowiadała. Rozmawiali o szczegółach tak błahych, jak to, co ugotują na obiad, do tak praktycznych, jak ich oczekiwania wobec partnera. Ich rozmowy były łatwe i wyraźnie przesiąknięte chemią.

Jednak w tej grze udawania w tym sezonie miłość jest produktem ubocznym, czymś takim móc się zdarzyć, podczas gdy dwóch szukających sławy narcyzów produkuje telewizyjną miłość w kategoriach tak niespecyficznych, że prawdopodobnie już zapomniałeś ich imion. Nikt nie ujawnia się poprzez osmozę czasu, tak jak Lauren i Cameron, wybierając zamiast tego fałszywe afirmacje i nagłe wyznania w nadziei na naśladowanie historii sukcesu z sezonu 1. Lub w nadziei na przeskoczenie do najlepszych części związku. Lub, jeszcze lepiej, w nadziei na wymyślenie postaci, która wytrzyma wystarczającą liczbę odcinków, aby uzasadnić uruchomienie podcastu w nadchodzących miesiącach.

W odcinku 6 Micah mówi: „Nie sądzę, żeby w tym momencie było wiele rzeczy, które mogłyby nas złamać”, a Paul mówi Micahowi, że ich związek „wydaje się taki dobry”. (Przeczytaj pełne podsumowanie.) Micah mówi, że Paul sprawia, że ​​jest „taka szczęśliwa” i czuje się „taka pewna siebie”. Ich pusty podziw wcale nie wynika z miłości, ale raczej z partnerstwa Miłość jest ślepa gra, sojusz, który chroni Paula przed zalotami Iriny i zapewnia, że ​​postać Micah wygląda na świętą, pomimo jej niezbyt sekretnej tęsknoty za Kwame.

Miłość jest ślepa sezon 4, Zack I przewińmy do tyłu, aby spojrzeć na Irinę i Zacka. Jeśli twoja randka w ciemno przypadkowo wybuchnie żałosną piosenką miłosną z okropnymi tekstami, prawdopodobnie twoją reakcją będzie: „Wow…..”, a nie „Wow!” Ale co zrobiła Irina? Wskoczyła do samolotu ze wspomnianym serenaderem (pomimo nazwania go przerażającym, bo nie mruga wystarczająco często), by cieszyć się meksykańskimi wakacjami ze swoim pomocnikiem, Micahem. Dlaczego nie pominąć podróży? Było za późno. Już poświęciła się zostaniu rezydentką mieszającą garnki, odkąd jej szansa na sympatię została zmarnowana. (Ponieważ złoczyńcy też dostają podcasty!)

Ten związek był jednak skazany na porażkę, gdy Zack podzielił się szczegółami swojego trudnego dzieciństwa, próbując naśladować inne wątki z programów randkowych i sfabrykować połączenie na ekranie. Wszyscy ludzie-tak jak zawodnicy o rzeczywistości-tak jak pokazy, począwszy od Kawaler Do Żonaty od pierwszego wejrzenia, zastąp zalotne wymiany zdań ujawnieniem traumy, aby zmanipulować widzów, aby im kibicowali, zamiast tworzyć rzeczywiste kontakty z innymi członkami obsady.

Trauma nie jest jednak cechą osobowości. Ludzie nie zakochują się z tego powodu, zwłaszcza zanim poznają szczegóły dotyczące danej osoby. (Możesz odczuwać pokusę, by porównać rewelacje Zacka z Cameronem, który wcześnie podzielił się z Lauren diagnozą choroby Parkinsona swojej mamy, ale ten temat pojawił się naturalnie, gdy zapytała, kiedy ostatnio płakał. Zack, wręcz przeciwnie, prowadził ze swoją traumą, nawet gdy nie płakała. nie ma sensu.)
Miłość jest ślepa sezon 4

Inne pary pogrążają się w oszustwie, po prostu udając, aby przemienić się w Miłość jest Ślepy mocną parą, którą chcieliby być, a nie parą, którą faktycznie są. Tak jest w przypadku Tiffany i Bretta. Podstawa ich związku? Para pasujących turkusowych koszul. Ponieważ w pogoni za pozytywnym występem w telewizji para będzie trzymać się wszelkich wspólnych podobieństw, nawet jeśli jest to tak liche jak koszulka Fruit of the Loom. Opierając się na niczym, Tiffany i Brett są dla siebie „idealni”.

Miłość może być ślepa, ale nie musi Miłość jest ślepa jest zbyt widoczny kulturowo, powodując, że uczestnicy przemieniają się w udawanych ludzi tylko po to, by się podobać. Dramat może nadal być zaciekły, ale stawka jest na najniższym poziomie w historii, ponieważ członkowie obsady wybierają puste, ludzkie…tak jak wymiany, zamiast ryzykować wszystko dla rzeczywiście wrażliwych. Wraz ze wzrostem popularności serii, nasze szanse na natknięcie się na kolejną Lauren i Cameron tylko maleją.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?