Skip to content

Micky Dolenz The Monkees wspomina Boba Rafelsona i rolę, która „całkowicie zmieniła moje życie”

25 de lipiec de 2022
Head

Micky Dolenz, perkusista utworzonego w połowie lat 60. dla telewizji zespołu The Monkees, który stał się podstawą muzyki pop i zdobywcą nagrody Emmy, zabrał w niedzielę na Twittera, aby przypomnieć Boba Rafelsona, jednego ze współtwórców musicalu .

Rafelson, reżyser i producent filmowy i telewizyjny, nominowany do Oscara za stery lat 70. Pięć łatwych kawałków z udziałem Jacka Nicholsona, zmarł w sobotę w Aspen w stanie Kolorado w wieku 89 lat.

Napisz Dolenz: „Pewnego dnia na wiosnę 1966 r. skróciłem zajęcia z architektury w LA Trade Tech, aby wziąć udział w przesłuchaniu do nowego programu telewizyjnego „The Monkees”. Współtwórcą/producentem serialu był Bob Rafelson. Na początku pomyliłem go z innym aktorem na przesłuchanie. Nie trzeba dodawać, że dostałem tę rolę i całkowicie zmieniło to moje życie”.

Dodał: „Niestety, Bob zmarł zeszłej nocy, ale miałem okazję wysłać mu wiadomość, w której powiedziałem mu, jak bardzo jestem wdzięczny, że coś we mnie zobaczył. Dziękuję z całego serca przyjacielu.”

1) Pewnego dnia na wiosnę 1966 roku skróciłem zajęcia z architektury w LA Trade Tech, aby wziąć udział w przesłuchaniu do nowego programu telewizyjnego „The Monkees”. Współtwórcą/producentem programu był Bob Rafelson. Na początku pomyliłem go z innym aktorem na przesłuchanie. pic.twitter.com/X5XKxATqPt

— Micky Dolenz (@TheMickyDolenz1) 24 lipca 2022 r

2) Nie trzeba dodawać, że dostałem tę rolę i całkowicie zmieniło to moje życie. Niestety, Bob zmarł zeszłej nocy, ale udało mi się wysłać mu wiadomość, w której powiedziałem mu, jak bardzo jestem wdzięczny, że coś we mnie zobaczył.
Dziękuję z całego serca przyjacielu. pic.twitter.com/LHzi15BhMi

— Micky Dolenz (@TheMickyDolenz1) 24 lipca 2022 r

Rafelson stworzył Małpy z Bertem Schneiderem. Po ponad 400 przesłuchaniach do programu NBC, zadebiutował w 1966 roku w środku Beatlemania. Spektakl zdobył nagrodę Emmy za najlepszy serial komediowy w 1967 roku i stworzył gwiazdy Davy’ego Jonesa, Mike’a Nesmitha, Dolenza i Petera Torka; czwórka koncertowała również jako The Monkees w tym czasie w USA i Wielkiej Brytanii.

Pierwsze cztery albumy The Monkees trafiły na pierwsze miejsce listy albumów Billboard 200 z 10 najlepszymi utworami, w tym z pierwszym singlem „Last Train to Clarksville” (śpiewany przez Dolenz), „I’m a Believer”, „Pleasant Valley Sunday” i ” Wierzący na jawie”.

Oprócz spektaklu i muzyki Rafelson zadebiutował jako reżyser w 1968 roku filmem z frontem Monkees Głowaze scenariuszem Nicholsona.

Dolenz wciąż gra koncerty i jest ostatnim żyjącym członkiem zespołu, po śmierci Jonesa w 2012 roku, Torka w 2019 roku i Nesmitha w grudniu ubiegłego roku.

Bruce Haring przyczynił się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?