Skip to content

MHA: W kim Shoto Todoroki się podkochuje?

14 de marzec de 2023
shoto

Jeśli coś zawsze było prawdą w anime, fani lubią przyglądać się romantycznej stronie fabuły i tym, kim są zainteresowani bohaterowie. W końcu shonen anime, takie jak My Hero Academia, przemawia do nastolatków, którzy wciąż chcą dowiedzieć się więcej o sobą i interesują się romansami. Dlatego coraz więcej fanów zastanawia się bardziej nad Shoto Todoroki i jego romantycznymi zainteresowaniami (jeśli w ogóle takie istnieją) w fabule MHA. Więc w kim Shoto Todoroki się podkochuje?

W Shoto Todoroki i postaciach wokół niego nie było nic romantycznego. To dlatego, że zawsze był postacią zdystansowaną, która bardziej koncentruje się na zostaniu bohaterem i naprawianiu problemów swojej rodziny. W związku z tym prawdopodobnie nie jest w nikim zakochany.

Nie zapominajmy, że My Hero Academia, podobnie jak większość anime shonen, skupia się bardziej na fabule nastawionej na sceny akcji i rozwój głównych bohaterów. W związku z tym romans wydaje się być refleksją w większości shonenowych historii anime, takich jak MHA, dlatego autor tej mangi nie był nawet zbytnio zaniepokojony romantycznym życiem Shoto. Teraz spróbujmy zobaczyć, kogo Shoto Todoroki lubi, jeśli kiedykolwiek się w kimś podkochuje.

W kim Shoto Todoroki się podkochuje?

Jeśli chodzi o anime, fani nie mogą przestać się zastanawiać, czy niektóre z najważniejszych postaci w fabule mają romantyczne zainteresowania. To dlatego, że większość postaci z anime to młodzi nastolatkowie, którzy dopiero zaczynają angażować się w romanse. I dlatego niektórzy fani zastanawiają się, czy niektóre postacie My Hero Academia są romantycznie zainteresowane innymi postaciami.

Oczywiście, jeśli chodzi o połączenie osobowości i wyglądu, Shoto Todoroki jest jedną z postaci, które wielu fanów uważa za atrakcyjne. Jest cichym i tajemniczym typem, który przez większość czasu wydaje się głęboko zamyślony. W związku z tym ludzie nie mogą nie zastanawiać się nad jego romantycznymi zainteresowaniami w My Hero Academia. Więc w kim Shoto Todoroki się podkochuje?

W tej chwili łuk postaci Shoto Todorokiego nie ma żadnych romantycznych stron. Oznacza to, że autor My Hero Academia nie umieścił nic romantycznego w fabule Shoto. Oczywiście oznacza to, że nie wiemy, w kim Shoto się podkochuje w fabule My Hero Academia, ponieważ jego rozwój postaci nigdy nie dotyczył romansów ani niczego podobnego.

W związku z tym nie możemy powiedzieć, w kim Shoto się podkochuje lub czy ma kogoś, kogo lubi. Wiemy tylko, że romantyczna strona fabuły nigdy nie była skupiona na My Hero Academia. Oznacza to, że romans dla postaci takiej jak Shoto Todoroki jest jedynie refleksją.

Czy Shoto Todoroki kogoś lubi?

Jedną z rzeczy, które fani muszą zrozumieć w przypadku większości shonen anime, jest to, że fabuła nigdy nie skupia się na romantycznej stronie. To może być prawda, że ​​​​historie shonen anime koncentrują się bardziej na młodszych postaciach w wieku nastoletnim. Oznacza to, że prawie niemożliwe jest pominięcie romansu jako przedmiotu zainteresowania w fabule anime. Ale romans jest zwykle spychany na bok na korzyść łuków rozwoju postaci i szerszej narracji dotyczącej shonen.

POWIĄZANY:

My Hero Academia: Co oznacza Dabi po japońsku?

Pod tym względem to samo można powiedzieć o historii My Hero Academia. Jeśli zauważyłeś, w głównych bohaterach tego anime prawie nie ma romansu, z wyjątkiem tego, że Ochaco Uraraka zakochuje się w Izuku Midoriya. Poza tym bohaterowie nie skupiają się nawet na swoim życiu romantycznym, ponieważ wolą skupić się na szerszym obrazie fabuły.

Tymczasem w przypadku Shoto Todorokiego jest on jedną z postaci, które najmniej skupiają się na romantycznej stronie bycia nastolatkiem. To dlatego, że zawsze był zdystansowanym dzieckiem, które nie wie, jak się zaprzyjaźnić ani nawiązać relacje. Wynika to z jego trudnych czasów, gdy był dzieckiem, ponieważ Endeavour skupił się bardziej na szkoleniu go, zamiast zapewnić mu normalne życie w dzieciństwie.

W związku z tym Shoto w ogóle nie rozwinął żadnych umiejętności przyjaźni i nigdy nie był kimś, kto patrzył na innych ludzi romantycznie ze względu na swoją bliznami przeszłość. Doprowadziło to fanów do myślenia, że ​​może być aseksualną postacią, która nie jest seksualnie ani romantycznie zainteresowana nikim. I jest to całkiem zrozumiałe, biorąc pod uwagę jego postać i temat My Hero Academia, czyli opowieści skupiającej się na walce między bohaterami a złoczyńcami.

POWIĄZANY:

Shoto vs. Dabi: Kto wygrał walki iw których rozdziałach?

Jest też fakt, że cały łuk postaci Shoto Todoroki jest zorientowany na rodzinę. Miał niezwykle trudne dzieciństwo z powodu obsesji ojca na punkcie uczynienia go największym superbohaterem na świecie. A obsesyjna natura jego ojca rozbiła całą rodzinę Todoroki, a nawet doprowadziła do „śmierci” najstarszego brata Shoto.

W związku z tym cały łuk rozwoju postaci Shoto skupiał się bardziej na jego historii z ojcem i na tym, jak on i Endeavour naprawili ich związek. Po tym, uwaga przeniosła się na całą rodzinę Todoroki, kiedy okazało się, że złoczyńca o imieniu Dabi był przez cały czas dawno zaginionym najstarszym synem Todorokiego o imieniu Toya.

MHA W kim Shoto Todoroki sie podkochuje

Dlatego zakochanie się w kimkolwiek lub bycie romantycznym zainteresowanym jakąkolwiek postacią nigdy nie było przedmiotem zainteresowania Shoto Todorokiego w jego historii postaci. Podczas gdy zauroczenia i romantyczne zainteresowania są normalne dla każdego nastolatka, Shoto ma ważniejsze sprawy na głowie. W związku z tym jest bardziej zainteresowany pomaganiem ludziom i powstrzymywaniem starszego brata przed popełnianiem kolejnych przestępstw.

W związku z tym staje się zrozumiałe, dlaczego autor My Hero Academia nie uwzględnił żadnych romantycznych zainteresowań w życiu Shoto. Istnieją większe obawy, którymi musi się zająć, zanim nawiąże jakiekolwiek romantyczne relacje z kimkolwiek. A kiedy połączymy to z faktem, że Shoto zawsze był powściągliwym nastolatkiem z niewielkimi lub żadnymi umiejętnościami interpersonalnymi, staje się jeszcze bardziej zrozumiałe, dlaczego prawdopodobnie nie jest zakochany i nie jest romantycznie zaangażowany ani zainteresowany nikim w My Hero Akademia.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael „Eng” Delicana jest pisarką mieszkającą w mieście Davao na Filipinach. Uzyskał tytuł licencjata z ekonomii na Uniwersytecie Ateneo de Davao, po czym kontynuował nauczanie w niepełnym wymiarze godzin na tej samej uczelni. Podczas gdy nauczanie było zabawnym zajęciem, bycie maniakiem i pisarzem wydawało się być jego powołaniem…

Czy ten post był pomocny?