Skip to content

Master Chief kontra Kapitan Ameryka: kto wygrałby i dlaczego?

17 de wrzesień de 2022
chiefcap 1024x576 1

Dwóch najpopularniejszych super żołnierzy w historii fikcji to Master Chief i Captain America, którzy należą do różnych wszechświatów i są głównymi bohaterami swoich fikcyjnych historii. Chociaż mogą należeć do różnych wszechświatów, trudno ich nie porównywać, ponieważ są do siebie bardzo podobne. Więc kto pomiędzy Master Chief i Captain American wygrałby w walce i dlaczego?

Nie byłoby wyraźnego zwycięzcy w walce pomiędzy Master Chiefem a Kapitanem Ameryką. Podczas gdy Chief ma przewagę technologiczną po swojej stronie, Cap jest lepszy pod względem swoich możliwości fizycznych i umiejętności walki wręcz. Poza tym są one jednakowo dopasowane we wszystkich innych obszarach.

Biorąc pod uwagę, że pochodzą z zupełnie różnych wszechświatów, Master Chief i Captain America są trudni do porównania. Niemniej jednak fakt, że każdy z nich ma nad sobą przewagę, oznacza, że ​​byłaby to bardzo trudna walka do osądzenia. Abyś zrozumiał dlaczego, spójrzmy na różne czynniki, które wejdą w tę walkę.

Możliwości fizyczne

Master Chief jest częścią programu Spartan-II, który modyfikował go różnymi chemikaliami i serum, odkąd był młody. To pozwoliło mu mieć zdolności fizyczne, które znacznie przekraczają to, do czego zdolny jest normalny człowiek. Mówi się, że jest w stanie podnieść do trzech razy swoją masę ciała i jest szybszy i bardziej reaktywny niż zwykli ludzie, mimo że ma siedem stóp wzrostu i waży około 300 funtów. Master Chief ma również kości, które zostały wzmocnione, aby stały się praktycznie niezniszczalne.

Kiedy Steve Rogers został przemieniony w superżołnierza, miał osiągnąć tylko szczytowe ludzkie możliwości fizyczne. Ale wydaje się, że Marvel ma inny sposób przedstawiania szczytowych ludzkich możliwości, ponieważ Kapitan Ameryka znacznie przewyższa to, co mogli zrobić najsilniejsi i najszybsi ludzie. Mógł wyciskać na ławce ponad tysiąc funtów i ma prędkość sprintu o wiele większą niż najszybsi ludzie na świecie. Jest też wystarczająco szybki, by unikać pocisków.

Pomimo tego, że Master Chief jest większy niż Kapitan Ameryka, Steve Rogers jest fizycznie lepszy, chociaż różnica prawdopodobnie nie jest tak duża, jak niektórzy mogą sądzić. Ale bycie nieco silniejszym i szybszym daje mu tutaj punkt.

Zwrotnica: Szef 0, czapka 1

Walka wręcz

Kiedy Master Chief został zabrany w wieku sześciu lat, był już wyszkolony na zabójcę i wojownika. Wszyscy superżołnierze, którzy byli częścią programu Spartan-II, zostali przeszkoleni, aby móc zabijać i walczyć ze wszystkim, odkąd byli dziećmi, co pozwoliło Master Chief stanąć w walce wręcz z obcymi istotami, które są miał być fizycznie lepszy od niego. Niemniej jednak nie widzieliśmy go pokazującego swoje umiejętności jako mistrz sztuk walki w żadnej z gier Halo, ale to nie znaczy, że nie jest wyszkolony do walki w zwarciu.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Spartan w rankingu Halo (w tym Master Chief)

Kapitan Ameryka jest wyszkolony, aby zostać mistrzem we wszystkich formach sztuk walki i jest jednym z najlepszych wojowników w zwarciu w historii Marvela. Wykazał się umiejętnością przeciwstawiania się postaciom znacznie przewyższającym jego własną siłę, po prostu dlatego, że mógł walczyć na równi z nimi pod względem umiejętności walki wręcz, a to oznacza, że ​​może wypełnić lukę między nim a każdym inną postać, po prostu będąc w stanie walczyć z nimi w zwarciu.

Master Chief kontra Kapitan Ameryka: kto wygrałby i dlaczego?

Fakt, że Kapitan Ameryka zawsze był w stanie pokazać swoje ogólne umiejętności w sztukach walki, pozwala mu wziąć udział w tej rundzie przeciwko Master Chiefowi. Nie zrozum nas źle. Master Chief jest bardziej niż prawdopodobne, że jest w stanie utrzymać się w walce wręcz, ale niewiele postaci jest lepszych niż Steve Rogers w walce wręcz.

Zwrotnica: Szef 0, czapka 2

Ekwipunek

Master Chief jest wyposażony w zbroję Mjolnir Powered Assault Armor, która jest na tyle zaawansowana technologicznie, że pozwala mu zwiększyć i tak już imponującą siłę, jednocześnie oferując mu potrzebną ochronę przed obcą bronią i innymi podobnymi zagrożeniami. Wszystkie jego cechy fizyczne i cechy są wzmocnione przez tę zbroję. Do tego ma do dyspozycji mnóstwo spluw i miecza energetycznego. Jest ciężko opancerzony i ciężko uzbrojony.

Master Chief kontra Kapitan Ameryka: kto wygrałby i dlaczego?

Podstawową bronią Kapitana Ameryki jest jego tarcza z Vibranium, która jest zdolna do pochłaniania wszelkiego rodzaju uderzeń. Jednak poza tym nie jest znany z używania żadnego innego elementu wyposażenia, ponieważ często woli walczyć tylko za pomocą tarczy i pięści. Być może w pewnym momencie dzierżył młot Thora Mjolnira, ale nigdy nie był on podstawą jego arsenału. W związku z tym Steve Rogers jest prawdopodobnie jedną ze skromniejszych postaci Marvela pod względem wyposażenia.

Fakt, że Master Chief ma po swojej stronie technologię i nosi zbroję, którą można porównać do kombinezonu Iron Mana Tony’ego Starka (bez możliwości lotu), stawia go powyżej Capa w tej rundzie. Nawet gdyby Steve Rogers miał ze sobą młot Mjolnira, Szef ma do rzucenia w Kapitana Amerykę całą masą różnych rodzajów broni.

Zwrotnica: Szef 1, czapka 2

Ekspertyza w zakresie broni

Master Chief był szkolony w posługiwaniu się wszystkimi rodzajami broni od dzieciństwa, a to oznacza, że ​​prawdopodobnie nie ma broni, której nie potrafiłby skutecznie używać. Wykazał się swoją wiedzą na temat różnych rodzajów broni pociskowej i bliskiej odległości w całej serii Halo, a to wiele mówi o tym, co może zrobić, gdy jest uzbrojony. W końcu jest specjalistą dowodzenia i szturmu.

Master Chief kontra Kapitan Ameryka: kto wygrałby i dlaczego?

Kapitan Ameryka jest również dobry w posługiwaniu się bronią ze względu na jego wykształcenie wojskowe. Pokazał również, co potrafi zrobić z bronią w rękach, ponieważ potrafi właściwie posługiwać się karabinem i wie, jak skutecznie używać Mjolnira w ograniczonym czasie, w którym miał przy sobie młot. Niemniej jednak nigdy nie był specjalistą od broni i był raczej ekspertem w walce w zwarciu.

Fakt, że Master Chief przez całe życie używał broni, pozwala mu mieć przewagę nad Kapitanem Ameryką w tej rundzie. Rogers jest rzeczywiście przeszkolony, aby wiedzieć, jak posługiwać się wszystkimi rodzajami broni, ale Chief nadal jest najlepszym specjalistą od broni między nimi.

Zwrotnica: Szef 2, czapka 2

Zdolności przywódcze

Master Chief jest liderem Blue Team w serii Halo i wykazał się umiejętnościami przywódczymi przez całą serię, mimo że znaczna część jego misji polegała na tym, że pracował solo. Mimo to, jego umiejętności przywódcze nie mogą być kwestionowane, ponieważ został specjalnie wybrany do prowadzenia spośród wszystkich żołnierzy Spartan-II, którzy byli tak samo wykwalifikowani jak Master Chief.

Kapitan Ameryka jest urodzonym liderem ze względu na swoją naturalną charyzmę i umiejętność wymyślania strategii, które uwzględniają mocne strony wszystkich jego kolegów z drużyny. Zawsze widywano go, gdy w wielu sytuacjach łączy siły z różnymi superbohaterami, chociaż od czasu do czasu wykonuje również misje solo. A jego umiejętności przywódcze pozwoliły mu zostać przywódcą polowym Avengers.

Master Chief kontra Kapitan Ameryka: kto wygrałby i dlaczego?

Zarówno Master Chief, jak i Captain America są doskonałymi przywódcami, ponieważ są naturalnie uzdolnieni w tym dziale. A biorąc pod uwagę, że pokazali, jak skuteczni są w różnych sytuacjach, trudno powiedzieć, kto z nich jest lepszym liderem.

Zwrotnica: Szef 2, czapka 2

Wyczyny

Powstrzymanie inwazji obcych zawsze było jednym z największych wyczynów Master Chiefa. Jednak był w stanie powstrzymać ludobójstwa w całej galaktyce wielokrotnie w całej serii Halo, ponieważ większość serii Halo polega na zatrzymaniu broni Halo przed zabiciem wszelkiego życia w galaktyce. W związku z tym jego wyczyny mówią same za siebie, jeśli chodzi o to, jak odznaczony jest superżołnierz Master Chief.

Master Chief kontra Kapitan Ameryka: kto wygrałby i dlaczego?

Sam Kapitan Ameryka również był w stanie zebrać podobne wyczyny, takie jak powstrzymanie inwazji obcych i zapobieżenie ludobójstwu w całej galaktyce. W końcu wiele różnych złoczyńców w Marvel ma rośliny związane z niszczeniem lub przejmowaniem planety lub zabijaniem połowy ludzi żyjących w całym wszechświecie. W związku z tym jego wyczyny są również imponujące.

ZWIĄZANE Z:

Filmy z Kapitanem Ameryką w porządku: Zakaz oglądania „Człowieka poza czasem”

Master Chief i Captain America mają bardzo podobne wyczyny, gdy się je ze sobą porównuje. Uniemożliwiły inwazji obcych, a także powstrzymały ludobójstwo przed zabiciem bilionów ludzi. Dlatego obaj są do siebie podobni pod względem osiągnięć.

Zwrotnica: Szef 2, czapka 2

Master Chief kontra Kapitan Ameryka: kto wygrałby?

Jak widać, Master Chief i Captain America są powiązani pod względem różnych rzeczy, które mogą zrobić. Chociaż Chief ma swoje zalety Capa, sam Steve Rogers wyróżnia się również w innych obszarach. Dlatego walka między nimi może przebiegać w obie strony, ponieważ Master Chief i Captain America są w zasadzie równi pod względem tego, co mogą zrobić jako super żołnierze w swoich wszechświatach.

  • Master Chief kontra Kapitan Ameryka: kto wygrałby i dlaczego?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?