Skip to content

Marilyn Manson widzi sprawę sędziego Gut Rockera o zniesławienie przeciwko Evan Rachel Wood w związku z zarzutami o nadużycia

9 de maj de 2023
Marilyn Manson Evan Rachel Wood

Szokujący rockman Marilyn Manson właśnie doznał szoku prawnego, gdy kalifornijski sędzia odrzucił większość sprawy o zniesławienie wygasłego muzyka przeciwko Evan Rachel Wood z powodu Westworld zarzuty aktorki o wykorzystywanie podczas związku byłej pary.

„Sąd częściowo przychyla się do specjalnego wniosku Wooda o strajk”, napisała we wtorek sędzia Sądu Najwyższego Los Angeles, Teresa A. Beaudet, w wielostronnym wstępnym postanowieniu, które właśnie stało się ostateczne (przeczytaj tutaj).

Podkreślając ustawę stanu Golden State przeciwko SLAPP i ochronę wolności słowa, sędzia Beaudet zebrał sporo odwagi w pozwie Mansona, czyli Briana Warnera, z marca 2022 r. Chociaż sprawa Mansona może być kontynuowana w pozostałych kwestiach, ważne przedmioty są prawie martwe, przynajmniej na razie. Wśród roszczeń, które obecnie nie są w procesie, znajdują się Manson i jego prawnicy, którzy próbują skazić Wooda, pisząc fikcyjny list FBI i przygotowując coś w rodzaju listy kontrolnej dla domniemanych ofiar Mansona, z której mogą czerpać.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z orzeczenia Trybunału, które potwierdza i chroni korzystanie przez Evan z jej podstawowych praw wynikających z Pierwszej Poprawki” – powiedział główny adwokat Wooda, Michael Kump, po tym, jak sfinalizowano dziś nakaz wykluczenia rozprawy. „Jak Sąd słusznie stwierdził, Powódka nie wykazała, że ​​jego roszczenia wobec niej mają choćby minimalną zasadność.”

Po drugiej przegranej z rzędu w tej sprawie zespół Mansona miał własne zdanie na temat decyzji sędziego i sposobu, w jaki zamierzają wykonać kolejny zamach.

„Wyrok jest rozczarowujący, ale nie nieoczekiwany. Sąd poinformował o tym wyniku, gdy odmówił rozpatrzenia złożonego pod przysięgą oświadczenia byłego powoda Ashleya Smithline’a, w którym wyszczególniono, w jaki sposób Evan Rachel Wood i Illma Gore systematycznie naciskały na kobiety, aby składały fałszywe twierdzenia na temat Briana Warnera – oświadczył prawnik Mansona, Howard King, dzisiejszego popołudnia. .

„Nieuznanie tego krytycznego dowodu wraz z decyzją sądu o nierozpatrzeniu iPada pani Gore, którego zawartość wykazała, w jaki sposób ona i pani Wood sporządzili sfałszowany list FBI, będą przedmiotem natychmiastowej apelacji do kalifornijskiego sądu. Sąd Apelacyjny – dodaje.

Pozew Mansona pojawił się rok po tym, jak Wood sama w mediach społecznościowych w 2021 roku publicznie wymieniła swoją byłą narzeczoną za wzór „przerażającego” znęcania się nad nią i „pielęgnowania” jej podczas związku duetu w latach 2007-2010. 35-letni Wood miał 16 lat, kiedy ona i Manson zostali parą. W 2017 roku Wood powiedziała komisji Kongresu, że została zgwałcona i wielokrotnie maltretowana, ale tak naprawdę nie podała nazwiska domniemanego drapieżnika.

Porzucony przez swoją wytwórnię płytową i tracący występy telewizyjne i reprezentację CAA w krótkim czasie po tym, jak Wood nazwał Mansona, piosenkarz powiedział, że twierdzenia były „okropnym zniekształceniem rzeczywistości”. W kolejnych tygodniach i miesiącach szereg innych, jak Gra o tron aktorka Esmé Bianco wystąpiła z zarzutami i pozwami sądowymi dotyczącymi własnego, szczegółowo opisującego fizyczne i psychiczne znęcanie się przez Mansona.

Szereg spraw i roszczeń przeciwko Mansonowi zostało rozstrzygniętych, oddalonych, podobnie jak w przypadku wysiłków Smithline’a, lub wycofanych w ciągu ostatniego roku. Na przykład Bianco zaprzestała trwającej prawie dwa lata sprawy o napaść na tle seksualnym i pobicie seksualne przeciwko Mansonowi w lutym 2022 r. Po tym, jak strony osiągnęły poufne porozumienie.

Istotą obecnie głównie wykastrowanego procesu Mansona przeciwko Woodowi jest Powstanie Feniksa. Dwuczęściowy dokument o piosenkarzu i jego rzekomych cyklach znęcania się i przemocy miał swoją premierę na wirtualnym Festiwalu Filmowym w Sundance w 2022 roku. Kilka miesięcy później film Amy Berg zadebiutował w HBO – nawet po tym, jak Manson próbował poruszyć legalne Niebo i Ziemię, aby to powstrzymać

W lutym 2021 r. Biuro ds. Ofiar Specjalnych Departamentu Szeryfa Los Angeles wszczęło dochodzenie w sprawie wielu zarzutów nadużyć, które miały miejsce w latach 2009-2011, kiedy Manson mieszkał w zachodnim Hollywood. Część tego dochodzenia została przekazana prokuratorowi hrabstwa Los Angeles, George’owi Gascónowi.

Biuro prokuratora okręgowego nie podjęło jeszcze żadnych działań w ramach, jak rozumiem, trwającego śledztwa.

Czy ten post był pomocny?