Skip to content

Malcolm McDowell, Mary Steenburgen, Bernadette Peters i James Paxton na pokładzie „Ostatniego pociągu do fortuny” Adama Rifkina

24 de kwiecień de 2023
Last Train James and Malcolm e1682356113341

EKSKLUZYWNY: Nominowany do Złotego Globu Malcolm McDowell siodła wraz z Jamesem Paxtonem, Bernadette Peters i Laurą Marano w westernie Adama Rifkina Ostatni pociąg do szczęścia.

Ostatni pociąg do szczęścia ponownie łączy McDowella ze swoją byłą żoną, zdobywczynią Oscara Mary Steenburgen, duetem, który wcześniej występował razem w dramacie science-fiction z 1979 roku Czas po czasie oraz dramat Martina Ritta z 1983 roku, Zatoczka Krzyżowa.

Na zdjęciu McDowell gra Cecila Peachtree, nauczyciela z wypchaną koszulą, który spóźnia się na ostatni pociąg do Fortune i spotyka wyjętego spod prawa Dooleya (Paxton), po czym dobijają interesu: Rewolwerowiec pojedzie do Fortune, kochając książkę, w zamian za jego czeka go stypendium nauczycielskie. Po drodze są strzelaniny, ucieczki z więzienia, dziewczyny z saloonów, a nasi niedopasowani bohaterowie tworzą nieprawdopodobną więź. Film wyprodukowany przez Michaela Gersteina, Paxtona, Matta Williamsa, Rifkina i Brada Wymana (nagrodzony Oscarem dramat Charlize Theron Potwór) mówi się, że jest w duchu Prawdziwe męstwo, Butcha i Sundance’aI Pewnego razu na Zachodzie.

Ostatni pociąg do szczęścia ma wyjątkową i przejmującą historię. Western został napisany przez matkę Rifkina, Michele Rifkin, 37 lat temu i miał zagrać nieżyjącego już Billa Paxtona w roli Dooleya u boku McDowella. Częsta współpracowniczka McDowella, Lindsay Anderson, miała wyreżyserować. Niestety, Anderson zmarł przed rozpoczęciem produkcji. W 2017 roku czterech długoletnich przyjaciół, Rifkin, Wyman, McDowell miało spróbować ponownie, tym razem z Rifkinem na czele i synem Billa Paxtona, Jamesem, w roli Dooleya.

Rifkin powiedział Wszykina: „Mówię z całkowitą pewnością, że jest to jedna z najpotężniejszych ról, jakie Malcolm McDowell dał w swojej bogatej karierze. A James Paxton to rewelacja”.

McDowell dodaje: „Peachtree to jedna z najbardziej zabawnych i satysfakcjonujących postaci, jakie kiedykolwiek grałem. Ponadto temat, że nigdy nie jesteśmy za starzy ani za młodzi, aby się zmienić, jest uniwersalny. Historia jest słodka, zabawna i szczera. Czekałem 60 lat, aby zrobić western, więc jestem podekscytowany, że mój pierwszy będzie Ostatni pociąg do szczęścia!”

Paxton mówi: „Jesteśmy podekscytowani pracą z takim mistrzem jak Malcolm McDowell, świetnie się bawimy. Od dawna jestem też fanem Adama Rifkina i nie mogę się doczekać, aby z nim pracować”.

Ostatni pociąg do szczęścia występują także Mehdi Ajroudi, Lee Arenberg, Marshall Bell i MC Gainey.

Ostatni pociąg do szczęścia jest finansowany przez Future Artists Entertainment i Intention Forward Productions.

Rifkin wyreżyserował jeden z ostatnich filmów Burta Reynoldsa, Ostatnia gwiazda filmowa, jak również Strzelanie do Warwicków bez Charliego I Skalne miasto Detroit.

McDowell był nominowany do Złotego Globu dla najlepszego aktora w dramacie fabularnym Stanleya Kubricka Mechaniczna Pomarańcza. Niedawno zagrał u boku Jane Fonda i Lily Tomlin w filmie Iść dalej, u boku Marka Wahlberga w Ojcze Stu, jak również Bomba, Ludzie-Koty i Szczęściarz!

Dorobek Steenburgena obejmuje m.in Aleja Koszmarów, Klub Książki i jego nadchodząca kontynuacja, Klub książki: The Next Chapter, Step Brothers, I Am Sam, Nixon, Filadelfia, Ragtime I Jedź na południe. Zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej w 1981 roku za Jonathana Demme’a Melvina i Howarda.

Peters jest 2-krotnym zdobywcą nagrody Tony, 3-krotnym zdobywcą nagrody Drama Desk Award i 3-krotnie nominowanym do nagrody Primetime Emmy. Ostatnio zagrała w filmie Lin Manuela Mirandy tik, tik… Bum!, na serialach Smash, niezwykła lista odtwarzania Zoey, i Amazona Mozart w dżungli. Kredyty fabularne obejmują The Jerk, grosze z nieba, Johna Hustona Ania, i Mela Brooksa Film niemy.

Kredyty Paxton obejmują Agentów Marvela z SHIELD, Serie Naoczny świadek, i funkcja 2021, Sprzątaczka.

Marano jest gwiazdą Netflixa Królewskie traktowanie, Wojna z dziadkiem, Ratowanie Zoe I Bardzo zły. Znana jest z roli w Disney Channel Austina i sojusznika jako Ally Dawson

Rifkin jest reprezentowany przez Luber Roklin Entertainment. McDowell jest reprezentowany przez Chrisa Roe Management. Paxton jest reprezentowany przez UTA i Authentic Talent and Literary Management. Peters jest reprezentowany przez WME. Steenburgen jest reprezentowane przez Entertainment 360, UTA i Gang, Tyre, Ramer, Brown & Passman. Marano jest reprezentowany przez Verve, Luber Roklin i Hansen, Jacobson, Teller, Hoberman, Newman, Warren, Richman, Rush, Kaller, Gellman, Meigs & Fox.

Czy ten post był pomocny?