Skip to content

„Mała syrenka” osiąga globalną wartość 164 milionów dolarów, ale za granicą jest coś podejrzanego, gdy Disney Pic nęka bombardowaniem recenzji

29 de maj de 2023
Screenshot 2023 05 20 at 12.45.58

Odśwież najnowsze…: Akcja na żywo Disneya Mała Syrenka radzi sobie płynnie w kasie krajowej, z trzydniowym otwarciem 95,5 miliona dolarów i czterodniową prognozą 117,5 miliona dolarów. Faktoring w łuku międzynarodowej kasie 68,3 mln USDto daje oszacowanie 163,8 mln USD światowy debiut do niedzieli. Start na morzu jest niższy niż oczekiwano na wejście w kadr. Warto jednak zauważyć, że na rynkach zagranicznych działo się coś podejrzanego z tak zwanym bombardowaniem recenzjami w takich obszarach, jak Francja, Korea, Niemcy i nie tylko.

Podczas gdy aktualizacja wyreżyserowana przez Roba Marshalla ma 95% zweryfikowanej oglądalności na Rotten Tomatoes, zagraniczne strony internetowe z ocenami filmów, w tym IMDB w Wielkiej Brytanii, Brazylii i Meksyku, a także AlloCiné we Francji, opublikowały podczas wdrażania porady, gdy pojawiły się negatywne recenzje użytkowników w wątpliwa obfitość.

Jak zauważyliśmy w naszej globalnej zapowiedzi, Mała Syrenka na początku spodziewano się, że będzie to bardziej gra krajowa. Jednak dość zdumiewające jest obserwowanie tych zagranicznych reakcji — w dużej mierze uważa się, że są one kierowane przez trolle internetowe.

We Francji, gdzie Mała syrena uruchomiony w środę, AlloCiné napisał: „Obecnie obserwujemy niezwykłą dystrybucję wyników, która wymaga ostrożności. Zachęcamy do wyrobienia sobie własnej opinii na temat filmu”. Chociaż nie jest to bezprecedensowe, jest to rzadki ruch. Aby być uczciwym, krytycy w niektórych szanowanych punktach sprzedaży, w tym Oswobodzenie, Premiera I Les Inrockuptibles nie podobał się filmowi, dając mu tylko jedną gwiazdkę.

Na IMDB ostrzeżenie brzmi: „Nasz mechanizm oceny wykrył niezwykłą aktywność głosowania w tym tytule. Aby zachować niezawodność naszego systemu ocen, zastosowano alternatywne obliczenie wagi”. Notatka ta pojawia się na stronach w USA i Kanadzie, a także w Wielkiej Brytanii, Brazylii i Meksyku.

IMDB twierdzi, że publikuje średnie ważone głosów, a nie surowe średnie danych. „Chociaż akceptujemy i bierzemy pod uwagę wszystkie głosy otrzymane od użytkowników, nie Wszystko głosy mają taki sam wpływ (lub „waga’) na ocenę końcową. W przypadku wykrycia nietypowej aktywności związanej z głosowaniem, może zostać zastosowane alternatywne obliczenie wagi w celu zachowania niezawodności naszego systemu” – wyjaśnia strona internetowa. Nie ujawnia jednak dokładnej metody użytej do wygenerowania ratingu.

W Niemczech Moviepilot wykazywał wcześniej ocenę 0,7 na 10 Mała Syrenka wydanie – znacznie niższe niż jakikolwiek tytuł komp. Trakcja wzrosła przez cały weekend, przechodząc do oceny 5.

Niektóre zastrzeżenia dotyczyły mętnego oświetlenia, a nawet samego powodu tego wszystkiego podczas przerabiania klasyka. Niestety, w niektórych częściach świata pojawiły się komentarze o zabarwieniu rasowym.

Koreańskie wiadomości SBS poinformowały w weekend, że film był przedmiotem „terroryzmu oglądalności” w artykule, którego tytuł koreańskiej witryny rozrywkowej Zapzee przetłumaczono na „Backlash Against 'Black Mermaid’: Appearance Ridiculed, Ratings Drop on Day One”.

Na portalu ocen koreańskiego Naver w ciągu ostatnich kilku dni pojawił się trend polegający na tym, że negatywne recenzje otrzymywały setki polubień, a pozytywne recenzje otrzymywały setki kciuków w dół. W dniu premiery nota wynosiła 1,96, która od tego czasu ewoluowała do 6,67.

Wielu ostatecznie pochwaliło występ Halle Bailey.

A w Chinach to po prostu katastrofa. W Maoyan nie ma oceny publiczności, co jest niezwykłe w przypadku filmu, który jest już w sprzedaży od kilku dni. Kasa do niedzieli to ponure 17,7 mln RMB (2,5 mln USD), a Maoyan przewiduje, że pełny przebieg wyniesie około 4 mln USD.

Oto 5 najlepszych rynków na otwarciu filmu: Meksyk (8,5 mln USD), Wielka Brytania (6,3 mln USD), Włochy (4,7 mln USD), Brazylia (4 mln USD) i Australia (4 mln USD).

WIĘCEJ…

Czy ten post był pomocny?