Skip to content

Los Angeles Loosens wymagania dotyczące dowodu szczepień w parkach rozrywki Covid – nieznacznie – po skargach branżowych

29 de wrzesień de 2021
AP21106786323904

W odpowiedzi na obawy branży parków rozrywki, hrabstwo Los Angeles nieco złagodziło nadchodzący wymóg szczepień/testów na Covid dla odwiedzających duże obiekty, takie jak Six Flags Magic Mountain i Universal Studios Hollywood, ale ogólny mandat pozostanie.

Zgodnie z niedawno uchwalonym nakazem urzędnika ds. zdrowia hrabstwa wszyscy uczestnicy i pracownicy megawydarzeń plenerowych z udziałem co najmniej 10 000 osób będą musieli w ciągu 72 godzin przedstawić dowód szczepienia przeciwko Covid lub negatywnego wyniku testu, a mandat ten wejdzie w życie 7 października.

Zamówienie dotyczyć będzie dużych parków rozrywki, które niedawno zostały przez państwo przekwalifikowane na duże plenerowe miejsca imprez.

Parki tematyczne w hrabstwie wraz ze stowarzyszeniem branżowym wyraziły obawy dotyczące tego wymogu, twierdząc, że mają ograniczoną liczbę pracowników do sprawdzania wymaganej dokumentacji – zarówno weryfikacji szczepień/testów, jak i dowodu tożsamości ze zdjęciem – co potencjalnie prowadzi do długich kolejek przy przyjęciu do parków . Argumentowali również, że klienci, którzy kupili bilety z wyprzedzeniem przed ogłoszeniem wymagań, powinni otrzymać okres karencji.

Zapytana o tę kwestię podczas wtorkowego spotkania Rady Nadzorczej, dyrektor ds. Zdrowia publicznego w hrabstwie Barbara Ferrer powiedziała, że ​​wprowadzane są niewielkie zmiany, aby ułatwić wdrażanie zasad w parkach rozrywki, takich jak Magic Mountain i Universal Studios.

W szczególności hrabstwo nie będzie już wymagać dowodu negatywnego wyniku testu Covid od osób w wieku 11 lat i młodszych – grupy wiekowej, która nie kwalifikuje się do szczepień. Hrabstwo zniosło również wymóg, aby klienci w wieku 17 lat i młodsi przedstawiali dowód tożsamości ze zdjęciem wraz z weryfikacją szczepień/testów.

Hrabstwo zgodziło się również na opóźnienie wymogu dowodu tożsamości ze zdjęciem dla osób w wieku 18 lat i starszych do 1 listopada, chociaż ludzie nadal będą musieli zapewnić weryfikację szczepień/testów od 7 października.

Ferrer powiedział, że opóźnienie „daje wszystkim więcej czasu na wdrożenie systemów (weryfikacji szczepień/testów), a następnie dodanie wymogu tożsamości w listopadzie”.

Przełożona Kathryn Barger, której okręg obejmuje Magic Mountain, powiedziała, że ​​sympatyzuje z parkiem i jego obawami o wdrożenie wymagań hrabstwa, które wykraczają poza te nakazane przez stan. Powiedziała, że ​​wymóg „zaskoczył Six Flags”, mimo że dyskusje na temat takich wymogów trwają publicznie od tygodni. Barger wezwał Ferrera do bliższej współpracy z branżami, na które mogą mieć wpływ nowe zamówienia pracowników służby zdrowia.

Przełożona Sheila Kuehl, której okręg obejmuje Universal Studios, powiedziała, że ​​jest „o wiele mniej cierpliwa wobec firm, które narzekały, jakby tego nie przewidziały i były tak zaskoczone”.

„Powodem, dla którego nie chcą się zmieniać, jest to, że sprzedali bilety warte miliony dolarów w całym kraju” – powiedziała.

„Mamy ogromną liczbę odwiedzających z całego kraju, w tym ze stanów czerwonych o bardzo wysokim wskaźniku infekcji. …To bardzo duża liczba osób, szczególnie w przypadku biletów na Halloween, o co martwi Universal. Naprawdę chcą spakować park. Myślę, że na ich zasługę rozumieją, robią krok naprzód, chcą nad tym popracować. Ale sugerowałbym, że przemysł też ma pracę, a tą pracą jest nie tylko wysyłanie mi listu z informacją. „nie rób tego”. Ponieważ to nie jest pomocne. Zamierzamy to zrobić i nie chodzi mi tylko o parki rozrywki”.

Nowy nakaz zdrowia hrabstwa będzie wymagał również dowodu szczepień dla wszystkich klientów i pracowników w zamkniętych częściach barów, winiarni, browarów, klubów nocnych i salonów. Wszyscy patroni i pracownicy będą potrzebować co najmniej jednej dawki szczepionki do 7 października i drugiej dawki do 4 listopada.

Zamówienie zaleca, ale nie wymaga weryfikacji szczepień dla pracowników i klientów w zamkniętych częściach restauracji.

City News Service przyczynił się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?