Skip to content

Lokalne stacje telewizyjne Tegna zostały usunięte z Dish TV na 53 rynkach w związku ze sporem o opłatę za przewóz

7 de październik de 2021
Tegna logo

Tegna Inc. usunęła dziś swoje lokalne stacje z prawie 3 milionów klientów Dish TV na 53 rynkach w całym kraju, poinformował dostawca telewizji satelitarnej. Dish utrzymywał, że „programista wykorzystuje klientów jako dźwignię negocjacyjną, żądając ogromnego wzrostu opłaty do prawie miliarda dolarów i trzymając widzów jako zakładników podczas sezonu piłkarskiego”.

Brian Neylon, prezes grupy Dish TV, powiedział, że jego firma złożyła „uczciwą ofertę” firmie Tegna, która według jej strony internetowej posiada 64 marki informacyjne na 51 rynkach. Powiedział, że nadawca „domaga się, abyśmy płacili za 100% naszych abonentów na ich rynkach, niezależnie od tego, czy ci abonenci otrzymują lub chcą program Tegna”.

Neylon twierdził również, że podwyżka honorarium jest częścią planu lokalnego nadawcy, aby odwołać się do zalotników. „Tegna chce sprzedać swoje stacje temu, kto zaoferuje najwyższą cenę” – powiedział.

Chociaż na stronie internetowej lub kontach w mediach społecznościowych Tegna nie było żadnego oświadczenia w sprawie Dish TV, firma ogłosiła 21 września, że ​​”niedawno otrzymała propozycje przejęcia”, obiecując, że „zarząd dokładnie przeanalizuje i oceni te propozycje”.

Wśród tych oferentów miała być grupa Byrona Allena, wraz z Apollo Global Management i Standard General z ofertą 8 miliardów dolarów. Allen złożył ofertę o wartości 8,5 miliarda dolarów dla nadawcy w 2020 roku.

Obecne zamieszanie nastąpiło po przeprosinach dyrektora generalnego Tegna, Dave’a Lougee na początku tego roku, za jego niewrażliwe rasowo działania wobec byłego urzędnika Federalnej Komisji Łączności.

Kolejną rzeczą, którą ujawniły konta nadawcy w mediach społecznościowych, było niezadowolenie klientów. Użytkownik Facebooka o imieniu Andrea Moran napisał następujący komentarz w komentarzu do niepowiązanego posta: „Przestań trzymać konsumentów jako zakładników, podczas gdy twoja firma i Dish dogadują się! Zmuszasz mnie do innych wiadomości i programów. Może mi się bardziej spodobają i nie wrócę.

W 2015 roku Tegna wycofała swoje stacje z Dish na 38 rynkach w wyniku podobnego sporu. Zaciemnienie trwało trzy dni przed osiągnięciem porozumienia.

Czy ten post był pomocny?