Skip to content

Linie pikiet WGA nie wyjdą na ulice we wtorek, jeśli dojdzie do strajku; Plany gildii Spotkanie audytorium świątyni dla małżeństw, umowa lub brak umowy

1 de maj de 2023
wga

EKSKLUZYWNY: Podczas gdy Writers Guild of America będzie nadal negocjować ze studiami aż do wygaśnięcia ich obecnego kontaktu 1 maja, przygotowania do strajku są w toku – ale Hollywood może nie zobaczyć pikiet tak szybko, jak myślisz.

W rzeczywistości WGA prawdopodobnie nie wystawi pierwszych linii pikiet na ulicach „aż do wtorkowego popołudnia”, mówią mi źródła. Dodajmy do tego, że kierownictwo gildii planuje duże spotkanie 3 maja w Shrine Auditorium na ponad 6000 osób, aby wyjaśnić członkom, dlaczego mają lub nie mają umowy z AMPTP.

Biorąc pod uwagę napiętą atmosferę panującą obecnie w mieście, wyjaśnienie późniejszego niż oczekiwano czasu rozpoczęcia pikiety WGA jest w rzeczywistości bardziej biurokratyczne niż dramatyczne.

Jak każda duża organizacja, WGA ma procedury. a częścią procedury w przypadku strajku jest to, że Zarząd WGA West i rada WGA East muszą formalnie zatwierdzić tę akcję strajkową, jeśli do tego dojdzie. To zatwierdzenie i następująca po nim aktywacja mogą zająć kilka godzin, stąd godzina rozpoczęcia pikiety 2 maja.

Skrybowie są technicznie w pozycji strajkowej o godzinie 00:01 2 maja, jeśli nie zostanie zawarta umowa z AMPTP na nowy trzyletni kontrakt. Z prawie 98% mandatem do głosowania za zezwoleniem na strajk na początku tego miesiąca i już wydrukowanymi plakatami, kierownictwo WGA jest gotowe w dowolnym momencie nacisnąć przycisk akcji pracowniczej, jeśli zechcą.

Weekend „głęboko zaangażowanych” rozmów, jak określił to jeden z informatorów, zakończył się dzisiaj. Mając na celu wznowienie jutro, komitet negocjacyjny WGA kierowany przez Ellen Stutzman i przedstawiciele studia kierowani przez Carol Lombardini przewidują negocjacje do późnej nocy w poniedziałek, gdy zbliża się termin wygaśnięcia kontraktu.

Dzieje się tak, gdy WGA wysłało ankietę do członków w niedzielę, pytając ich, gdzie chcieliby pikietować w przypadku strajku.

„Podczas gdy Komitet Negocjacyjny WGA kontynuuje negocjacje z AMPTP w celu osiągnięcia uczciwego porozumienia do jutrzejszego 1 majaul przed upływem terminu kontraktu, musimy być gotowi na potencjalny strajk” – poinformowała dziś gildia w notatce dołączonej do ankiety dotyczącej pikiet członków na temat tego, kiedy i gdzie będą mogli chodzić po liniach pikiet. Największą dźwignią, jaką wspólnie wnosimy do akcji strajkowej, jest wycofanie się naszej siły roboczej. Pikiety to kluczowa taktyka, która ma pokazać, że wszyscy jesteśmy w tym razem i że dopóki strajk nie zostanie rozwiązany, nie jest to zwykły biznes”.

„Strajk to sytuacja dynamiczna” – powiedziała gildia członkom w e-mailu zawierającym link do ankiety. „Dlatego miejsca pikiet i zmiany mogą ulec zmianie. Jeśli rozpoczniemy strajk, kapitanowie WGA zostali przeszkoleni do kierowania pikietami, a personel WGA będzie na miejscu, aby wspierać działania”. W tym kontekście ankieta wielokrotnego wyboru zadaje członkom WGA następujące pytania: Czy w przypadku strajku możesz pikietować w rejonie Los Angeles?

Zmęczeni niskimi pozostałościami, brakiem informacji o danych przesyłanych strumieniowo, niepewnością pracy i nie tylko, pisarze zarabiają ogólnie mniej pieniędzy, pomimo boomu treści w ostatnim roku z większą liczbą programów i większą liczbą platform Niskie dochody, których doświadcza większość skrybów, są czymś, czego tak naprawdę żadna ze stron nie sporów, nawet jeśli obecnie mają bardzo różne podejścia do rozwiązania problemu.

Na długo przed tym, zanim streamery takie jak Netflix, Prime Video i AppleTV+ były dominującymi graczami, którymi są teraz, ostatni strajk WGA w latach 2007-2008 trwał 100 dni, a skutki, z którymi branża nadal ma do czynienia w 2023 roku.

Gdyby strajk rozpoczął się 2 maja, wieczorne programy zostałyby natychmiast zamknięte, podobnie jak pokoje scenarzystów i każdy projekt na dużym lub małym ekranie, który wciąż dopracowuje lub szlifuje scenariusze. Dodajmy do tego, że inne gildie i związki, takie jak DGA, IATSE i Teamsters, mogą odmówić przekroczenia usankcjonowanych linii pikiet. Reakcja w tej erze odnowionej solidarności związkowej, która mogłaby okazać się majorem, leciała na ulice i znikała.

David Robb przyczynił się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?