Skip to content

Laura Poitras Nan Goldin Doc „Piękno i rozlew krwi” testuje Box Office – Specjalna zapowiedź

26 de listopad de 2022
GettyImages 1243104888

Laura Poitras, zdobywca Złotego Lwa w Wenecji Całe piękno i rozlew krwi otwiera się dzisiaj w trzech kinach, testując zatłoczony targ specjalistycznych w IFC Center, Lincoln Center i BAM w Nowym Jorku. Dodaje LA i San Francisco (AMC Sunset 5 i AMC Kabuki) 2 grudnia.

Przedstawiona przez Neon historia znanej na całym świecie fotografki i aktywistki Nan Goldin, opowiedziana w jej pokazach slajdów, intymnych wywiadach i przełomowych fotografiach, przeplata się z walką artystki o utrzymanie rodziny miliarderów Sacklerów i ich firmy Purdue Pharma, twórców notorycznie uzależniającej lek przeciwbólowy Oxycontin, odpowiedzialny za niszczycielski kryzys opioidowy w kraju. To był dopiero drugi raz, kiedy doktor zdobył najwyższe wyróżnienia w Wenecji. Film zagrał Telluride, Toronto i New York Film Festival (Centerpiece Film).

Poitras i Goldin będą robić pytania i odpowiedzi w kinie przez cały weekend. Przegląd terminów tutaj. Jest w 96% certyfikowany jako świeży przez krytyków na Rotten Tomatoes. Otwiera się na dokumentalny boom.

Goldin wraz z grupą artystów i aktywistów założył w 2017 r. grupę PAIN ((Prescription Addiction Intervention Now)) zajmującą się zwalczaniem wielkiej farmacji, której pierwszym celem była „toksyczna filantropia” Sacklerów. Goldin, która sama wyzdrowiała z nałogu, prowadziła walkę o zawstydzenie instytucji, które przyjął pieniądze rodziny, prowadząc protesty od foyer Guggenheima do Metropolitan Museum of Art do Smithsonian.

Pierwszy pełnometrażowy dokument Poitrasa, Mój kraj, mój krajo Irakijczykach żyjących pod okupacją amerykańską, zdobył nominację do Oscara. Obywatelczwórkaopowiadający o rządowym demaskatorze Edwardzie Snowdenie, zdobył Oscara za najlepszy film dokumentalny w 2015 roku.

Również dzisiaj otwarcie Leonor nigdy nie umrze, który zdobył w tym roku Nagrodę Specjalną Jury za Innovative Spirit w Sundance po premierze w Festiwalu World Cinema Dramatic Competition. Prezentowany przez Music Box Films, napisany i wyreżyserowany przez Martikę Ramirez Escobar. Sheila Francisco jako Leonor Reyes, niegdyś ważny gracz w filipińskim przemyśle filmów akcji, teraz walczy o opłacenie rachunków. Kiedy czyta i szuka scenariuszy, Leonor zaczyna majstrować przy niedokończonym scenariuszu i odgrywać swoje najśmielsze marzenia.

Otwarcie w Metrograph w Nowym Jorku, rozszerzenie 2 grudnia.

„Jesteśmy jak wszyscy inni, życząc sobie, aby rynek specjalistyczny jako całość był silniejszy, ale widząc pojedyncze obszary sukcesu i po prostu próbując spojrzeć, gdzie w kalendarzu jest miejsce na niekonwencjonalne i niecodzienne filmy”, powiedział dyrektor dystrybucji kinowej Music Box Kyle’a Westphala.

Metrograph przyciąga „szereg młodszych kinomanów”, powiedział, i jest taka nadzieja Leonora — który również grał TIFF w ramach Midnight Madness, kilku azjatyckich amerykańskich festiwalach i Fantastic Fest — przyciągnie wielu fanów różnych gatunków. Westphal nazwał to „duchowym, pomysłowym i gęsto skonstruowanym filmem. Zdjęcie kogoś zawieszonego między życiem a śmiercią [having] rezonans z filmami artystycznymi i slow cinema, ale [also] film akcji.”

W kinach krąży całkiem sporo taryf artystycznych, podczas gdy bilety festiwalowe i kandydaci do Oscara piętrzą się w kinach. Z okazji święta w tym tygodniu Steven Spielberg Fabelmanowie z Universal Pictures rozszerzony (do 638 lokalizacji) i Kości I Wszystko rozszerzył się (do 2722 lokalizacji) w środę.

Westphal nie jest jedyną osobą, która twierdzi, że rynek dla dorosłych/specjalistów/arthouse’ów poprawia się, ale wciąż jest niezrównoważony. Niektórzy obwiniają utrzymanie teatru, tj. doświadczenie kinowe, ale w grę wchodzi wiele czynników, a inni zwracają uwagę na złożoność marketingu filmów specjalistycznych dla rozdrobnionej publiczności, zamykanie kluczowych kin i więcej domów artystycznych blokujących ekrany w przypadku dużych wydań studyjnych.

Czy ten post był pomocny?