Skip to content

Kryminał w stylu „Ojca chrzestnego” „Ostatni król krzyża” udowadnia, że ​​australijski dramat telewizyjny to znacznie więcej niż „Sąsiedzi”

21 de marzec de 2023
global breakouts

Witamy w Global Breakouts, dwutygodniowym odcinku Wszykina, w którym skupiamy się na programach telewizyjnych i filmach zabijających go na ich lokalnych terytoriach. Branża jest tak zglobalizowana jak nigdy dotąd, ale przełomowe hity pojawiają się w kieszeniach na całym świecie przez cały czas i może być trudno nadążyć… Więc wykonamy za Ciebie ciężką pracę.

W tym tygodniu kierujemy się do Australii, gdzie znajduje się oryginał Paramount+ Ostatni Król Krzyża robi poważne zamieszanie. Opowiadający prawdziwą historię wojny gangów w osławionej dzielnicy Sydney Kings Cross, 10-częściowy thriller kryminalny nawiązuje do takich klasyków jak: Ojciec chrzestny. Jego podróż na ekran była długa, ale przyjemna, mówią producenci.

Nazwa: Ostatni Król Krzyża
Kraj: Australia
Sieć: Paramount+ Australia
Producent: Zdjęcia helu
Sprzedaż międzynarodowa: Prawa Cineflix
Dla fanów: Ojciec chrzestny, Gomora

Sąsiedzi mógł wydawać się jedynym australijskim dramatem telewizyjnym, o którym warto przeczytać w zeszłym roku, ale program o zupełnie innym charakterze był przygotowywany jednocześnie w Sydney i był hitem wśród widzów w ostatnich tygodniach.

Podczas gdy branżowe plotki osiągnęły apogeum wokół Sąsiedzikultowe mydło, które zostało brutalnie zniszczone przez Channel 5 w Wielkiej Brytanii, a następnie uratowane przez Amazon Freevee, Ostatni Król Krzyża był finalizowany ku rosnącemu podekscytowaniu. Może teraz zapoczątkować nową erę wysokiej klasy australijskich scenariuszy, jeśli producent wykonawczy Mark Fennessy ma z tym coś wspólnego.

Dziesięcioczęściowy thriller kryminalny produkcji Paramount+ Australia, który przedstawia prawdziwą historię gangów, które ponad 30 lat temu walczyły o kontrolę nad cieszącą się złą sławą dzielnicą Sydney Kings Cross, powstawał od dawna, ale wszystko zaczęło się od Lady Gagi koncert.

Fennessy, który prowadził wówczas Endemol Shine Australia z bratem Carlem, spotkał Johna Ibrahima, znanego właściciela klubu nocnego „King of the Cross”, który przez lata był wielokrotnie oskarżany. Pomimo tego, że kiedyś został nazwany „siłą napędową przemysłu narkotykowego Kings Cross”, Ibrahim nigdy nie został skazany.

Ibrahim chciał zamienić swoją najlepiej sprzedającą się autobiografię pod tym samym tytułem w serial telewizyjny i pomyślał, że Fennessy jest po prostu mężczyzną. Fennessy, ku swojemu zaskoczeniu, uznał Ibrahima za „cichego, powściągliwego, czarującego i uprzejmego”.

„John jest znany i niesławny pod wieloma względami, ale jest osobą prywatną, która nie udziela się na czerwonych dywanach, nie udziela wywiadów ani niczego w tym stylu” — mówi Fennessy w rozmowie z Wszykina. „On nie szuka rozgłosu. Od razu zaintrygowała mnie historia, tło i historia policji”.

Fennessy zaczął opracowywać adaptację telewizyjną, a kiedy opuścił Endemol Shine Australia w 2020 roku, aby uruchomić własny gont, Helium Pictures, Ostatni Król Krzyża przyszedł z nim, podobnie jak Ibrahim, który jest współ-EP.

Rozwój postępował szybko, gdy Helium został uruchomiony. Wkrótce Fennessy, Ibrahim i zespół sześciu różnych pisarzy otrzymali zielone światło od Paramount+ Australia. Dystrybutor Cineflix Rights od tego czasu przejął prawa na całym świecie i sprzedawał na wielu głównych terytoriach, w tym Sky w Europie. Słyszymy, że szykują się kolejne wyprzedaże.

Prowadzony przez dobrze zapowiadających się Lincolna Younesa i Claude’a Jabboura wraz z gwiazdorskim zdobywcą nagrody BAFTA, Timem Rothem, serial śledzi wydarzenia w kultowej dzielnicy klubów nocnych w latach 80. i 90. XX wieku, gdy John Ibrahim i jego brat Sam przybywają z Libanu z zaledwie groszem i zaczynają wyrabiać sobie markę w przestępczym półświatku, gdy fala kokainy uderza w miasto. Producentem jest Karl Zwicky, reżyserami są Kieran Darcy-Smith, Grant Brown, Catherine Millar i Ian Watson, a w zespole scenarzystów znaleźli się Darcy-Smith, Morgan O’Neill, Jane Allen, Alastair Newton Brown, Matt Nable i James Pope.

Produkcja nie była pozbawiona początkowych problemów. Trudność w przestrzeganiu surowych protokołów Covid-19 została spotęgowana, gdy w zeszłym roku w Sydney nawiedziły tropikalne deszcze, ponieważ filmowanie odbywało się na olbrzymim parkingu przekształconym w kultowy obszar Kings Cross. Jednak producenci podeszli do tego z dystansem.

„Odbudowaliśmy Kings Cross na parkingu w zachodnim Sydney i nagle spadł ulewny deszcz, co całkiem dobrze sprawdziło się w budowanym przez nas świecie” — wyjaśnia Fennessy. „Kings Cross jest naprawdę osobowością w serialu; świat w świecie”.

W międzyczasie Ian McShane, który początkowo miał zagrać rolę narkotykowego króla Ezry Shipmana, wycofał się wcześnie z powodu problemów zdrowotnych, co przysporzyło producentom poważnego bólu głowy. Zespół był uszczęśliwiony, kiedy Rezerwowe Psy Aktor metodyczny Roth rzucił kapelusz na ring.

„Jego interpretacja postaci bardzo różniła się od Iana iw piękny sposób uzupełniała wstępniak” — mówi Fennessy. „Dołożył wszelkich starań, aby dostać się do DNA tej historii”.

Produkt końcowy to A igraszki thrillera, porównywalne w tonie z takimi jak Ojciec chrzestny i Sky Gomora, chociaż Fennessy podkreśla Ostatni królowie wyjątkowy makijaż.

Data premiery została przesunięta (niektóre późniejsze odcinki są nadal w trakcie edycji), więc pierwsze trzy odcinki wylądują na Paramount+ w Australii w tym samym czasie, co amerykańskie tyczki, takie jak 1923. To posunięcie zakończyło się sukcesem Ostatni król stając się najczęściej oglądanym oryginałem streamera Paramount + Australia w ciągu tygodnia, chociaż Paramount Global odmówił udostępnienia oficjalnych liczb. Sukces może również przyczynić się do debaty na temat cotygodniowego harmonogramu, ponieważ odcinki są upuszczane co siedem dni, po hitach takich jak BBC Szczęśliwa Dolina skorzystał z takiego tygodniowego spadku.

„To była prawdziwa huśtawka dla płotów” — mówi Fennessy. „To nigdy nie miało być” po prostu kolejnym australijskim dramatem ”, a intencja była taka od samego początku”.

„Nowa era i granica”

Z kuszącą ulgą podatkową i mnóstwem miejsc do filmowania, mówi, że australijski sektor produkcyjny jest w „zdrowym stanie”, a kupujący muszą teraz wkładać pieniądze tam, gdzie są.

„Nie ma wystarczającej liczby nabywców na ilość świetnych projektów, które są w obiegu” — dodaje. „Netflix, Paramount+, Prime Video, Stan i Disney+ są tutaj, ale prawdopodobnie zlecają tylko dwa scenariusze projektów rocznie”.

NBCUniversal prawdopodobnie zazieleni również kilka wysokobudżetowych projektów w Victorii po decyzji o nakręceniu dramatu Apple TV + z dużymi biletami Sama Esmaila Metropolia w stanie, choć nie wiadomo, skąd będą pochodzić te projekty.

Aby pomóc tej sytuacji, przychodzący limit treści lokalnych może wymagać od streamerów przepompowania 20% lokalnych przychodów z powrotem do treści australijskich do przyszłego roku.

I z takimi jak Ostatni Król Krzyża, Netflixa Wysoki poziom złamanych serc i nadchodzący Disney+ Pomysłowy Dodger pojawiającej się adaptacji, Fennessy uważa, że ​​jesteśmy w „nowej erze i pograniczu” australijskich treści, w której takie programy jak Sąsiedzi I W domu i poza domem czuć się przeszłością.

„Mydła były ważną częścią krajobrazu, ale nie widzi się ich już na zamówienie” – podsumowuje. „Australijski dramat jest wyższy i bardziej dumny niż kiedykolwiek”.

Czy ten post był pomocny?