Skip to content

Kościół w Teksasie zapłaci nieokreślone odszkodowania za zmienione „Hamilton”

23 de sierpień de 2022
MCDHAMI G5006

Kościół w Teksasie, który wystawił dwa wykonania bardzo zmienionej i „schrystianizowanej” wersji musicalu Lin-Manuela Mirandy Hamilton przeprosił za nieautoryzowane produkcje i zapłaci niesprecyzowane odszkodowanie.

W oświadczeniu opublikowanym dzisiaj na swoim Instagramie, Door Christian Fellowship Ministries w McAllen w Teksasie – powszechnie znany jako Door McAllen Church i kierowany przez pastora Romana Gutierreza – przyznaje, że „nie poprosił o ani nie otrzymał licencji od producenci lub twórcy Hamilton produkować, wystawiać, powielać lub zmieniać jakiejkolwiek części Hamilton; nie staraliśmy się też o wcześniejsze pozwolenie na zmianę pracy Lin-Manuela Mirandy poprzez zmianę muzyki, tekstów, usuwanie piosenek i dodawanie dialogów”.

Przeczytaj pełne oświadczenie poniżej.

„Uznaję, jako pastor kościoła, że ​​mam obowiązek i odpowiedzialność przestrzegania prawa i edukowania naszej społeczności na temat tych protokołów”, kontynuowano w oświadczeniu zamieszczonym również na kościelnej stronie internetowej. „Nasze ministerstwo wykorzysta ten moment jako okazję do nauki o chronionych dziełach artystycznych i własności intelektualnej”.

W oświadczeniu Kościół zgadza się nigdy więcej nie wystawiać przedstawień, niszczyć wszystkie nagrania wideo, dźwiękowe i obrazy z przedstawień i prób oraz „wypłacać odszkodowanie za nasze działania”.

Zmienione produkcje trafiły na pierwsze strony gazet w całym kraju na początku tego miesiąca, kiedy materiał filmowy z występów, wystawiony przez RGV Productions, która zarządza kościołem, stał się wirusowy w mediach społecznościowych. Spektakl, wystawiony 5 i 6 sierpnia, zmienił tekst, aby nawiązać do chrześcijaństwa, w tym wiersz „Przestań uciekać od Boga, Aleksandrze… Jego słowo mówi, że jeśli wyznajemy nasze grzechy, jest wierny i [wants] tylko po to, aby przebaczyć nam nasze grzechy i nas oczyścić”.

W kazaniu, które nastąpiło po inscenizacji, jeden z pastorów Kościoła porównał homoseksualizm do narkomanii.

Nieautoryzowane inscenizacje zostały szeroko potępione m.in. przez oficjalnych producentów musicalu, Dramatists Guild i samego Mirandę, który 10 sierpnia napisał na Twitterze: „Wdzięczny wszystkim, którzy dotarli do tej nielegalnej, nieautoryzowanej produkcji. Teraz prawnicy wykonują swoją pracę”.

Oto pełne oświadczenie wydane dzisiaj przez kościół:

W imieniu The Door Christian Fellowship McAllen Church chciałbym osobiście przeprosić twórcę HamiltonLin-Manuel Miranda, producenci Hamilton i wielu innych, którzy wnieśli swoją własność intelektualną do Hamiltonza wystawienie nieautoryzowanej produkcji Hamiltona, która naruszyła prawa i prawa autorskie wielu osób.

The Door Christian Fellowship McAllen Church nie poprosił ani nie otrzymał licencji od producentów lub twórców Hamilton produkowania, wystawiania, powielania lub zmieniania jakiejkolwiek części firmy Hamilton; nie staraliśmy się też o wcześniejsze pozwolenie na zmianę dzieła Lin-Manuela Mirandy poprzez zmianę muzyki, tekstów, usuwanie piosenek i dodawanie dialogów.

Szanujemy prawa autorskie Hamiltonautor i współtwórcy. Te prawa autorskie są chronione prawem federalnym. Zdajemy sobie sprawę, że istnieją legalne sposoby uzyskania licencji na wystawienie nieruchomości, których nie realizowaliśmy. I nigdy nie wolno zmieniać dzieła artystycznego, takiego jak: Hamilton bez zezwolenia prawnego. Jako Pastor Kościoła uznaję, że mam obowiązek i odpowiedzialność przestrzegania prawa i edukowania naszej społeczności o tych protokołach. Nasze ministerstwo wykorzysta ten moment jako okazję do poznania chronionych dzieł artystycznych i własności intelektualnej.

W imieniu The Door Christian Fellowship McAllen Church zgadzamy się, że nigdy nie będziemy ponownie wystawiać występu i zniszczymy wszelkie nagrania wideo lub dźwiękowe oraz obrazy z nieautoryzowanych występów lub prób, a także zażądamy, aby wszyscy nasi członkowie zrobili to samo. Na koniec wypłacimy odszkodowanie za nasze działania.

Czy ten post był pomocny?