Skip to content

Kogo gra Jordan Bolger w The Woman King?

3 de czerwiec de 2023
l intro 1685472215

Filmy Dramat

Malik z włosami związanymi z tyłu

„Król kobiet” Sony Pictures trafił do kin we wrześniu ubiegłego roku, zarabiając prawie 100 milionów dolarów w kasie, zanim pojawił się w serwisie Netflix w lutym. To fabularyzowana opowieść o Agojie, plemieniu wojowniczek z zachodnioafrykańskiego królestwa Dahomej. Viola Davis wciela się w generała Naniscę, wybranego przez króla Ghezo (John Boyega) na kolejnego władcę Dahomeju, od dawna wykorzystywanego przez europejskich handlarzy niewolników.

Portugalski handlarz niewolników Santo Ferreira (Hero Fiennes Tiffin) przybywa do Dahomeju, aby robić interesy z królem Ghezo i zabiera ze sobą swojego przyjaciela Malika, granego przez Jordana Bolgera. Malik dołącza do Santo, ponieważ jego niedawno zmarła matka pochodziła z Dahomeju i chce dowiedzieć się więcej o jej życiu.

„Jej umierającym życzeniem było, abym przyszedł do jej domu” — mówi Malik królowi Ghezo — „jedynemu miejscu, w którym kiedykolwiek była wolna”.

Tutaj Malik spotyka Nawi (Thuso Mbedu), zbuntowanego młodego wojownika Agojie, kiedy ten kąpie się w rzece, a ona kradnie mu ubranie. Nawie wydaje się być zaintrygowany swoją ciekawością dotyczącą historii swojej matki i jest urzeczony jej nieustraszonością.

„Moja matka była niewolnicą” – mówi. „To wszystko, co kiedykolwiek wiedziałem o Afrykanach. Nigdy nie śniłem, że jesteśmy królami i wojownikami. Ale teraz widzę majestat. Widzę piękno”.

Nawi każe Malikowi oddzielić się od Santo

Nawi próbuje zdystansować się między Malikiem a Santo, ponieważ Santo jest aktywną częścią handlu niewolnikami, ale Malik potrzebuje czasu, aby zobaczyć tę ciemną stronę swojego przyjaciela. Kiedy Nawi zostaje schwytany przez plemię Oyo i wystawiony na aukcję, Malik poznaje prawdę. Santo próbuje kupić Nawiego, a Malik przerywa transakcję. Santo jednak nie docenia tego aktu miłosierdzia.

„Uważaj, że masz szczęście, że nie jesteś na bloku” — ostrzega Malika.

Nawi i jej przyjaciółka Izogie (Lashana Lynch) próbują później uciec, ale Izogie zostaje zastrzelona przez strażników. Nawi zostaje następnie uwięziona, ale Malik wraca, by ją uwolnić; jednak sprawy nie są w porządku, pomimo jego pełnych miłości słów.

„Moja mama zaprowadziła mnie tutaj, abym odnalazł siebie i znalazłem ciebie” – mówi Malik. Pomimo tego, jak bardzo mu na niej zależy, ta dwójka nie jest razem.

W chaotycznych scenach końcowych filmu Malik bierze sobie do serca słowa, które Nawi wypowiedział do niego w dżungli, uwalniając grupę niewolników, którzy zabijają Santo na plaży. Nawi przybywa w samą porę, by pożegnać się z Malikiem, który samotnie wraca do Europy.

Czy ten post był pomocny?