Skip to content

Kobieta twierdzi, że Jimmy Fallon, Tracy Morgan i Lorne Michaels byli „pomocnikami” w rzekomym napaści seksualnej na nieletnich Horatio Sanza

24 de sierpień de 2022
horatio sanz

Kobieta z Pensylwanii złożyła dziś dokumenty prawne, próbując dodać Jimmy’ego Fallona, ​​Tracy Morgan i Lorne Michaels do pozwu w 2021 r., W którym oskarża ówczesnego członka obsady Saturday Night Live Horatio Sanza o molestowanie seksualne jej, gdy miała 17 lat.

Według zgłoszenia, Michaels sprzyjał drapieżnemu środowisku w SNL w którym wyraźnie nieletnie nastolatki były regularnie obecne na „after-party” i „after-after” serialu. Ponadto twierdzi, że alkohol był dostarczany nastolatkom na tych imprezach przez NBC, która została wymieniona w pierwotnym pozwie. Dzisiejsze zgłoszenie twierdzi, że Fallon i Morgan byli chętnymi uczestnikami kultury partyjnej, która umożliwiła Jane Doe napaść seksualną przez Sanza. Dokumenty twierdzą, że napaść miała miejsce w SNL w 2002 r. z licznymi świadkami. Po napaści powódka twierdzi, że doznała traumy przez całe życie.

„Sanz i jego pomocnicy zwabili Jane do swojego świata celebrytów i sprawili, że poczuła się jak fajny dzieciak do picia i imprezowania z grupą sławnych dorosłych” – powiedziała Susan Crumiller, prawniczka tej kobiety. „Zamiast tego zniszczyli jej życie. Jane spędziła ostatnie dwie dekady zmagając się z konsekwencjami tego, co jej zrobili; teraz ich kolej. Z niecierpliwością czekamy na pociągnięcie do odpowiedzialności NBC, Sanza i wszystkich innych, którzy umożliwili to obrzydliwe zachowanie, gdy w marcu otworzy się okres ważności GMVA”.

Rzecznik NBC wydał następujące oświadczenie: „Niezależnie od zmieniających się narracji Jane Doe, NBC zamierza ponowić swój wniosek o odrzucenie”.

Ten legalny ruch był możliwy dzięki niedawnej poprawce do nowojorskiej ustawy o przemocy motywowanej płcią, która umożliwia ofiarom przemocy na tle płciowym wnoszenie pozwów cywilnych przeciwko sprawcom i osobom umożliwiającym. Zmieniona GMVA tworzy dwuletni „okno wsteczne” dla wygasłych roszczeń cywilnych dotyczących przemocy ze względu na płeć, podobny do nowojorskiej Ustawy o Dzieciach Ofiarach. Prawnicy kobiety powiedzieli, że jej nowe roszczenia zostaną wznowione, gdy okres ważności zostanie otwarty 1 marca 2023 r.

W 2020 r. adwokat Sanza nazwał zarzuty „kategorycznie fałszywymi” w oświadczeniu skierowanym do TMZ: „Przed złożeniem tego pozwu anonimowo zażądała 7,5 miliona dolarów w zamian za jej milczenie. Oczywiście odmówiliśmy i będziemy energicznie kwestionować te całkowicie bezpodstawne roszczenia”.

Czy ten post był pomocny?