Skip to content

Kirstie Alley nie żyje: zdobywca nagrody Emmy „Cheers”, „Look Who’s Talk” i „Veronica’s Closet” miała 71 lat

6 de grudzień de 2022
kirstie alley

Kirstie Alley, która zdobyła nagrodę Emmy za Twoje zdrowiezagrał w wielu filmach, m.in Patrz kto mówi trylogii i dalej prowadził Garderoba Weroniki i pojawiała się w wielu nieskryptowanych programach, zmarła dzisiaj na raka, zgodnie z postem na jej oficjalnym koncie na Instagramie (przeczytaj poniżej). Miała 71 lat.

POWIĄZANE: Telewizyjna i filmowa kariera Kirstie Alley na zdjęcius

Alley zdobyła pięć kolejnych nominacji do nagrody Emmy dla głównej aktorki w latach 1988-93 za rolę Rebeki Howe w Twoje zdrowie, który dołączył do komedii NBC w szóstym sezonie po odejściu oryginalnej gwiazdy Shelley Long. Zdobyła nagrodę Emmy w 1991 roku. Alley zdobyła także nagrodę Emmy za główną rolę w filmie telewizyjnym z 1994 roku Matka Dawida i była nominowana w 1998 roku za główną rolę w NBC Szafa Weronika. Miała także nominację do nagrody Emmy za drugoplanową rolę w miniserialu z 1997 roku Ostatni don.

Urodzona 12 stycznia 1951 roku w Wichita w stanie Kansas, Alley rozpoczęła karierę filmową pod koniec lat 70. Star Trek II: Gniew Khana. Dostała swoją pierwszą główną rolę telewizyjną w krótkotrwałym serialu dramatycznym ABC Maskarada, u boku Roda Taylora i Grega Evigana. Był emitowany od grudnia 1983 do kwietnia 1984.

ZWIĄZANE Z: Hollywood & Media Deaths 2022: Galeria zdjęć

Nadal dostawała też role na dużym ekranie, w tym w latach 1984 Uciec oraz Randka w ciemnozanim zagrał główną rolę w popularnym miniserialu z 1985 roku północ i południe. Powtórzyła swoją rolę Virgilii Hazard w sequelu mini z 1986 roku północ i południe: Księga II.

Alley zagrał w Książę Bel-Air (1986), z Tomem Harmonem. Ale wtedy Twoje zdrowie przyszedł dzwonić.

Zanim dołączyła do serialu, Twoje zdrowie był hitem Top 10. Jego popularność będzie nadal rosła, gdy jej Rebecca Howe dołączyła do sitcomu jako nowy kierownik baru — po tym, jak Sam Malone (Ted Danson) sprzedał go i wrócił w poszukiwaniu pracy. Słynna kobieciarz Malone natychmiast przyciągnęła Howe, ale była korporacyjną wspinaczką po drabinie, która nie była zainteresowana starzejącym się byłym piłkarzem. Przynajmniej na początku.

Twoje zdrowie zakończyła swój pierwszy sezon jako serial nr 3 w czasie największej oglądalności — w erze trzech sieci — i pozostała w pierwszej dziesiątce aż do zakończenia 12-sezonowego biegu w maju 1993 r. Serial prowadzący „Must-See TV” zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w sezonie 1989-90 z oceną 21,3.

Wystąpiła w kilku innych filmach z połowy lat 80., w tym w latach 88 Strzelaj, by zabić, u boku Sidneya Poitiera i Toma Berengera, ale jej najbardziej rozpoznawalną rolą byłaby gwiazda Patrz kto mówi, komedia wyreżyserowana przez Amy Heckerling z 1988 roku, w której wystąpili także John Travolta, George Segal i Olympia Dukakis. To zrodziło parę sequeli w Zobacz kto Rozmowa też (1990) i Zobacz, kto teraz mówi (1993), a Alley zagrał w obu.

Nadal pisała muzykę do ról filmowych i gościnnych ról telewizyjnych, zanim została obsadzona w głównej roli w komedii NBC w miejscu pracy szafa Weroniki, u boku Kathy Nijimy i Wallace’a Langhama. Alley grała Veronicę „Ronnie” Chase, odnoszącą sukcesy bizneswoman, która prowadziła firmę zajmującą się sprzedażą wysyłkową bielizny podobną do Victoria’s Secret, a także była autorką Przewodnik po małżeństwie z bajki. Ale kiedy jej mąż zostawia ją dla młodszej kobiety, Ronnie wyładowuje swoje frustracje na narzuconym sobie personelu.

Debiutujący we wrześniu 1997 roku serial był początkowym hitem, kończąc ten sezon jako serial nr 3 w czasie największej oglądalności. Zremisował na piątym miejscu w sezonie 1998-99 – w którym wystąpił gościnnie nakręcony przez Dansona jako lubieżna stara sympatia, która przybywa na telefon hydrauliczny – ale potem wypadł z łask widzów i zakończył się w czerwcu 2000 r., gdy reality TV zaczęło uderzać w fale radiowe w USA.

Gdy Internet stał się głównym nurtem, Alley znosiła negatywny rozgłos na temat swojej wagi. W 2005 roku znalazła się na szczycie półskryptowanej serii Showtime gruba aktorka, wciela się w siebie jako niegdyś popularną gwiazdę telewizyjną, próbującą wrócić do światła reflektorów. Seria trwała jeden sezon, a Alley zaczął robić reklamy dla Jenny Craig.

W 2013 roku topline Kirstie, serial telewizyjny TV Land o aktorce z Broadwayu, która ponownie łączy się z synem, którego porzuciła przy urodzeniu (Eric Peterson). Były Michael Richards i Alley Twoje zdrowie koleżanka z obsady, Rhea Perlman, zagrała w sitcomie emitowanym w latach 2013-14.

Do tego czasu Alley miał drugą karierę w reality TV. Swoją przygodę z odchudzaniem opisała m.in Wielkie życie Kirstie Alley, który był emitowany przez jeden sezon w A&E, ale widział, jak gwiazda osiągnęła swoją docelową wagę. W 2011 Alley był zawodnikiem w sezonie 12 Taniec z gwiazdami, we współpracy z Maksimem Chmerkovskim. Skończyli jako wicemistrzowie Hines Ward i Kym Johnson.

Następnie Alley przekroczył Atlantyk i został obsadzony w brytyjskim reality show z 2015 roku Łapacze czasu, który śledził grupę celebrytów, którzy zostali przeniesieni na doświadczenie życia „klas niższych”. W 2018 roku wróciła do Wielkiej Brytanii jako współlokatorka Wielki brat celebrytów 22, gdzie zajęła drugie miejsce. Jej ostatni występ w reality show był Baby Mammoth w Fox’s Zamaskowany piosenkarz W tym roku.

Jej ostatnie role w serialach były gościnne Goldbergowie, płatki oraz Środek, i jak zwykle w ostatnim sezonie horroru Foxa Królowe Krzyku w 2016 roku

Przez cały czas Alley był popularnym gościem mówców, w tym Late Show z Davidem Lettermanem, The Tonight Show with Jay Leno, The Oprah Winfrey Show, The View, The Talk, Rachael Ray, The Wendy Williams Show, Jimmy Kimmel Live! oraz Program Rosie O’Donnell. Wystąpiła także w wielu programach rozdania nagród i teleturniejach, po raz pierwszy występując w telewizji jako uczestniczka Gra meczowa (1979) i Hasło (1980).

Alley była dwukrotnie zamężna — najpierw ze swoim nastoletnim ukochanym Bobem Alleyem w latach 1907-77, a później z Słoneczny patrol oraz Chłopcy Hardy’ego gwiazda Parker Stevenson z lat 1983-97.

Oto pełny post na Instagramie ogłaszający jej śmierć:

Wszystkim naszym przyjaciołom na całym świecie…

Z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, zawzięta i kochająca mama odeszła po walce z niedawno odkrytym nowotworem.

Była otoczona najbliższą rodziną i walczyła z wielką siłą, pozostawiając nam pewność niekończącej się radości życia i wszelkich przygód, które ją czekają. Choć była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią.

Jesteśmy wdzięczni niesamowitemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Moffitt Cancer Center za opiekę.

Zapał i pasja naszej matki do życia, jej dzieci, wnuków i wielu zwierząt, nie wspominając o jej wiecznej radości tworzenia, były niezrównane i zainspirowały nas do życia pełnią życia, tak jak ona.

Dziękujemy za miłość i modlitwy i prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie.

True i Lillie Parker

Czy ten post był pomocny?