Skip to content

Kim jest Trafalgar D. Prawo wodne? Pochodzenie, moce, zdolności, osobowość i nie tylko

14 de wrzesień de 2022
Law 1

Ody Jeden kawałek seria wprowadziła nas do wielu niesamowitych i potężnych postaci. Niektóre z nich miały krótką serię, inne miały dłuższą. Niektóre były ciekawsze, inne mniej. Ten artykuł będzie poświęcony głównej postaci drugoplanowej, której rola w historii jest tak naprawdę kluczowa. Postać, o której mowa, to Trafalgar D. Water Law, kapitan i lekarz Heart Pirates. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co wiemy o Trafalgar D. Water Law in Jeden kawałek.

Trafalgar D. Water Law jest znanym piratem North Blue, który pełni funkcję kapitana i lekarza Piratów Serca, będąc z kolei byłym członkiem Siedmiu Władców Morza. Będąc jednym z jedenastu supernowych, które wylądowały na Sabaody dwa lata temu, należy do tzw. „najgorszego pokolenia” piratów w historii. Razem z Monkey D. Luffym i Kozuki Momonosuke jest jednym z przywódców sojuszu Ninja-Pirate-Mink-Samurai, którego pochodzenie zostało nakreślone w początkowym sojuszu Piratów Serca z Piratami Słomkowego Kapelusza, którego celem było obalenie przemytnika reżim Donquixote Doflamingo, wywołując wielkie wstrząsy na świecie.

Reszta tego artykułu skupi się wyłącznie na postaci Trafalgara D. Water Law, ponieważ przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o nim i jego działaniach. Opowiemy Ci kilka informacji o historii postaci, a także o jego roli w całej historii. Odpowiemy również na szereg istotnych pytań dotyczących Trafalgar D. Water Law.

Kim jest Trafalgar D. Prawo wodne? Wyjaśnienie pochodzenia!

Law pochodzi z North Blue, a dokładniej z Białego Miasta. Dorastał w Białym Mieście. Dowiadujemy się, że to miasto było Pays de Flevence i że jego mieszkańcy zachorowali, zatruli się ołowiem, zatruli się specjalnym ołowiem zwanym białym Saturnem lub ceruse, bardzo obecnym w mieście, który skraca oczekiwaną długość życia.

Po opuszczeniu kraju król wmówił, że zatrucie ołowiem jest chorobą zakaźną, jest ludobójstwem, a następnie zdziesiątkował wszystkich mieszkańców, w tym rodzinę Lawa. Udało mu się uciec z miasta, przekraczając granicę, ukryty wśród zwłok. Dołączy do załogi Don Kichota Doflamingo, chcąc wykorzystać czas, który mu pozostał, by wszystko zniszczyć. Zostanie brutalnie zaatakowany przez niemego brata Doflamingo, Corazona. Chcąc się na nim zemścić, dźgnął go.

Ku jego zaskoczeniu Corazon przeżył i nic nie powiedział bratu. Spędzając wiele lat ze swoją „nową rodziną”, będzie zaskoczony, gdy Corazon ujawni Baby 5 i Buffalo, że jest D. Corazon następnie ujawni, że nie jest niemy i okłamał swoją załogę i że jako były niebiański Dragon, D są uważani za demony i jeśli Doflamingo się o tym dowie, grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Corazon porwie Lawa, ujawniając, że jest żołnierzem piechoty morskiej pracującym dla Sengoku i zinfiltrował swojego brata, próbując go aresztować, obiecując Law, że wyleczy go z choroby.

Przez rok jeździli po szpitalach, ale nie mieli nic do roboty. Następnie zdecydują się ukraść Ope Ope no Mi, aby uleczyć Law, ale zostaną przechwyceni przez Doflamingo, który zabije Corazona, podczas gdy Law będzie uciekał. Następnie przybył na Swallow i spotkał tam niedźwiedzia norki i dwóch zbirów atakujących go. Oddzielił trzy osoby i dwóch bandytów, którzy nazywali siebie Shachi i Penguin, polubili Law i postanowili zostać z nim, tak jak Bepo. W ten sposób utworzyli załogę Heart Pirates i rozpoczęli jedną z najbardziej znanych i najbardziej znanych karier pirackich w serii.

Jakie są moce i zdolności Trafalgar D. Water Law?

Law jest przerażającym piratem, który wraz z większością swojej załogi okazał się odporny na Haki Rayleigha, gdy prawie wszyscy w hali sprzedaży niewolników zemdlali. Jest także dobrym wojownikiem. Jest odważny, ponieważ pozwolił sobie zaatakować kilku marines z bliskiej odległości na Archipelagu Sabaody, mimo że jest wojownikiem dalekiego zasięgu.

Podczas pobytu na Archipelagu Sabaody, Piraci Kida i Piraci Serc zostali zaatakowani przez Pacyfistę. Nie widać końca walki; jednak Piraci Serca pojawili się ponownie podczas łuku Marineford, co sugeruje, że udało im się pokonać Pacifistę lub przynajmniej mu uciec.

Trafalgar Law okazuje się być bardzo wykwalifikowanym i oportunistycznym przywódcą; mimo bycia byłym supernowym i utalentowanym kapitanem piratów, Law jest uważany za jednego z najpotężniejszych piratów swojego pokolenia i jest także jedynym, który pozostał w drugiej połowie Grand Line przez co najmniej kilka miesięcy, a nie wyruszyć do Nowego Świata, ponieważ jest ostrożny.

Po dwuletnim przeskoku Law stał się tak potężny i niesławny, że nawet marines G-5, znani ze swojego okrucieństwa, głęboko się go boją. Zanim został korsarzskim kapitanem, przynosząc rządowi światowemu sto serc piratów, Law zdobył wyższą nagrodę niż Luffy, kolejny dowód jego potęgi.

Kim jest Trafalgar D. Prawo wodne?  Pochodzenie, moce, zdolności, osobowość i nie tylko

Był w stanie pokonać wiceadmirała Smokera, który jest posiadaczem Diabelskiego Owocu typu Logia, bez poważnego zranienia go. Mówi się również, że w umowie Cezara i Prawa to Prawo jest silniejsze niż Cezar. Co więcej, był w stanie pokonać Vergo, bardzo potężnego wojownika, a nawet był w stanie odeprzeć atak admirała marynarki (Issho).

Oprócz Diabelskiego Owocu, Law ma wystarczająco dużo siły fizycznej i umiejętności taktycznych, by zmierzyć się z Smokerem jak równy z równym. Chociaż Cezar dostrzega siłę Yeti Cool Brothers, ci ostatni przyznali, że nie byli wystarczająco potężni, aby poradzić sobie z Lawem, który pozbył się jednego z nich z niesamowitą łatwością. Law posiada bardzo dużą wytrzymałość, ponieważ odzyskał przytomność pomimo pobicia, którego doznał przed Vergo i pomimo tego, że na jakiś czas nie był już w posiadaniu swojego serca.

Law posiada również wielką siłę fizyczną w anime, ponieważ był w stanie konkurować z Luffym (kontrolowanym przez Breeda) bez mocy Diabelskiego Owocu. Został jednak pokonany przez Don Kichota Doflamingo, jego byłego kapitana, który zajął się nim bez większych trudności i postawił Lawa w bardzo złym stanie.

Jednak przyjął wiele ataków w akcie Dressrosy i wciąż żyje, a niektórzy mówią, że nie żyją, co oznacza, że ​​jest naprawdę bardzo odporny. Poza tym, z łatwością, świadczącą o jego sile, pokonał Trebola, jednego z szefów ekipy Doflamingo, a nawet zdołał poważnie zranić Doflamingo swoim najpotężniejszym atakiem.

Czym jest diabelski owoc Trafalgar D. Water Law?

Law posiada moc Diabelskiego Owocu typu Paramecia, Ope Ope No Mi, która pozwala mu stworzyć kulisty obszar jasnoniebieskiej aury. Jak mówi Smoker, po zjedzeniu tego diabelskiego owocu, Law staje się „modyfikatorem człowieka”. W tym obszarze jest w stanie oddzielić i przestrzennie przenieść wszystko i wszystko. Dzięki swoim mocom jest w stanie wyglądać, jakby mógł szybko posiekać ludzi na kawałki z daleka swoim mieczem.

Może też łączyć rozdzielone części w dowolny sposób, jaki uzna za stosowny, na przykład przyklejając czyjąś głowę do beczki. Ludzie oddzieleni tą umiejętnością nie są zabijani i nadal mogą czuć swoje oddzielone części, bez względu na to, jak daleko byli od siebie oddzieleni (podobnie jak Buggy oddziela się, używając mocy owocu Bara Bara no Mid).

Efekt utrzymuje się nawet po dezaktywacji mocy Prawa. Oddzielne części mogą być ponownie złożone, nawet przez kogoś innego niż Law. Może sprawić, że ludzie i przedmioty znajdujące się w jego sferze zamienią się miejscami, tak jak zrobił to z Jeanem Bartem i Bepo, aby chronić tego ostatniego przed Pacyfistą; może np. w celu ochrony siebie wymienić pociski pistoletowe na zawarte w kuli płatki śniegu.

ZWIĄZANE Z:

25 najsilniejszych diabelskich owoców w jednym kawałku (ranking)

Po przeskoku może również zamienić się osobowościami osób obecnych w swoim „Pokoju” dzięki atakowi „Szamble”. Udało mu się wyciąć Vergo, który pokrył całe swoje ciało Busoshoku no Haki i jednocześnie wyciąć fabrykę, która produkuje SAD osadzony w górze.

Słabością tej techniki wydaje się być jej zużycie energii. Law wyjaśnił, że za każdym razem, gdy używa Diabelskiego Owocu, jego ciało zostaje wyczerpane. Zdolność ta wydaje się również wymagać od niego gestów rękoma, aby skoncentrować skutki na swoich ofiarach. Zakres tej umiejętności pozostaje nieznany.

Wydaje się również, że jest w stanie zrobić mały obszar, okrążając tylko spód dłoni, widziany, gdy był gotowy do walki u boku Eustassa Kida przeciwko Pacifiście. Ta technika nie jest jeszcze znana. W napisach początkowych gry One Piece Gigant Battle widać, jak tworzy mały obszar wokół swojego ciała, aby chronić się przed atakami. Dzięki Ope Ope No Mi może dawać życie wieczne dzięki „Operacji Młodzież” w zamian za własne życie.

Jakie jest prawo wodne Trafalgar D.?

Law jest osobą niezwykle wyluzowaną, prawie zawsze widzianą uśmiechniętą (zwodniczo). Często ma bezczelny stosunek do innych piratów, co doprowadziło do tego, że Światowy Rząd uznał go za osobę niebezpieczną. Na przykład od niechcenia zapytał X Drake’a, ile osób zabił przy swoim pierwszym pojawieniu się, i nie wahał się pokazać środkowego palca z uśmiechem, by sprowokować Eustassa Kida, najbardziej poszukiwaną i jedną z najniebezpieczniejszych supernowych na archipelagu Sabaody. .

Jednak nienawidzi otrzymywania rozkazów, czego dowodem jest jego zmarszczenie brwi i irytacja po tym, jak Kidd poprosił go i Monkey D. Luffy’ego, aby zostali z tyłu, podczas gdy on powstrzymywał atakujących ich marines. Jest jednak w stanie rozpoznać, kiedy on i jego załoga są w śmiertelnym niebezpieczeństwie, i nie jest przeciwny zawieraniu sojuszy z rywalami, aby przetrwać.

Mówi w uprzejmy sarkastyczny sposób i zwykle odnosi się do innych, nazywając ich „Sir” lub „Pani” opisanymi w języku japońskim, dodając pewne honorowe sufiksy, takie jak „-san”. Wydaje się być na tyle honorowy, że odmawia uznania zasług innych. Widać to, gdy odpowiedział Jean Bartowi, że połowa jego wdzięczności trafiła również do Luffy’ego, gdy były niewolnik ofiarował mu swoją wdzięczność.

ZWIĄZANE Z:

Czym był incydent z Rocky Port w One Piece? (& Co tu się stało?)

Gdzie indziej, Law pokazuje bardziej konkurencyjną stronę w anime, gdzie wraz z Kidem i Luffym angażuje się w dziecinną debatę na temat tego, kto będzie miał do czynienia z Marines umieszczonymi przed Domem Sprzedaży Niewolników, kiedy będą musieli wyjść. Z drugiej strony nie wydaje się być tak chętny do dołączenia do Nowego Świata jak inne supernowe i ich załogi.

Myśląc, że One Piece i tak będzie tam nadal, podczas gdy inne załogi walczą między sobą, a on musi ukraść „właściwy” tron. Może odnosić się do Imperatora Kaido, którego celuje z Luffym. Ta ostrożność okazała się na korzyść Luffy’ego, ponieważ Law był jedną z niewielu osób, które wiedziały, co naprawdę stało się z kapitanem Słomkowego Kapelusza po wojnie na Marineford Summit.

Wydaje się, że prawo ma również poczucie honoru (a przynajmniej szacunku dla tych, których widzi jako potencjalnych rywali). Widać to, gdy pojawia się w Marineford i twierdzi, że chce pomóc Luffy’emu, ponieważ byłby „przeklęty ze wstydu”, widząc, jak jego przyszły wróg tam umiera. To dość wyraźny kontrast z tym, co większość ludzi myśli o nim, odkąd Scratchmen Apoo twierdził, że Law był niesławny ze względu na swoje okrucieństwo. Prawo jest również bardzo bezpośrednie i szczere, gdy reaguje na ludzi.

  • Kim jest Trafalgar D. Prawo wodne?  Pochodzenie, moce, zdolności, osobowość i nie tylko

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?