Skip to content

Kim jest Ōetsu Nimaiya w Bleach? Wyjaśnienie mocy i zdolności

15 de grudzień de 2022
Oetsu

Gwardia Królewska przez długi czas stanowiła zagadkę dla świata Tite Kubo Wybielacz, ale gdy groźba Sternrittera Yhwacha stała się realna, Gwardia Królewska zeszła z Pałacu Króla Dusz, aby pomóc odbudować Seireitei. W ten sposób po raz pierwszy zobaczyliśmy jej pięciu kapitanów, a wśród nich był Ōetsu Nimaiya, dziwaczny twórca Zanpakutō i jeden z najbardziej utalentowanych i kompetentnych członków Dywizji Zero. Nimaiya miał bardzo ekscentryczne i nieprzewidywalne podejście do rzeczy, dlatego jest tak specyficzny, nawet wśród Gwardii Królewskiej.

Reszta tego artykułu skupi się, jak zapewne sami wydedukowaliście, na Ōetsu Nimaiya, wynalazcy Zanpakutō i członku Gwardii Królewskiej. To bardzo interesująca postać, która pojawiła się późno w historii i miała duży wpływ na historię, dlatego powiemy ci wszystko, co musisz o nim wiedzieć. Spoilery z mangi będą obecne, więc uważaj, jak podchodzisz do artykułu.

Kim jest Ōetsu Nimaiya?

Ōetsu stworzył Zanpakutō wiele lat temu, które stało się podstawową bronią wielu shinigami. Król Duchów uznał ten wynalazek za niezbędny do ochrony Soul Society, a następnie Ōetsu został powołany do Dywizji Zero. Po tym, jak Soul Society zostało zaatakowane przez Wandenreich, zabijając Yamamoto i kilku innych Shinigami, pojawiła się Gwardia Królewska, która pomogła zbudować Soul Society.

Pozostali przy życiu dowódcy zasalutowali członkom gwardii królewskiej. Ōetsu przez większość czasu pozostawał w tle. Ponownie w Reioukyuu, Ichigo i Renji przyszli do niego podczas swojej trasy szkoleniowej, aby przekuć ich zanpakutō, ponieważ zostały uszkodzone w stanie bankai, co uniemożliwia naprawę. Ōetsu po raz pierwszy powitał ją w swojej fałszywej pracy z grupą pięknych kobiet.

Po głównie żartowaniu i robieniu psikusów Ichigo i Renjiemu, Mera pojawiła się i powiedziała, że ​​czas wracać do pracy. Następnie udali się do prawdziwej pracy Ōetsu, która była tylko małą drewnianą chatą. Jednakże, kiedy otworzył drzwi, zobaczyli duży ciemny pokój, do którego Ōetsu wepchnął Ichigo i Renjiego. Zabrał im wcześniej ich zanpakutō i zobaczył, że nie darzą ich zbytnią miłością, więc całkowicie ich zniszczył.

W ciemnym pokoju pojawiło się oko, a Ōetsu wyjaśnił, że to był gniew Zanpakutō. Następnie stwierdził, że przekuje miecze, jeśli Ichgio i Renji zdołają się wydostać. Po chwili cierpliwość Ōetsu się wyczerpała. Renji zdążył już zdać swój test, ale Ichigo nie. Ōetsu powiedział, że teraz widzi, który z nich jest prawdziwym Shinigami, dlatego Ichigo powinien odejść.

Otworzył bramę do świata ludzi i odesłał Ichigo z powrotem, mówiąc, żeby nie wracał, ponieważ Zanpakutō i Soul Society są tylko dla shinigami. Po odejściu Ichigo, Ōetsu dodał, że powinien najpierw być świadomy swoich korzeni. Po tym, jak Ichigo usłyszał historię swojej matki, Ōetsu wysłał Merę, by sprowadziła go z powrotem. Ōetsu, chcąc dać Ichigo drugą szansę teraz, gdy jest w pełni świadomy swojego pochodzenia, sprowadza Ichigo z powrotem do ciemnego pokoju.

Zanim Ōetsu zdążył się odwrócić i wyjść, wszystkie duchy Asauchi w pokoju ukłoniły się Ichigo. Następnie wybrał jeden jako swój nowy zanpakutō. Wkrótce potem Oetsu przyprowadził Ichigo i wybrał Asauchiego do swojej kuźni, która znajdowała się za wodospadem. Ōetsu wysłał swoich 5 pomocników (dziewczyny Zanpakutō Mera, Toki, Sato i dwie inne), aby pomogły mu w pracy.

Podczas gdy Ōetsu skupiał się na kuciu, Ichigo powinien skupić się na swoim duchu zanpakuto. Ōetsu wyjawia Ichigo, że ten, którego uważał za ducha Zangetsu, wcale nie był Zangetsu. Po tym, jak Ichigo zdał sobie z tego sprawę, ale nie chciał stracić ani prawdziwego Zangetsu, ani tego udającego Zangetsu, Ichigo interweniował w proces kucia, który według Ōetsu był poprawny, i tym samym stworzył dwa Zangetsu, które były prawdziwą formą reprezentowane przez Zangestu.

Zadowolony z rezultatu, Ōetsu zapytał, czy Ichigo poradziłby sobie z nimi obydwoma. Po podziękowaniu Ichigo udał się do królestwa Senshumaru Shutary. Następnego dnia, kiedy Yhwach, Uryu Ishida i Jugram Haschwalth przybywają do pałacu, wyczuwa ich obecność. Później, po uwięzieniu Sternrittera w Klatce Życia, Hikifude konfrontuje się z nimi i wyciąga swój Zanpakutō, mówiąc, że teraz rozpocznie się prawdziwa walka.

Nimaya, wskazując swoim Zanpakutō na Sternritterów, pyta ich, czego oczekują iw tym momencie Gerad Valkyrie rozpoczyna atak. Nimaya, unikając ataku Quincy, mówi mu, że nie walczył od jakiegoś czasu i że jest trochę zardzewiały. Nimaya zaczyna chwalić Sternrittera za jego umiejętności, jednak Quincy sugeruje mu, że tylko go unika, a następnie Nimaya mówi mu, że bardzo łatwo jest uniknąć jednorękiego ataku.

Następnie Gerad, bardzo pewny siebie, mówi mu, że umrze, podczas gdy Ōetsu zmienia zdanie i z kamienną twarzą mówi Quincy, że gra się skończyła i szybko udaje mu się odciąć Quincy, ku zaskoczeniu innych Sternritterów, a następnie wyjaśnia znaczenie jego imienia dla Quincy.

Lille Barro jest zaskoczony zdolnościami Ōetsu i zaczyna atakować go swoją bronią, ale kule go nie docierają, więc Lille, bardzo zdenerwowany, atakuje go ponownie, ale Ōetsu udaje się skontrować atak swoim Zanpakutō i szybko podchodzi do Lille i tnie jego ramię pozostawiając Quincy wykrwawiającego się na śmierć.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Gwardia Królewska w Bleach? (Członkowie i ich siła)

Następnie Shinigami idzie po Pernidę Parnkgjas, wystrzeliwuje swój Zanpakutō, który spada na twarz Quincy, ku zaskoczeniu jego partnera Askin Nakk Le Vaar, a następnie atakuje Le Vaara, który otrzymuje celne cięcie w klatkę piersiową, ale to nie wystarcza Shinigami, który podchodzi do swojego wroga i kontynuuje dźganie go w klatkę piersiową, po czym krótko wyjaśnia o Zanpakutō, które nosi w dłoni i patrzy na Yhwacha.

Jednak wydaje się, że coś wpływa na Shinigami; Askin porusza się i mówi Shinigami, że nie umrze tym atakiem, a następnie wyjaśnia mu, gdy liże krew z wierzchu dłoni, że powodem, dla którego Jego Wysokość sprowadził go tutaj, jest to, że nie umarł, kiedy Yhwach go znalazł i że kiedy używa tej mocy, czuje, że naprawdę umrze.

Zaczyna wstawać i wyjaśniać, na czym polega jego zdolność manipulowania śmiertelnymi dawkami trucizny, wpływając na zdrowie Shinigami, więc Ōetsu wzywa Kirinjiego, by mu pomógł; przybywając, Kirinji używa swoich gorących źródeł, aby oczyścić ciało Ōetsu i wyeliminować dawkę trucizny, osiągając poprawę Shinigami, po czym Ōetsu rozpoczyna atak i wykonuje głębokie cięcie na szyi Quincy, więc Askin znika na ziemi.

Ōetsu wyzywa Yhwacha do walki, jednak Shinigami jest zaskoczony widząc, jak Sternritterzy, których pokonał, podnoszą się z ziemi z inną energią, więc Jugram wyjaśnia moc Auswählen Jego Królewskiej Mości, pozostawiając Shinigami jeszcze bardziej zaskoczonymi. Następnie otrzymuje uderzenie w ramię, pozostawiając ogromną dziurę dla Lille, która również ponownie go atakuje, ale tym razem interweniują Kirio i Kirinji, ale na próżno moc Lille’a zdołała przebić Zanpakutō Kirio i Kirinjiego, aby przejść przez klatkę piersiową Nimaiyi. Nimaiya zostaje pokonany przez Elitarną Quincy wraz z innymi członkami Gwardii Królewskiej, którzy walczyli z Quincy.

Po wskrzeszeniu przez Ichibē Hyōsube, Ōetsu zdaje sobie sprawę ze strasznych ciosów, jakie otrzymał w wojnie z Wandenreich. Nimaiya zdaje sobie sprawę, że w piwnicy pałacu Nimaiya znajdowało się zapieczętowane Zanpakutō, jednak ta pieczęć została zniszczona i nie było żadnych śladów wspomnianego Zanpakutō. Wtedy Nimaiya zaczął szukać i pytać, co się stało. Nimaiya próbował wezwać Zanpakutō, gdy wspominał jego imię; jednak to nie zadziałało i był smutny na myśl, co by się stało, gdyby wspomniany Zanpakutō wpadł w niepowołane ręce.

Jakie są moce i zdolności Ōetsu Nimaiya?

Jako członek Gwardii Królewskiej (tj. Dywizji Zero), Nimaiya jest jedną z najpotężniejszych postaci w całości Wybielacz wszechświat, posiadający dużą ilość Reiatsu. Siła Ōetsu jest widoczna, gdy był w stanie z łatwością pokonać trzech członków elitarnej jednostki Schutzstaffel Yhwacha. Będąc wynalazcą Zanpakutō, Ōetsu jest największym propagatorem wiedzy, działania i tworzenia tego samego, Ōetsu jest jedyną osobą w całym Soul Society, która jest w stanie przekuć Zanpakutō.

Oprócz tego, Ōetsu jest również jedynym, który wie, jak stworzyć Asauchi. Ze względu na swój status twórcy Zanpakutō, Ōetsu ma możliwość śledzenia lokalizacji każdego stworzonego przez siebie Zanpakutō. To dzięki tej zdolności Ōetsu może wiedzieć tyle samo, co położenie Zanpakutō, jak również jego aktualnego posiadacza. Ōetsu udowodnił, że jest ekspertem w używaniu Shunpo, będąc w stanie poruszać się z dużą prędkością, jak to zrobił, kiedy pokonał w sumie trzech członków elitarnej grupy Yhwacha, Schutzstaffel, którzy są uważani za najsilniejszych spośród Sternritterów w mgnieniu oka. oko.

1671072659 570 Kim jest Oetsu Nimaiya w Bleach Wyjasnienie mocy i zdolnosci.webp

Poziom doświadczenia w posługiwaniu się sztukami Kidō przez Ōetsu jest tajemnicą, jednak widziano go używającego Natychmiastowego Transportu Kidō, za pomocą którego może przenosić dowolny przedmiot lub osobę po prostu celując w swój cel, ta metoda Natychmiastowego Transportu jest zdolna do transportowanie ciał między różnymi wymiarami, czego dowodem jest transport Ichigo z Pałacu Króla Dusz do Świata Ludzi.

Ōetsu jest mistrzem w używaniu sztuk Zanjutsu, posiada niesamowity refleks, a także jest niezwykle zwinny, będąc w stanie uniknąć szybkich ataków wręcz i przeprowadzić kontratak swoim Zanpakutō w ciągu kilku sekund, ale jego refleks jest nie ogranicza się tylko do kontrowania ataków wręcz, ponieważ Ōetsu jest również w stanie odbijać ataki z dużej odległości, co zademonstrował, gdy był w stanie bez wysiłku odbić Heilig Pfeil Lille Barro.

Oprócz swojej niesamowitej zwinności i szybkości, Ōetsu prezentuje bardzo szczególny styl, jeśli chodzi o używanie swojego Zanpakutō, ponieważ zwykle zaskakuje on swoich wrogów, aby uniemożliwić im przejęcie inicjatywy podczas bitwy, co doprowadziło do tego, że Ōetsu jest jest w stanie rzucić swoim Zanpakutō w przeciwników, aby zaskoczyć ich.

Sayafushi to nazwa Zanpakutō, którego używa Ōetsu. Ten Zanpakutō ma zbyt dużą krawędź, co jest powodem, dla którego Ōetsu ukrywa go w pojemniku z galaretowatym płynem. Zdolność tnąca tego Zanpakutō jest taka, że ​​bez względu na to, jak bardzo tnie, ostrze nie ściera się i nie pozostanie na nim ani jedna kropla krwi, Nimaiya określa Sayafushi jako swoje najgorsze dzieło.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?