Skip to content

Kim jest Ichibē Hyōsube w Bleach? Wyjaśniono!

16 de grudzień de 2022
Ichibe

Gwardia Królewska przez długi czas była zagadką w świecie Tite Kubo Wybielacz, ale gdy groźba Sternrittera Yhwacha stała się realna, Gwardia Królewska zeszła z Pałacu Króla Dusz, aby pomóc odbudować Seireitei. W ten sposób po raz pierwszy zobaczyliśmy jego pięciu kapitanów, a wśród nich był Ichibē Hyōsube, przywódca Gwardii Królewskiej i ten, który nadał nazwę każdemu segmentowi wiedzy. Hyōsube miał bardzo specyficzną rolę w historii i bardzo specyficzną osobowość, dlatego zdecydowaliśmy się napisać o tym członku Gwardii Królewskiej tutaj na Horyzont fikcji.

Ichibē Hyōsube jest przywódcą Królewskiej Straży, czyli Dywizji Zero, znanej również jako „Mnich, który woła prawdziwe imię.” Ichibe jest uznany z nadawaniem nazw większości, jeśli nie wszystkim, aspektom Wybielacz rolę i ma specjalną zdolność, dzięki której może zmienić samą naturę rzeczy, po prostu zmieniając ich nazwy. Jest nieśmiertelny, dopóki pozostaje ktoś, kto zna jego imię i je woła.

Reszta tego artykułu skupi się, jak zapewne sami wydedukowaliście, na Ichibe Hyōsube, przywódcy Dywizji Zero i członku Gwardii Królewskiej. To bardzo interesująca postać, która pojawiła się późno w historii i miała duży wpływ na historię, dlatego powiemy ci wszystko, co musisz o nim wiedzieć. Spoilery z mangi będą obecne, więc uważaj, jak podchodzisz do artykułu.

Kim jest Ichibē Hyōsube w Bleach?

Ichibē Hyōsube jest członkiem Gwardii Królewskiej i po raz pierwszy pojawił się po ataku Wandenreich na Soul Society. Nazywa się go „Mnich, który woła prawdziwe imię”. Wydaje się również, że zajmuje pozycję przywódcy Gwardii Królewskiej, a przynajmniej tak o nim mówi Yhwach. Jak wszyscy członkowie Gwardii Królewskiej, był prawdopodobnie członkiem Gotei 13. Jednak nie wiadomo, do której z 13. Dywizji kiedyś należał.

Po tym, jak Soul Society zostało zaatakowane przez Wandenreich, zabijając Yamamoto i kilku innych Shinigami, pojawiła się Gwardia Królewska, która pomogła zbudować Soul Society. Pozostali przy życiu dowódcy zasalutowali członkom gwardii królewskiej. Ichibei Hyōsube ciepło przywitał dowódców i wyjaśnił powód ich wizyty. Chciał także, aby Ichigo towarzyszył im w ich królestwach. Kiedy Ichigo pyta, czy mogą pomóc mu naprawić Zangetsu, Ichibe wyjaśnia, że ​​chociaż nie mogą, mogą przekuć Zanpakutō.

Po powrocie do Reiōkyū, Ichibe wyjaśnił Ichigo, że zanim będzie mógł udać się do Króla Dusz lub z powrotem do Soul Society lub Hueco Mundo, będzie musiał najpierw odwiedzić wszystkie ich królestwa (gdzie rządzą poszczególni członkowie Gwardii Królewskiej), aby mógł się wystarczająco przygotować. Wyjaśnił dalej, że Królewski Klucz, który zapewnia dostęp do Królewskiego Wymiaru, znajduje się w kościach członków Gwardii Królewskiej. Gdy wszystko zostało ustalone, Ichigo wyszedł. Ostatnim z pięciu królestw było królestwo Ichibei. Renji i Rukia dotarli tam pierwsi. Po nauczeniu się radzenia sobie z ekstremalnie wysokim stężeniem Reishi, Ichibei chciał rozpocząć z nimi trening. Między innymi Renji dowiedział się od niego prawdziwego imienia swojego Zanpakutō.

Podczas gdy pozostali członkowie mają za zadanie powstrzymać najeźdźców przy czymś, co wydaje się być wejściem do Palance Króla Dusz, Ichibē Hyōsube zajął stanowisko przy prawdziwej bramie Pałacu Królewskiego, czekając na wypadek, gdyby Yhwachowi udało się przedrzeć przez resztę Gwardia Królewska. Przy takim obrocie wydarzeń starcie między przywódcami Quincy i Gwardii Królewskiej wydawało się nieuniknione i rzeczywiście do niego doszło, a Ichibe miał niewielką przewagę nad Cesarzem Quincy.

ZWIĄZANE Z:

Czy członkowie Gwardii Królewskiej żyją w Bleach? Co się im stało?

Po pokonaniu Nimaiyi, Yhwach staje przed Ichibe, pytając, czy go przepuści, nazywając go pełnym imieniem. Dlatego mnich wstaje i odpowiada mu, aby uważał na wymowę swojego imienia, ponieważ może zmiażdżyć mu gardło. Następnie mnich rysuje na ziemi linię, mówiąc mu, że zabije go tutaj, co skłoniło Yhwacha do powiedzenia mu, że to on umrze trzy kroki przed nią, ponownie wzywając go po imieniu.

Rozgniewany Ichibē przywołuje ogromną rękę, która odpycha Yhwacha na bardzo dużą odległość. Następnie pojawiając się nad nim dzięki Shunpō, mówi mu, że ta dłoń rzuci go ponad 1000 Ri, aby żałował. Cesarz Quincy następnie próbuje mówić, ale nie jest w stanie. Następnie miażdży mu gardło palcami i przywraca mu mowę, po czym przywołuje ogromny łuk i wraca do wysokości Ichibe z impetem strzały. Szef Gwardii Królewskiej jest zaskoczony widząc Quincy’ego żywego i postanawia go zabić. Następnie wyciąga pędzel i wyzywa Yhwacha.

Następnie ta dwójka się ściera, a Quincy zauważa, że ​​Mnich jest szczęśliwszy, niż się spodziewał. Kiedy cesarz odpycha szczotkę ramieniem, Ichibe mówi mu, że zdecydował się poświęcić swoje ramię. Wyjaśnia jej swoją zdolność, po czym ponownie go kroi, sarkastycznie pytając, jak się czuje z połową swojej mocy. Yhwach wstaje i regeneruje się, wyjaśniając mu, że zawsze może przywrócić swoją moc, bez względu na to, ile razy Ichibe ją odbierze.

Następnie wyjaśnia mu, że „wszystko na tym świecie jest dla niego do zdobycia”, po czym strzela w Mnicha strzałami, które z łatwością łamie. Mówiąc, że próbował zachować twarz, pokonując go połową swojej mocy, atakuje go ponownie Bakudō #62 – Hyapporankan, na co Quincy odpowiada Blut Vene Anhaben. Następnie decyduje się rzucić tajne zaklęcie Ura Hadō: Sannodō — Teppūsatsu, które rozbija skorupę Yhwacha i chwyta go za gardło. Technika Quincy następnie zaczyna konsumować ciało Mnicha, co napina jego mięśnie, a on jest cholernie wkurzony, że Yhwach próbował wejść w jego ciało i uwolnił swojego Shikai, Ichimonji.

1670552974 593 Czy Ichibe Hyosube zyje czy zyje w Bleach Co sie.webp

Ichibē pyta Yhwacha, czy potrafi odróżnić szczotkę od miecza, kiedy wyraża zdziwienie przybyciem Shikai. Dwóch walczących ponownie walczy, a Quincy grozi, że zwróci wszelkie odebrane mu moce, zanim będzie mógł dokończyć wymawianie nazwy swojej szabli, zanim zamilknie. mówiąc Yhwachowi, że jego Shikai ściera imię ze wszystkiego, czego dotknie jego atrament. Kiedy Yhwach to słyszy, używa Ołtarza Sankt, aby spróbować odebrać moc Ichibe, ale mu się to nie udaje i zostaje poplamiony tuszem na całej twarzy.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych postaci Bleach (ranking)

Ichibē uważa, że ​​Yhwach musi być zdenerwowany utratą swojego imienia, kiedy jest ono zatajane, więc planuje zaproponować mu nowe. Przed aktywacją nazywa swoje Bankai, Shirafude Ichimonji „Czarną Mrówką”. Kiedy Yhwach krzyczy: „Nigdy bym nie uwierzył”, odpowiada Ichibē, „Nie byłbym w stanie przewidzieć takiej różnicy mocy”. Następnie przywołuje gigantyczną stopę, rozbija ją o podłogę, a następnie ponownie rozbija między swoimi gigantycznymi dłońmi.

Jednak Yhwach opada z powrotem na podłogę tuż za Ichibe i atakuje go potężnym atakiem, przebijając go. Mnich widzi, jak pismo jego Bankai się rozprasza i jest zdezorientowany. Quincy wyjaśnia mu o swojej mocy, Wszechmocnym, i o tym, jak pozwoliła mu przetrwać. Odpowiadając, że wciąż posiada czerń na swoim ciele i nie może uciec od jej wpływu, Ichibe przywołuje Futen Taisatsuryō, aby całkowicie zniszczyć Yhwacha.

Jednak ten ostatni recytuje ostatnie zaklęcie w tym samym czasie co on i mówi mu, że jego techniki są teraz wobec niego bezsilne, po czym rozrywa go na kawałki, pozostawiając go martwego trzy kroki przed linią, którą narysował, gdy przewidział to. Po walce, Ichigo i jego grupa przybywają na miejsce zdarzenia, a sumienie Ichibe wzywa Zastępcę Shinigami, aby wymówił jego imię, aby go uratować.

Po rozmowie Mnichowi udaje się zregenerować i błaga Ichigo, aby powstrzymał Yhwacha, zanim zabije Króla Dusz, wyjaśniając, że ten ostatni jest filarem tego świata i że jego śmierć spowoduje całkowite i całkowite zniszczenie znanego świata, a mianowicie Prawdziwego World, Soul Society, Hueco Mundo, a nawet Dangai. Później zauważa, że ​​jest już za późno i przeprasza grupę, ponieważ nie będą w stanie powstrzymać Yhwacha, ale nie muszą się martwić, ponieważ nazywa się to „pokojem”. The Nie możesz bać się własnego świata lekka powieść ujawniła, że ​​Ichibe żył i miał się dobrze po wojnie z Yhwachem, a nawet wskrzesił innych członków Gwardii Królewskiej dzięki swoim niesamowitym mocom.

Jakie są moce i zdolności Ichibē Hyōsube?

Jako członek Gwardii Królewskiej, Ichibei dzierży potężne umiejętności Reiatsu i walki daleko wykraczające poza umiejętności Kapitana Gotei 13. Fakt, że był jak dotąd jedynym przeciwnikiem, który był w stanie nadążyć za Yhwachem przez długi czas, a nawet zdobyć nad nim przewagę, świadczy o jego ogromnej sile. Sam Yhwach nazwał go przywódcą Gwardii Królewskiej, a więc teoretycznie najsilniejszym ze wszystkich Shinigami.

Ponadto Ichibei ma niezwykle szybkie Shunpo, więc był w stanie dogonić Yhwacha, który został wyrzucony przez Senri Tsūtenshō. Jego obrona jest również potężna, ponieważ mógł przechwycić niektóre pociski podobne do kido Yhwacha między gołymi dłońmi lub zmusić żyły krwi do cofnięcia się z żył po jego lewej stronie z czystym wysiłkiem. W końcu może przywoływać wysokopoziomowe zaklęcia kido bez inkantacji, które wciąż są wystarczająco silne, by zadać obrażenia nawet przeciwnikowi takiemu jak Yhwach.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Mera w Bleach, jakie są jej moce i dlaczego jest ważna?

Podobnie jak w przypadku innych członków Gwardii Królewskiej, niektóre z jego umiejętności wydają się być związane z jego zasługami/wynalazkami dla Seireitei. Jednym z aspektów tych mocy związanych z imionami jest to, że Ichibei może ukraść głos każdemu, kto woła ich pełne imię i nazwisko. Jego Zanpakutō również odgrywa pewną rolę w odniesieniu do tych zdolności: po zapieczętowaniu pędzel zamiast przecinać ciało, „przecina” esencję nazwy wszystkiego, czego dotknie.

1671202657 432 Kim jest Ichibe Hyosube w Bleach Wyjasniono.webp

Efektem tego jest to, że przedmiot, o którym mowa, jest koncepcyjnie zredukowany o połowę swojego istnienia – a tym samym jego mocy. Jeśli Ichibei umrze, nadal może telepatycznie skontaktować się z każdym, kto zbliży się do jego szczątków. Ten ostatni musi następnie wywołać swoje pełne imię, pozwalając Ichibei wchłonąć ułamek mocy tej osoby i użyć jej do pełnego przywrócenia jego ciała (podobnie jak zdolności regeneracyjne Orihime), bez względu na to, ile z niego zostało.

Nie jest jasne, ile mocy musi wchłonąć Ichibei, aby to zrobić, ani czy działa to tylko z wyjątkowo silnymi „dawcami”. W każdym razie Ichigo nie wykazywał żadnych oznak osłabienia po próbie i zdawał się w ogóle nie zauważać utraty swojej mocy.

Ichibei wydaje się być ekspertem zarówno w Bakudō, jak i Hadō, przyzywając Hyapporankan bez zaklęcia, a także opanowując unikalne tajemne zaklęcia. Senri Tsūtenshō jest jedną z takich technik, w której Ichibei powoduje, że gigantyczny obraz własnej dłoni wykonany z czystego Reiatsu pojawia się w powietrzu (podobnie jak Tenken), który następnie odrzuca przeciwnika na odległość 1000 ri (przestarzała jednostka miary , co odpowiada około 3,927 km). Jednak Yhwach był w stanie przechwycić jego lot, strzelając sobie od tyłu własną techniką.

Istnieją również dwie odmiany tej techniki: w jednej Ichibei tworzy gigantyczną stopę zamiast dłoni i używa jej do deptania przeciwnika, aw drugiej używa Senri Tsūtenshō obiema rękami, aby zmiażdżyć przeciwnika między masywnymi dłońmi. Ura Hadō: San no Dō — Teppūsatsu to także specjalna technika, tajne lub zmodyfikowane zaklęcie Hadō, w którym Ichibei tworzy aurę ogromnej głowy smoka za pomocą machnięcia ręką. Powoduje to silny wiatr, który dosłownie zdmuchuje obronę wroga.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?