Skip to content

Kiedy i gdzie odbywa się Halo Show?

4 de wrzesień de 2022
3953279 halo 101 2082 rt

Seria akcji na żywo Halo chce stać się jedną z najbardziej udanych serii Paramount+, ponieważ pobiła rekord liczby wyświetleń dowolnego programu w serwisie streamingowym Paramount. To powiedziawszy, seria Halo jest osadzona w innym wszechświecie niż gry, ponieważ showrunnerzy chcieli opowiedzieć historię, która różni się od tego, co widzieliśmy w odpowiednikach gier. Niemniej jednak oś czasu wydaje się bardzo różnić od siebie pomimo pewnych podobieństw. Kiedy więc odbywa się pokaz Halo?

Można przypuszczać, że program telewizyjny Halo ma miejsce w 2552 roku lub wcześniej, ponieważ wtedy wojna przeciwko Przymierzu osiągnęła szczyt, gdy Master Chief dowiedział się więcej o broni Halo. Jest też fakt, że Reach jeszcze nie wpadł w serię, a to może się wkrótce wydarzyć.

Oś czasu serii Halo wydaje się nieco myląca z powodu tego, że serial tak naprawdę nie mówi nam, kiedy mają miejsce wydarzenia. Niemniej jednak wciąż możemy wnioskować z wydarzeń, że mają miejsce w połowie 26tenwieku i całkiem możliwe, że w 2552 roku. To powiedziawszy, spójrzmy, co wiemy o ustawieniu serialu telewizyjnego Halo.

Czy Halo Show odbywa się w tym samym czasie co igrzyska?

Seria gier wideo Halo zawsze była jedną z najważniejszych i najpopularniejszych serii 21stwieku, ponieważ stała się jedną z największych strzelanek sci-fi z perspektywy pierwszej osoby wszechczasów. Jego główny tytuł osiągnął sześć gier, ale w sumie jest 16 różnych gier Halo ze względu na popularność tej serii. A oś czasu serii Halo to coś, co zawsze było interesującym tematem, ponieważ ma kluczowe znaczenie dla całej wiedzy.

Wiemy na pewno, że pierwsza gra Halo miała miejsce w 2552 roku, a druga i trzecia miały miejsce tuż po wydarzeniach z Halo: Combat Evolved. Trzy różne gry Halo wydarzyły się w ciągu mniej niż roku w tradycji Halo, ponieważ czas był kluczowy, gdy Master Chief chciał powstrzymać użycie broni Halo przez Przymierze. Oczywiście, chociaż następna trylogia Halo wydarzyła się pięć lat później, nadal wydarzyła się w krótkim czasie.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie 16 gier Halo w porządku

To powiedziawszy, Halo ma spory udział w adaptacjach na żywo, ale seria akcji na żywo Paramount + wydaje się być najbardziej ambitna z nich wszystkich. Ale jedyną rzeczą, którą ludzie powinni wiedzieć, jest to, że seria Halo nie jest czymś, co zostało bezpośrednio zaadaptowane z gier wideo, ponieważ twórca serialu głośno mówił o tym, że wydarzenia z tego serialu mają miejsce w alternatywnej osi czasu, która jest jeszcze osobna równolegle do wydarzeń z gier Halo.

W pewnym sensie oznacza to, że seria Halo powinna być postrzegana inaczej niż gry wideo Halo pod względem wydarzeń i postaci. I może to samo można powiedzieć o jego osi czasu. Czy program Halo TV odbywa się w tym samym czasie, co gry?

Program Halo TV z pewnością ma miejsce przed wydarzeniami z gier Halo. W grze Halo: Combat Evolved planeta Reach, która jest drugą najważniejszą planetą Rady Bezpieczeństwa ONZ i centrum ich operacji morskich w kosmosie, upadła już po ataku na dużą skalę ze strony Przymierza.

Jednak w serialu Reach wciąż żyje i kopie, ponieważ odgrywa kluczową rolę nie tylko jako baza operacyjna dla marynarki wojennej UNSC, ale także tam, gdzie dr Halsey prowadzi swoje badania dotyczące Spartan i Przymierza. W związku z tym możemy powiedzieć z całą pewnością, że seria Halo nie dzieje się w tym samym czasie, co gry, ponieważ Reach wciąż stoi. I oczywiste jest, że seria Halo dzieje się przed wydarzeniami z gier Halo, choć w osobnej linii czasu.

Kiedy odbywa się Halo Show?

Teraz, gdy ustaliliśmy, że serial telewizyjny Halo ma miejsce przed wydarzeniami z gier Halo, kiedy dokładnie odbywa się serial? Cóż, serial nie mówi konkretnie, kiedy mają miejsce wydarzenia, ale wiemy, że serial ma miejsce w środku 26ten wiek.

Oczywiście na podstawie tego, co powiedzieliśmy o Reach, można przypuszczać, że wydarzenia z serialu Halo mają miejsce przed wydarzeniami z gry. Ale z pewnością zastanawiasz się, jak daleko wstecz ma miejsce serial telewizyjny Halo. To jest coś, co postaramy się tutaj nadać sens.

W grach Fall of Reach miał miejsce od 24 lipca do 30 sierpnia 2552 roku. Tymczasem pierwsza gra Halo miała miejsce w tym samym roku i musiała wydarzyć się zaledwie kilka miesięcy po wydarzeniach z Fall of Reach, ponieważ Rada Bezpieczeństwa ONZ nadal odzyskanie sił po zwycięstwie Przymierza na jednej z najważniejszych planet kontrolowanych przez rasę ludzką.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie planety w programie telewizyjnym Halo

Halo: Combat Evolved to także gra, w której Master Chief dowiedział się o broni Halo i o tym, co Przymierze planowało z nią zrobić. W programie telewizyjnym nie wspomniano jeszcze o broni Halo, a Rada Bezpieczeństwa ONZ nie ma pojęcia, czego chce Przymierze. Oznacza to, że w odpowiednim czasie w programie wydarzenia mogą doprowadzić do punktu, w którym Master Chief dowie się o broni Halo i będzie starał się powstrzymać Przymierze przed jej aktywacją.

Oczywiście jest fakt, że Reach wciąż stoi w serialu Halo TV. Zakładamy, że Przymierze ostatecznie odniesie zwycięstwo nad UNSC, gdy w serii w końcu nastąpi Fall of Reach, a takie wydarzenie może zbiegać się z tym, że Master Chief dowie się więcej o broni Halo.

Kiedy i gdzie odbywa się Halo Show?

W związku z tym możemy przyjąć domniemanie że serial telewizyjny Halo ma miejsce przed lub w 2552 r.biorąc pod uwagę, że wydarzenia z serialu pokrywają się z niektórymi wydarzeniami, które miały miejsce w grze w roku 2552. Jak wspomniano, Upadek Reach i Master Chief dowiadujący się więcej o broni Halo mają miejsce w 2552 roku.

Oczywiście nadal istnieje duża szansa, że ​​możemy się mylić. Dzieje się tak dlatego, że showrunnerzy mają pełną swobodę w sposobie obsługi programu, biorąc pod uwagę, że odbywa się on na osi czasu, która jest oddzielona od kanonicznego uniwersum Halo w grach. W związku z tym wydarzenia, które mają miejsce w programie, mogą mieć miejsce przed lub po 2552 roku, w zależności od tego, jak chcą je dyktować showrunnerzy.

Niemniej jednak nadal wierzymy, że możliwe jest, że program odbędzie się w 2552 roku lub wcześniej i że to tylko kwestia czasu, zanim Reach upadnie. W końcu zniszczenie Reach z rąk Przymierza jest ważną częścią tradycji Halo w grach i byłoby dziwne, gdyby serial nie zawierał tego jako jednego z głównych punktów zwrotnych w wojnie między rodzaj ludzki i Przymierze.

Gdzie odbywa się Halo Show?

Program telewizyjny Halo jest bardzo podobny do wszystkich innych filmów i programów science fiction, które mają miejsce w kosmosie. Oznacza to, że jest to seria, która nie rozgrywa się w określonej lokalizacji, biorąc pod uwagę, że rozgrywa się na kilku różnych planetach w całym znanym wszechświecie w Halo. Z drugiej strony Halo ma tendencję do ograniczania miejsc, w których rozgrywa się seria, aby upewnić się, że historia koncentruje się bardziej na określonych miejscach.

Po pierwsze, serial telewizyjny Halo zaczyna się na planecie zwanej Madrigal, gdzie Kwan Ha mieszkała, zanim została aresztowana przez Master Chief po odzyskaniu artefaktu, którego szukali wojownicy Przymierza Elite na planecie. Madrigal powrócił również w odcinku 2, kiedy zobaczyliśmy moment, w którym nowy gubernator narzucał swoją ścisłą władzę nad całą planetą, ponieważ Kwan Ha oglądał wydarzenia z monitora nad Gruzami.

Kiedy i gdzie odbywa się Halo Show?

Warto zauważyć, że planeta Madrigal pochodzi z gry wideo Halo, ale nie jest dokładnie pokazana. Planeta jest wspomniana w piosence zatytułowanej Oblężenie Madrigal. Prawdopodobnie właśnie tam seria zyskała nazwę planety w wersji Halo na żywo.

Oczywiście planeta Reach, która zawsze była ważną bazą operacyjną Rady Bezpieczeństwa ONZ, jest jednym z najważniejszych obszarów przedstawianych w serialu. Reach to miejsce, które Rada Bezpieczeństwa ONZ traktuje jako swoją bazę operacyjną w kosmosie i jest w rzeczywistości planetą, na której stacjonuje ogromna koncentracja jej floty. Dr Halsey, jak wspomniano, prowadzi badania naukowe nad Reach i prawdopodobnie możemy założyć, że projekt Spartan-II był prowadzony również na tej planecie.

Kiedy seria przenosi się do scen związanych z Przymierzem, zostajemy przeniesieni do High Charity, czyli planetoidy, której Przymierze używa jako pewnego rodzaju pływającej fortecy, ponieważ podróżuje przez przestrzeń i nie pozostaje nieruchoma. Ta planeta jest zasilana przez technologię Forerunner, która pozwala High Charity mieć gwiazdę jako źródło energii, dzięki czemu może podtrzymywać życie, a nawet podróżować przez przestrzeń ślizgową. Warto zauważyć, że High Charity jest prawdopodobnie planetą skolonizowaną, ponieważ nie jest to rodzinna planeta Proroków, którzy działają jako duchowi przywódcy Przymierza.

Wreszcie mamy Gruz, który nie jest planetą, ale zbiorem asteroid unoszących się w kosmosie. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej sztucznej inteligencji mieszkańcy Rubble byli w stanie znaleźć sposób na utrzymanie różnych asteroid w taki sposób, aby nie zostali trafieni przez nieuczciwe asteroidy unoszące się na polu asteroid. Gruz jest połączony za pomocą szeregu różnych rur, które pozwalają różnym obywatelom podróżować od jednej skały do ​​drugiej i jest domem ludzi, którzy czują, że nie mają innego miejsca do życia w znanym wszechświecie w Halo.

Czy ten post był pomocny?