Skip to content

Kevin Hart, Gwyneth Paltrow, Madonna, Jimmy Fallon i inni zakuci w „podstępny” pozew poparcia NFT; Menadżer Guy Oseary i Universal TV wymienieni jako oskarżeni

10 de grudzień de 2022
Kevin Hart Gwenth Paltrow Madonna jimmy Fallon

Wygląda na to, że reklama celebrytów w starym, dobrym stylu stała się nieco bardziej napięta, jeśli chodzi o rynek cyfrowy.

Niecały miesiąc po tym, jak tacy ludzie jak Larry David, Tom Brady Gisele Bundchen i Stephen Curry zostali pozwani za wniesienie ich dobrze wynagradzanej mocy gwiazdy do promocji upadłej firmy kryptowalutowej FTX, nowy pozew zbiorowy złożony w sądzie federalnym ma na celu przejęcie Golden State Supergwiazda Warriors i panteon wielkich nazwisk w finansowej stodole nad szylingami Bored Ape Yacht Club NFT dla ukrytych korzyści.

To akcja, która niewygodnie zwraca uwagę nie tylko ponownie na Curry’ego, ale także Kevina Harta, Madonnę, Jimmy’ego Fallona, ​​Justina Biebera, Paris Hilton, Serenę Williams, DJ Khaleda, Gwyneth Paltrow i innych. Oprócz tego, że Universal TV jest również wymieniony jako oskarżony, znany menedżer muzyczny Guy Oseary jest określany jako mózg stojący za całym rzekomym oszustwem na duże pieniądze.

„Kampania promocyjna oskarżonych odniosła ogromny sukces, generując miliardy dolarów ze sprzedaży i odsprzedaży” — czytamy w pozwie złożonym 8 grudnia przez Adonis Real i Adama Titchera w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Kalifornii. „Wymyślone rekomendacje celebrytów i wprowadzające w błąd promocje dotyczące uruchomienia całego ekosystemu BAYC (tzw. po drastycznie zawyżonych cenach”, dodaje proces z ławą przysięgłych poszukujący 10-roszczeń (przeczytaj tutaj).

Zasadniczo na ich różnych platformach, poprzez publiczne oświadczenia, aw przypadku Fallon dalej Dzisiejszy program pod koniec listopada 2021 r. celebryci chwalili publicznie BAYC NFT wspierane przez Yuga Labs, twierdząc, że sami są klientami. Teraz urok niezamiennych tokenów mógł znacznie osłabnąć w ostatnich miesiącach, ale dla kupujących BAYC, którzy wskoczyli na pokład w zeszłym roku, szybko udowodnili, że „tracą inwestycje przy drastycznie zawyżonych cenach”.

„Prawda jest taka, że ​​cały model biznesowy Spółki polega na wykorzystywaniu podstępnych działań marketingowych i promocyjnych celebrytów z najwyższej półki, którzy otrzymują wysokie wynagrodzenia (bez ich ujawniania), w celu zwiększenia popytu na papiery wartościowe Yuga poprzez przekonanie potencjalnych inwestorów detalicznych, że cena tych papierów wartościowych aktywa cyfrowe byłyby wdzięczne”, stwierdza 95-stronicowa skarga dotycząca oszustwa.

Wraz ze wspieraną przez Oseary firmą kryptograficzną Moonpay współpracującą z Yugą w celu potajemnego przekazywania płatności promującym się talentom z listy A, cały plan polegał na tym, że Hart, Fallon, Paltrow dali BAYC NFT pieczęć aprobaty bez ujawniania przez celebrytów często dużej rekompensaty, którą otrzymywali .

„W okresie objętym grupą pozwani zaangażowali się w plan, schemat, spisek i przebieg postępowania, zgodnie z którymi świadomie lub lekkomyślnie zaangażowali się w działania, transakcje, praktyki i kursy biznesowe, które działały jako oszustwo i oszustwo na Powodach i inni członkowie Zgromadzenia” – czytamy w dokumencie. „Prawdę mówiąc, pozwani wykonawczy i Oseary wykorzystali swoje powiązania z MoonPay i jego usługą jako tajny sposób na zrekompensowanie pozwanym promotorom ich promocji NFT BAYC bez ujawniania tego niczego niepodejrzewającym inwestorom”, dodaje.

Rzecznik należącej do Comcast Universal TV powiedział, że firma nie komentuje kwestii prawnych. „Naszym zdaniem te twierdzenia są oportunistyczne i pasożytnicze” – powiedział rzecznik Yuga Labs w dzisiejszym oświadczeniu. „Jesteśmy głęboko przekonani, że są bezwartościowi i nie możemy się doczekać, aby to udowodnić”.

Reprezentowani przez adwokata z San Diego, Johna T. Jasnocha, powodowie Real i Titcher zdefiniowali potencjalną klasę w tym, co może być bardzo kosztowną sprawą, jako wszyscy ci, którzy zainwestowali w „Yuga Financial Products” od 23 kwietnia 2021 r. do teraz. Szukają „rzeczywistych, ogólnych, specjalnych, przypadkowych, ustawowych, karnych i wtórnych szkód i restytucji”.

I to będzie w zimnej twardej gotówce wydrukowanej w amerykańskim skarbie państwa, a nie w krypto, jeśli wiesz, co mam na myśli?

Czy ten post był pomocny?