Skip to content

Kevin Berg opuszcza CBS Studios po 25 latach, ponieważ produkcja jest konsolidowana pod kierownictwem Liz Miller z Paramount TV Studios

8 de czerwiec de 2023
Kevin Berg

EKSKLUZYWNY: Kevin Berg, 25-letni weteran CBS, odchodzi ze stanowiska starszego wiceprezesa ds. produkcji w CBS Network Television Entertainment.

Odejście jest częścią trwającej konsolidacji CBS Studios z Paramount TV Studios, która rozpoczęła się, gdy oba studia zostały oddane pod opiekę George’a Cheeksa w październiku ubiegłego roku. Liz Miller, wiceprezes i szef produkcji w Paramount TV Studios — oraz absolwentka CBS Studios — będzie teraz nadzorować produkcję w obu studiach.

Posunięcie to zostało opisane w wewnętrznej notatce wysłanej do personelu przez Bryona Rubina, COO i CFO CBS Entertainment Group; któremu podlega Miller, prezes CBS Studios David Stapf i prezes Paramount Television Studios Nicole Clemens. Nastąpi okres przejściowy z prawdopodobnymi innymi zmianami; obecnie nie przewiduje się zwolnień.

W listopadzie Cheeks, prezes i dyrektor generalny CBS oraz dyrektor ds. treści w dziale wiadomości i sportu w Paramount+, nakreślił swój plan dla obu studiów, który obejmował centralizację szeregu funkcji zaplecza poprzez zainstalowanie liderów w obszarach produkcji, finansów, prawa , sprawy biznesowe i castingi. W tamtym czasie ogłoszono, że Berg będzie nadal nadzorował produkcję dla CBS Studios, podczas gdy Miller będzie robił to samo w PTVS. Zespoły produkcyjne są obecnie łączone zgodnie z konsolidacją w innych obszarach niekreatywnych.

„Patrząc w przyszłość, ten ruch jest rozszerzeniem wizji Studios Group, którą George nakreślił nam w listopadzie: dwie najlepsze w swojej klasie marki z własnymi liderami i oddzielnymi zespołami kreatywnymi, wspierane przez usprawnione operacje wsparcia”, Rubin, Stapf i Clemens napisał w notatce. (Możesz przeczytać go w całości poniżej.)

Berg, który nosił pseudonim „Dr. Nie” ze względu na swoją sprytną reputację utrzymywania kosztów pod kontrolą, dołączył do CBS w 1998 roku, kiedy raczkujący dział produkcyjny tej sieci miał trzy programy. Kierował produkcją na całym świecie we wszystkich porach dnia (rano, w ciągu dnia, w czasie największej oglądalności i późną nocą) z wyjątkiem wiadomości i sportu. Był odpowiedzialny finansowo za wszystkie koszty i harmonogramy produkcji oraz nadzorował wydatki w wysokości ponad 4 miliardów dolarów na koszty produkcji rocznie.

Weteran wykonawczy był zaangażowany w uruchomienie i dalsze sukcesy Star Trek, CSI I NCIS franczyzy, wraz z takimi programami jak Błękitnokrwiści , Seal Team , The Good Fight , Survivor , The Amazing Race , The Talk , Big Brother , The Late Show with Stephen Colbert I The Late Late Show z Jamesem Cordenem.

„Ogromny wkład Kevina w sukces CBS jest dalekosiężny i będzie odczuwalny przez wiele lat. Jesteśmy wdzięczni za jego oddaną i cenną służbę dla firmy” – powiedzieli Rubin, Stapf i Clemens.

W PTVS Miller nadzorował produkcję takich seriali jak Prime Video’s Jacka Ryana i Paramount+ Grease: Rise of the Pink Ladies. Do studia dołączyła w 2019 roku z Netflixa, gdzie pracowała przy takich serialach jak Bridgertona I Zewnętrzne banki. Wcześniej Miller była starszym wiceprezesem ds. produkcji w CBS Studios, gdzie zarządzała ponad 15 trwającymi serialami dramatycznymi i komediowymi, w tym Żona idealna, Hawaii Five-O, Magnum PI, Błękitnokrwiści I Pani Sekretarz, pośród innych. Miller przyczynił się również do uruchomienia platformy streamingowej sieci CBS All Access with Star Trek: Odkrycie I Dobra walka.

„Liz jest niestrudzonym pracownikiem i znakomitym liderem. Jest zaufanym partnerem swoich odpowiedników we wszystkich sieciach i streamerach, a także producentami na całym świecie, nadzorując proces produkcji tak wydajnie, jak to tylko możliwe, zawsze z uśmiechem i niezłomną determinacją” – Rubin, Stapf i Clemens

Oto ich notatka:

Kontaktujemy się dzisiaj, aby podzielić się wiadomościami o zmianie struktury przywództwa naszych zespołów produkcyjnych CBS Studios i Paramount TV Studios. Od poniedziałku Liz Miller obejmie nadzór nad produkcją w CBS Studios, stając się jedynym liderem zespołów produkcyjnych w obu studiach.

Jak wielu z was wie, Liz obecnie nadzoruje produkcję w PTVS. Nie jest też obca wszystkim w CBS, ponieważ większość swojej kariery spędziła w CBS Studios, zanim trafiła do Netflix, a następnie do PTVS.

W trakcie swojej kariery praca Liz obejmowała szeroki zakres produkcji wysokiej jakości programów skryptowych na wielu platformach — od Jacka Ryana Do Grease:: Rise of the Pink Ladies; z Bridgertona Do Zewnętrzne banki; z Dobra żona Do Dobra walka. Pomogła także CBS Studios zamontować nowy Star Trek franczyzy z uruchomieniem Star Trek: Odkrycie.

Liz jest niestrudzonym pracownikiem i znakomitym liderem. Jest zaufaną partnerką swoich odpowiedników we wszystkich sieciach i streamerach, a także producentami na całym świecie, nadzorując proces produkcji tak sprawnie, jak to tylko możliwe, zawsze z uśmiechem i niezmienną determinacją.
W ramach tej restrukturyzacji ze smutkiem żegnamy długoletniego lidera produkcji CBS Studios, Kevina Berga.

Kevin rozpoczął pracę w produkcji w CBS, kiedy mieliśmy tylko trzy programy, i pomógł rozszerzyć to do ponad 70 seriali obejmujących scenariusze, programy bez scenariuszy, programy dzienne i nocne. Był także kierownikiem produkcji dwóch najpopularniejszych i najbardziej udanych franczyz we współczesnej historii telewizji — CSI I NCIS. Wielu pracowników CBS pamięta również Kevina za jego niestrudzone wysiłki, które po mistrzowsku prowadziły produkcje studyjne i sieciowe podczas kryzysu związanego z Covid-19.
Ogromny wkład Kevina w sukces CBS jest dalekosiężny i będzie odczuwalny przez wiele lat. Jesteśmy wdzięczni za jego oddaną i cenną służbę dla firmy.

Patrząc w przyszłość, ten ruch jest rozszerzeniem wizji Studios Group, którą George nakreślił nam w listopadzie: dwie najlepsze w swojej klasie marki z własnymi liderami i oddzielnymi zespołami kreatywnymi, wspierane przez usprawnione operacje wsparcia.

Silny zespół produkcyjny jest kluczem do sukcesu naszych studiów. To operacyjne bicie serca ożywia nasze scenariusze i zapewnia emisję naszych programów. Każdy dział w naszej firmie jest w jakiś sposób powiązany z produkcją. Jesteśmy przekonani, że pod przywództwem Liz i na fundamencie, który Kevin postawił w CBS, połączone talenty i zasoby naszych zespołów będą wspierać oba studia i ich imponujące plany na ich zwykle wysokim poziomie i nadal będą napędzać innowacje w przyszłości.

Podczas gdy Liz przejmuje nowe obowiązki w przyszłym tygodniu, oczywiście nastąpi okres przejściowy do tej nowej struktury. Jak zawsze doceniamy współpracę wszystkich osób i będziemy Cię na bieżąco informować o postępach.

Dołącz do nas, gratulując i wspierając Liz w jej rozszerzonej roli oraz dziękując Kevinowi za jego dziesięciolecia przywództwa produkcyjnego w CBS.

Bryona, Davida i Nicole

Czy ten post był pomocny?