Skip to content

Kabaneri of the Iron Fortress Watch Order: w tym filmy

25 de luty de 2023
Kabaneri1

Kabaneri z Żelaznej Twierdzy to japońska seria anime wyprodukowana przez Wit Studio. Produkcja asw wyreżyserowana przez Tetsurō Arakiego, ze scenariuszem napisanym przez Ichirō Ōkouchi. Projekt postaci wykonał Haruhiko Mikimoto, a muzykę skomponował Hiroyuki Sawano. W Japonii ukazały się dwa filmy podsumowujące, odpowiednio 31 grudnia 2016 i 7 stycznia 2017. Kolejny projekt anime, pierwotnie zaplanowany na 2018 rok, został przesunięty na następny rok i był to film, Kabaneri z Żelaznej Twierdzy: Bitwa pod Unato, który został wydany 10 maja 2019 roku w Japonii. W tym artykule postanowiliśmy dać ci pełne zamówienie na zegarek Kabaneri z Żelaznej Twierdzy seria anime.

Kabaneri z Żelaznej Twierdzy kolejność oglądania według daty premiery

W tej sekcji przedstawimy przegląd Kabaneri z Żelaznej Twierdzy działa we właściwej kolejności wydania:

  1. Kabaneri z Żelaznej Twierdzy (animacja, 2016)
  2. Kabaneri z Żelaznej Twierdzy – Część 1: Zbieranie światła (film podsumowujący, 2016)
  3. Kabaneri z Żelaznej Twierdzy – Część 2: Płonące życie (film podsumowujący, 2017)
  4. Kabaneri z Żelaznej Twierdzy: Bitwa pod Unato (film, 2019)

W kolejnej części tego artykułu podpowiemy, jak należy oglądać seriale w porządku chronologicznym.

Ile Kabaneri z Żelaznej Twierdzy są sezony i odcinki?

Jak widać, ogólna struktura Kabaneri z Żelaznej Twierdzy serial nie jest taki skomplikowany. Mianowicie, jest tylko jedna 12-odcinkowa seria anime, która została później zredagowana w dwuczęściową serię filmów podsumowujących, która została wydana odpowiednio w 2016 i 2017 roku. Później w 2019 roku ukazał się sequel filmu. W sumie w jedynym dotychczas wydanym sezonie anime jest 12 odcinków, dwa filmy podsumowujące, które dają nam nieco inne spojrzenie na pierwszy sezon, oraz film kontynuacyjny, w sumie do 12 odcinków i trzech filmów.

W jakiej kolejności oglądać Kabaneri z Żelaznej Twierdzy?

Fani Kabaneri z Żelaznej Twierdzy będą musieli zacząć od pierwszego sezonu anime, ale potem będą musieli przestrzegać kolejności wydawania wszystkich prac, aby normalnie śledzić ewolucję fabuły. Dwa filmy podsumowujące można pominąć, ale jest w nich kilka dodatkowych scen, choć nie wpływają one w żaden sposób na fabułę. Więc obejrzyj pierwszy sezon i film kontynuacyjny, a będziesz gotowy, ale nie oglądaj tylko filmów podsumowujących bez oglądania pierwszego sezonu.

Kabaneri z Żelaznej Twierdzy kolejność oglądania według daty premiery:

Kabaneri z Żelaznej Twierdzy (anime, 2016) – 12 odcinków

Podczas rewolucji przemysłowej w feudalnym Hinomoto wybucha wirus, zamieniając zarażonych ludzi w Kabane. Kabane są agresywni, nieumarli i bardzo silni. Można je zabić jedynie przebijając świecące serce, które jest chronione ołowiem lub całkowicie usuwając kluczową część ciała (np. głowę). Większość broni, takich jak karabiny parowe Bushi (samurajów / żołnierzy), nie jest skuteczna przeciwko Kabane. Na wyspie Hinomoto ludzie budowali stacje kolejowe przypominające fortece, aby chronić się przed Kabane.

Lokomotywy parowe umożliwiają ludziom podróżowanie na te stacje i zawieranie transakcji. Pewnego dnia miasto Aragane zostaje oblężone przez Kabane po tym, jak przewożący ich pociąg rozbija się na stacji. W tym ataku młody technik Ikoma wykorzystuje swój cios, narzędzie, które stworzył, aby pokonać Kabane. Zabijając jednego z nich, zaraża się infekcją. Udaje mu się jednak zablokować wirus przed dostaniem się do jego ciała i rozwija się w Kabaneri, hybrydę człowieka i Kabane.

Wraz z utalentowaną wojowniczką Kabaneri Mumei, która jest gościem na stacji ze swoim panem, ratują się wraz z innymi ocalałymi w pociągu Kōtetsujō, aby udać się w bezpieczne miejsce. Jednak większość ludzi jest podejrzliwa w stosunku do Kabaneri, ponieważ Kabane stanowią dla nich wielkie zagrożenie. Dlatego przywódca straży, Kurusu, chce ją zabić. Jednak księżniczka Ayame powstrzymuje go, ponieważ ufa Kabaneri i ich pomocy. Ikoma może również pomóc Bushi w opracowaniu lepszej broni przeciwko Kabane.

Wejście na kolejną stację kolejową opanowaną przez Kabane pokazuje, jak pomocni są Kabaneri w walce. Tutaj napotykają skupisko Kabane, tworzące w rodzaju czarnego dymu ogromną, niebezpieczną istotę, kontrolowaną ze swojego centrum i trudną do pokonania. Ludzie zyskują zaufanie do kabaneri, mimo że trudno im kontrolować swoją moc i mają ograniczoną wytrzymałość. Ich pożywienie zależy również od ludzkiej krwi. Ale ponieważ pomagają chronić ludzi, wielu członków Kōtetsujō oddaje im swoją krew.

Przybywając na następną stację kolejową, Ayame prosi o zapasy i wsparcie na dalszą podróż. Ludzie w pociągu świętują Tanabatę i wkrótce przybywa tu również syn Szoguna: Biba. Został wydalony, ale teraz skutecznie walczy z Kabane z załogą swojego pociągu. Mumei nazywa go bratem i walczył z nim już wcześniej, ale Ikoma jest podejrzliwy, ponieważ Biba jest zimny i bezwzględny. Podejrzewa go o to, że zrobił z Mumei kabaneri i zaszczepił w niej wiarę w przetrwanie najlepiej przystosowanych. Ale Ayame zgadza się kontynuować podróż z Bibą, który jest w drodze do stacji Shoguna.

Biba nie zostaje wpuszczona na następną stację kolejową. Ayame powinna poprosić o przyjęcie wraz z mężem i Mumei. Ale Biba oszukuje ją iz pomocą Mumei pozwala swoim żołnierzom i pociągowi szturmować stację. Za pomocą serum zamienia jednego ze swoich podwładnych w czarny dym. Kabane również atakują i niszczą miasto. Biba postrzega to jako odwet za przerażające działania szoguna przeciwko Kabane. Łapie załogę Kōtetsujō i zabiera ich do następnej stacji, Shoguna.

Po drodze więźniowie próbują powstania z Ikomą, ale to również kończy się niepowodzeniem z powodu Mumei, który najwyraźniej go zabija. Ale Ikoma przeżywa i podąża za pociągiem razem z Kurusu, który również jest oddzielony od swojej kochanki. U Shoguna Biba każe Ayame udawać, że go schwytała. Tam staje przed swoim ojcem, którego zaraża wirusem i powoduje chaos. Oddziały Biby atakują miasto, uwalniając Kabane do środka. Ale Ikoma i Kurusu również przybyli i konfrontują się z Bibą.

Mumei zostaje przemieniony w czarny dym przez Bibę, a Ikoma może również otrzymać serum, które ma go wzmocnić. Może wygrać walkę z Bibą i dać Mumei kontrserum, aby znów stała się normalna. Potajemnie Biba dał również Ikomie kontr-serum, dzięki czemu on również znów staje się normalny, kiedy opuszcza płonące miasto na pokładzie Kōtetsujō, z jego załogą i szczątkami ludzi Biby, ciężko rannych.

Kabaneri z Żelaznej Twierdzy – Część 1: Zbieranie światła / Kabaneri z Żelaznej Twierdzy – Część 2: Płonące życie (filmy podsumowujące, 2016/2017)

Te dwa filmy to tylko podsumowanie pierwszego sezonu serii anime, z kilkoma dodatkowymi scenami, których nie widziano w anime. Kabaneri z Żelaznej Twierdzy – Część 1: Zbieranie światła, pierwszy film, został wydany 31 grudnia 2016 roku i trwał 107 minut. Drugi film podsumowujący, Kabaneri z Żelaznej Twierdzy – Część 2: Płonące życiezostał wydany 7 stycznia 2017 roku i trwał 104 minuty.

Kabaneri z Żelaznej Twierdzy: Bitwa pod Unato (film, 2019)

To nie jest historia pochodna, ale kontynuacja serialu animowanego: historia rozgrywa się w innej stacji, półtora roku po upadku Kongoukaku. Na Netflix film jest podzielony na trzy części trwające 26 minut dla dwóch pierwszych części i 31 dla ostatniej. Licencje na wyświetlanie i dystrybucję filmu posiadają ci sami co wcześniej gracze, czyli Shochiku Media Division i Aniplex. Motywem przewodnim filmu jest „Sakase ya Sakase”, ponownie w wykonaniu EGOIST.

  • Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?