Skip to content

Justin Timberlake pozwany za duże pieniądze w dzieleniu się utraconymi zyskami z filmu dokumentalnego „20/20 Experience” z półki

2 de lipiec de 2022
justin timberlake june 2022 AP

Justin Timberlake właśnie odkrył, że piekło może nie mieć furii prawnej, jak pogardzany reżyser filmów dokumentalnych.

Były członek NSYNC zostaje pozwany w sądzie federalnym przez długoletniego sternika teledysków Johna Urbano w związku z filmem o przeboju Timberlake’a Doświadczenie 20/20 album, który nigdy nie ujrzał światła dziennego. W ramach planu podziału zysków zainicjowanego rzekomo przez Timberlake’a, on i weteran reklamy Urbano sfilmowali dokument pod radarem i wprowadzili go na rynek wraz z wydaniem długo oczekiwanego albumu.

Dosłownie definicja wygranej dla wszystkich stron, jeśli zostanie wykonana zgodnie z planem.

Taki był plan.

Jednak pomimo tego, że ukończony film poruszył piosenkarza do „łez”, zgodnie ze zgłoszeniem, WME powtórzyło zainteresowanie Timberlake’a kontynuowaniem go dalej, ponieważ 20/20 Doświadczeniejego pierwszy solowy album od kilku lat, wystartował.

Urbano twierdzi, że Trolle Star wyciągnął go z około 2,5 miliona dolarów, co jest szacunkami z Ohio, które otrzymałby, gdyby dokument był prosty do wynajęcia. Zamiast tego, z wyjątkiem 20 000 dolarów na samym początku zdjęć w 2012 roku i pewnych wydatków, współpracownik One Direction i reżyser Keith Urban twierdzi, że widział bupki z Timberlake.

„Zamiast wypełniać swoje zobowiązania wobec spółki joint venture, pan Timberlake nie podjął żadnych kroków w celu promowania, wprowadzania na rynek i sprzedaży Tworzenie Doświadczenie 20/20,” twierdzi, że naruszenie umowy z Urbano dotyczyło prawie dziesięcioletniego projektu. „Pan. Timberlake coraz bardziej dystansuje się od projektu i swojego partnera — często korzystając z sieci agentów, menedżerów i obsługi, aby komunikować się z panem Urbano” — dodaje dokument złożony w Los Angeles.

Oprócz rekompensaty finansowej Urbano domaga się nakazu sądowego, aby przekazać wszystkie prawa do Tworzenie doświadczenia 20/20 przesuń do niego. Przedstawiciele Timberlake i jego Tennman Entertainment Inc. nie odpowiedzieli na prośbę o reakcję na pozew.

Dla tych z was, którzy mogli zapomnieć, topowy list przebojów i prezentujący Jay-Z Doświadczenie 20/20 ukazał się na początku 2013 roku. Nieco muzyczny powrót dla wykonawcy, płyta okazała się ogromnym hitem dla Timberlake, a także otrzymała sporą dawkę uznania krytyków. Dwukrotnie platynowy sukces, Doświadczenie 20/20 zgarnął także dwie nagrody Grammy, American Music Award 2013 i kwartet wygranych na MTV Video Awards w tym samym roku.

Od tego czasu Timberlake wydał dwa kolejne albumy, 2013’s Doświadczenie 20/20 – 2 0f 2 i 2018 Człowiek z lasu. Żaden z nich nie był tak udany jak pierwszy 20/20 album. Faktycznie, Człowiek z lasu był platynowy do września 2021 roku – ponad dwa i pół roku po premierze.

Niedawno zagrała w dramacie wyreżyserowanym przez Fishera Stevensa Pielgrzym z ziemi świętejTimberlake ma thriller kryminalny Gad od dłuższego czasu reżyser wideo Grant Singer ma zostać wydany jeszcze w tym roku. Alicia Silverstone, Michael Pitt i Benicio Del Toro w debiucie fabularnym Singera, który był współautorem scenariusza.

Czy ten post był pomocny?