Skip to content

Justin Noble, współtwórca „Życia seksualnego studentek”, w drugim sezonie i zestawienia życia kampusowego

17 de listopad de 2022
amrit kaur pauline chalamet alyah chanelle scott renee rapp

UWAGA SPOILER: Ten post zawiera szczegóły fabuły z dwóch pierwszych odcinków Życie seksualne studentek Sezon 2

Po rocznej przerwie, Życie seksualne studentek powrócił do HBO Max, ale studentom Essex College minęło niewiele czasu. Po szybkiej przerwie jesiennej, Kimberly (Pauline Chalamet), Leighton (Reneé Rapp), Bela (Amrit Kaur) i Whitney (Alyah Chanelle Scott) wracają do kampusu, aby zakończyć pierwszy semestr z nowym poczuciem pewności, które przychodzi dopiero od spędzenia kilku miesięcy na błąkaniu się.

„Myślę, że z aklimatyzacją w nowym miejscu wiąże się właśnie taka pewność siebie. Dojrzeli trochę jako rodzina i są gotowi wprowadzić pewne zmiany w tym, kim będą jako jednostki” – powiedział Wszykina współtwórca serialu, Justin Noble. „Jest tak wiele ewolucji, które zachodzą bardzo szybko w ciągu pierwszego roku, kiedy opuszczasz dom rodziców i idziesz po raz pierwszy do szkoły”.

Kiedy ponownie spotykamy cztery kobiety, Kimberly właśnie jechała minivanem przez 39 godzin, aby spotkać się ze swoimi współlokatorkami — z których dwie są tak bogate, że Bela sugeruje, że może mogłyby pomóc opłacić pobyt Kimberly w Essex po jej utracie. stypendium, ich odpowiedzi brzmią: „Jesteśmy bogatymi politykami” i „Większość majątku mojej rodziny jest związana z nieruchomościami i kilkoma końmi wyścigowymi”.

„Nie musicie sprawiać wrażenia, że ​​wasze bogate rodziny są biedne. Nigdy nie poprosiłabym żadnego z was o pieniądze” – żartuje Kimberly.

Na tak wiele sposobów interakcja podsumowuje istotę serii. Jak to ujął Noble: „Pomysł, że Kimberly musiała spędzić tyle godzin w minivanie, a Leighton ma wiele koni wyścigowych, jest zalążkiem tego, jak wygląda ich dynamika w tych instytucjach. Masz ludzi pochodzących z tak różnych środowisk, że nigdy nie spotkaliby się na ulicy i postanowili być razem współlokatorami”.

Tak duża część serii jest inspirowana doświadczeniami Noble’a i jego współtwórczyni Mindy Kaling z college’u, dlatego postanowili zwolnić tempo, zamiast podążać za typowym tempem serialu, którego akcja toczy się w szkole średniej lub na studiach, gdzie każdy sezon reprezentuje rok w życiu. Pomiędzy sezonami 1 i 2 nie upłynął żaden czas, ponieważ „między wrześniem pierwszego roku w szkole a listopadem jest ogromna różnica, więc chcieliśmy to zbadać”.

Podczas gdy Kimberly zastanawia się, jak zebrać 138 000 $, walczy też (lub zakochuje się) z gorącym, nowym uchodźcą klimatycznym z Kansas, który mieszka na końcu korytarza. Bela jest zajęta tworzeniem własnego amatorskiego magazynu komediowego, który według niej może zrujnować lub zrujnować jej karierę („To prawdziwe uczucie, z którym niestety się utożsamiam, patrzę wstecz i wzdrygam się” — żartował Noble) i bawi się ideą monogamii. Whitney stara się zdefiniować swój związek z Canaanem (Christopher Meyer) i znaleźć inną pasję po zakończeniu sezonu piłkarskiego.

Leighton powiedziała teraz wszystkim współlokatorom o swojej seksualności i nie ma już romansu z bogatą mamą z przedmieścia, co pozwoliło jej na eksplorację seksualną z ludźmi w jej wieku. Może to zająć jej trochę czasu, ale Noble twierdzi, że jest na najlepszej drodze do zostania „dumną szefową lesbijką w kampusie, którą Leighton Murray zawsze miała być”.

Tak jak bohaterowie zbliżają się do nowego sezonu życia z nieco większą pewnością siebie niż poprzedni, tak samo zrobili scenarzyści, którzy byli w stanie wykorzystać naturalnie rozwiniętą chemię między czterema głównymi bohaterami, aby zwiększyć wesołość życia na kampusie.

„Wiele się nauczyliśmy, obserwując, jak nasza obsada wciela się w te postacie. Tak łatwo jest założyć, co może mieć sens dla postaci na papierze, ale kiedy weźmiesz to do stołu, zobaczysz, jak ucieleśnia to jeden z wykonawców. Możesz zainspirować się do pójścia w zupełnie innym kierunku” – powiedział Noble.

Weźmy na przykład ulotną chwilę w odcinku 2, w której Whitney, która jest córką polityka, jest wyraźnie zaniepokojona, patrząc na swój telefon, a Kimberly pyta: „O Boże. Czy twoja mama została zamordowana? To żart, który wyląduje tylko wtedy, gdy Chalamet przedstawi postać, wyjaśnił Noble.

„Pamiętam, jak pisałem to bardzo, bardzo późno w nocy w moim biurze, kiedy właśnie pisałem zarys tego odcinka i naprawdę mnie to rozśmieszyło” – powiedział. „Pauline przyszła z tymi bardzo specyficznymi wykonaniami [the joke] co zainspirowało nas do lekkiego ulepszenia. Po prostu słyszę, jak mówi to zdanie i tak szczerze w to wierzy, i idzie do tego miejsca niepokoju, z którym utożsamiam się z mojego wychowania w klasie średniej, gdzie moja mama codziennie odbiera telefon, mówiąc: „Co jest nie tak?”

Ten podstawowy poziom niepokoju jest również powodem, dla którego Kimberly odmawia poinformowania rodziców, że straciła stypendium, z obawy przed jeszcze większym obciążeniem, co odzwierciedla „prawdziwe trudności, z jakimi borykają się ludzie, którzy są finansowo pod wodą, gdy próbują zostać w takiej placówce, gdy koszty są wygórowane”.

„Kimberly spróbuje kilku różnych rzeczy, aby poprawić swój status po cofnięciu jej stypendium. Niektóre z pierwszych prób, które podejmie, będą łatwiejsze, które być może nie do końca się powiodły, jak widzieliśmy do tej pory w pierwszych dwóch odcinkach, i będzie musiała zacząć być bardziej kreatywna” – drażnił się Noble.

Pracując nad własnymi problemami, cztery kobiety łączy wspólne doświadczenie jako współlokatorek. W sezonie 2 robią wszystko, co w ich mocy, aby odzyskać łaski bractw po ujawnieniu skandalu oszustwa Theta Pi Delta, który obejmuje zorganizowanie Magiczny Mike-inspirowany striptiz. Oczywiście charytatywnie.

Połączenie zabawnych i rozdzierających serce doświadczeń tych czterech kobiet prawdopodobnie nigdy nie mogłoby istnieć spójnie poza kampusem uniwersyteckim, gdzie wszystko wydaje się być końcem świata, a podział jest kluczem do przetrwania.

„To, co zawsze słyszałem, kiedy chciałem zrobić program o college’u, to to, że wielu ludzi mówiło:” Cóż, nie ma stawki, ponieważ college to tylko czas, w którym odpuszczasz i uczysz się. Jesteś w inkubatorze. Zawsze się z tym nie zgadzałem, ponieważ stawka jest zależna od postaci i nikt nie dba o stawkę swojej sytuacji bardziej niż ktoś, kto ma przed sobą całe życie i wszystko może go wykoleić” – powiedział Noble.

Ale bez względu na to, co przyniesie im wejście w dorosłość, widzowie mogą być pewni, że wszystkie te wpadki tylko zbliżą do siebie Leightona, Whitneya, Belę i Kimberly.

Jak mówi stare przysłowie: „Nigdy nie wiesz, przez co przechodzi ktoś inny, chyba że dzielisz z nim apartament na studiach i prawdopodobnie słyszysz o tym kilka razy dziennie”.

Czy ten post był pomocny?