Skip to content

Jorja Fox zdołał usunąć rywalizację Catherine i Sary ze scenariusza CSI

25 de grudzień de 2022
l intro 1671598949

Jorja Fox na rozdaniu nagród

Kręcenie sezonu telewizji sieciowej to gigantyczne zadanie. Zadanie oferowania filmu fabularnego tygodniowo staje się prawie niemożliwe, gdy liczba odcinków osiąga dwucyfrową liczbę. Choć dziś nie są tak powszechne, typowe procedury sieciowe nadal odrzucają duże zamówienia na odcinki, które wymagają od nich niemal ciągłej produkcji. To wyczerpujący proces. Na przykład produkcja „Prawa i porządku: SVU” została częściowo zamknięta w 2014 roku, aby dać obsadzie, zwłaszcza głównej Marisce Hargitay, szansę na odpoczynek (zgodnie z ostatecznym terminem).

Ze względu na potrzebę szybkiego tempa pracy w środowisku, w którym najważniejsze są treści i które muszą być produkowane tak szybko, jak to możliwe, współpraca może być czasem zrozumiałym drugorzędnym priorytetem. Nieżyjący już Ray Liotta zauważył w 2006 roku, że praca w telewizji wymagała znacznie mniej współpracy, niż się spodziewał, biorąc pod uwagę liczbę godzin potrzebnych tylko na doprowadzenie odcinka do mety. „Pomiędzy godzinami prędkość, którą musisz osiągnąć [the episodes] zrobione, zaangażowane ego… I to nie jest tak wspólne, jak myślałem, że będzie”, powiedział w 2006 roku, promując krótkotrwały dramat CBS „Smith” (przez Entertainment Weekly).

Innym dramatem CBS, który wymagał dużo mięśni i czasu za górami przez sezony, był „CSI”. Procedura kryminalna regularnie produkowała ponad 20 odcinków w sezonie we wczesnych latach, więc może być niespodzianką, że gwiazda Jorja Fox zdołała usunąć z serialu potencjalnie główną historię swojej postaci, Sary Sidle i Marg Helgenberger, Catherine Willows.

Jorja Fox nie chciał, żeby jedyne dwie kobiety z CSI się kłóciły

Gwiazda „CSI”, Jorja Fox, ujawniła w wywiadzie z 2007 roku, że udało jej się z powodzeniem zestrzelić proponowaną historię rywalizacji między kolegami z „CSI”, a mianowicie między jej bohaterką Sarą Sidle i Catherine Willows graną przez Marg Helgenberger. Fox powiedziała, że ​​​​omówiła potencjalną rywalizację między nią a Helgenbergerem i zdecydowali, że nie chcą, aby jedyne dwie kobiety w głównej obsadzie ciągle ze sobą walczyły.

„Zaczęli od razu, że zblokujemy rogi i że będzie to temat, który będzie przewijał się przez cały program. Rozmawialiśmy o tym z Marg i oboje czuliśmy, że ponieważ byliśmy jedynymi kobietami w programie w tym czasie, mieć [us] walka ze sobą i walka o pozycję była obszarem, na który mieliśmy nadzieję [we didn’t have] iść”, powiedziała Pop Gurls w 2007 roku.

Według Foxa w tym samym wywiadzie, kompromis był w rzeczywistości powszechny na planie „CSI”, pomimo typowych naglących wymagań związanych z produkcją dramatu sieciowego. Aktorka powiedziała, że ​​nawet na planie aktorzy, reżyser i scenarzyści mogą debatować nad scenami. „Jeśli możemy odejść i porozmawiać przez kilka minut – wszystkie cztery osoby wychodzą ze świetnym postanowieniem, które może bardzo różnić się od tego, czego każda osoba chciałaby indywidualnie, więc jest to bardzo ekscytujące” – powiedziała.

Czy ten post był pomocny?