Skip to content

Joe Russo opowiada o „Cytadeli”, współpracując z szefową Amazona Jennifer Salke i jego planem rzucenia wyzwania Cannes With The Sands International Film Festival

16 de kwiecień de 2023
GettyImages 1251846069

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Sands, rozwijające się szkockie wydarzenie filmowe, otworzył w ten weekend swoją drugą edycję światową premierą filmu pt. Cytadelaszeroko komentowana seria Prime Video autorstwa twórców Marvela, Anthony’ego i Joe Russo.

Dwa odcinki o różnej długości, ale oba znacznie poniżej znaku godzinowego, odegrały rolę niespodziewanego pokazu dla zatłoczonego tłumu w noc otwarcia. Reakcja publiczności, która składała się z profesjonalistów z branży i studentów z University of St. Andrews, współorganizatora festynu, była pełna radości z powodu śmiechu i westchnień zaskakująco zabawnego, ale trudnego thrillera szpiegowskiego.

Ambitny serial jest prowadzony przez Priyankę Choprę Jonas i Richarda Maddena, którzy grają członków tajnej globalnej agencji szpiegowskiej Citadel. Po śmiertelnym ataku agencja zostaje rozwiązana, a jej elitarni agenci zostają wymazani z pamięci. Po usunięciu Cytadeli nowy potężny syndykat, Manticore, powstaje w pustce. A teraz do byłego władcy Cytadeli, Bernarda Orlicka, granego przez Stanleya Tucciego, należy zreformowanie agencji i powstrzymanie Manticore przed ustanowieniem nowego porządku świata.

Zespół produkcyjny AGBO Anthony’ego i Joe Russo stworzył serial dla Amazon, a bracia są producentami wykonawczymi obok Mike’a Larocca, Angeli Russo-Otstot i Scotta Nemesa, z Davidem Weilem jako showrunnerem i producentem wykonawczym. Josh Appelbaum, André Nemec, Jeff Pinkner, Scott Rosenberg, Newton Thomas Sigel i Patrick Moran są także producentami wykonawczymi. Oprócz serii o statku-matce, której głównymi bohaterami byli Chopra Jonas i Madden, Cytadela ma również lokalne odgałęzienia językowe w Indiach i we Włoszech.

Premierowy pokaz został wprowadzony przez Joe Russo, który jest jednym z głównych zwolenników Sands, obok Screen Scotland. Tuż po premierze Russo rozmawiał z Termin ostateczny o powstaniu Cytadelawspółpracując z szefową Amazona, Jennifer Salke, i jego planem uczynienia Sands corocznym przystankiem w kalendarzu festiwalu przed Cannes.

TERMIN OSTATECZNY: W jaki sposób Cytadela iść na badania przesiewowe? I po co sprowadzać serial tutaj, do Sands?

JOE RUSSO: Jesteśmy tutaj, aby wesprzeć festiwal. Sands to festiwal o wschodzących filmowcach w niesamowitym środowisku akademickim w zakątku świata, który darzę silnym uczuciem iz którym mam rodzinną historię.

TERMIN OSTATECZNY: Ta historia rodzinna, twoja córka ukończyła St Andrews?

ROSYJSKI: Ona zrobiła. Ukończyła studia kilka lat temu. Ale później miałem siostrzeńca i dwie siostrzenice chodzą tutaj. A bardzo bliska przyjaciółka wysyła teraz tutaj swoje dzieci. Mamy więc silny związek z uczelnią.

TERMIN OSTATECZNY: A jakie miejsce zajmuje kino tutaj, w St Andrews? Jaki jest cel Sandsa?

ROSYJSKI: Ostatecznym celem dla mnie byłoby dalsze rozszerzanie festiwalu i rozpoczęcie włączania innych form mediów. Mój brat i ja jesteśmy technologami i futurologami. Interesuje nas, co dalej. Myślę, że jest wielu twórców, którzy pojawiają się w przestrzeni mediów społecznościowych i są przekonujący. Są samodzielni, a pokolenie Z ma zupełnie inną filozofię dotyczącą tego, czym są media i gdzie znaleźć informacje. Dla nich historia może być 30-sekundowym TikTokiem i nie jestem tutaj, aby to oceniać. Jestem tutaj, aby uczcić ciekawą pracę, którą widzę. Chcę zacząć przyciągać pojawiające się głosy ze wszystkich form mediów. Nie tylko w filmie.

TERMIN OSTATECZNY: Ile zaangażowania w Cytadela zrobił Amazon?

ROSYJSKI: Najważniejszym aspektem tego projektu jest to, że Jennifer Salke przyszła do nas z bardzo odważnym i szlachetnym pomysłem, który brzmiał: hej, dlaczego nie opowiedzieć historii, która jest na tyle bogata, że ​​możemy ją podzielić na seriale i inne rynki gdzie możemy znaleźć najlepszych artystów i gawędziarzy w tych regionach, którzy opowiedzą własną wersję historii we własnym języku. To był niesamowity pomysł. I jako faceci, którzy spędzili długi czas komunikując się z publicznością na całym świecie z Marvelem, ten pomysł przemówił do nas.

Uwielbiamy współpracę z ludźmi. Uwielbiamy słyszeć różne głosy. Jesteśmy zmęczeni ciągłym słuchaniem tych samych głosów. Więc jeśli możemy korzystać z naszej platformy i zasobów Amazon, a Jen jest chętna do korzystania z platformy Amazon, aby pomagać artystom i innym regionom na całym świecie w opowiadaniu ich historii na dużą skalę, wszyscy jesteśmy tu po to.

TERMIN OSTATECZNY: Pierwsze dwa odcinki pt Cytadela wyreżyserował Newton Thomas Sigel. Czy w którymś momencie ty i Anthony stajecie za kamerą?

ROSYJSKI: Z pewnością moglibyśmy. To tylko funkcja planowania dla nas. Ale jesteśmy bardzo zaangażowani. Byłem na planie z Tomem [Sigel] przez większość strzelaniny, którą wykonał. Tom jest genialny. Jest w branży od dłuższego czasu i ma jedno z najbardziej niesamowitych życiorysów. Pracowaliśmy z nim dalej Ekstrakcja, co było trudnym strzałem. Pełnił nawet funkcję de facto producenta Ekstrakcja ze względu na jego doświadczenie. Potem pracował z nami dalej wiśnia. Ma zdolność opowiadania wielkich historii i wysoce eksperymentalnych historii. Chcieliśmy dać mu szansę reżyserowania, ponieważ widzieliśmy to w nim, a on to zmiażdżył.

TERMIN OSTATECZNY: Jak trafiłeś do Priyanki Chopra Jonas i Richarda Maddena?

ROSYJSKI: Poznaliśmy Maddena, bo go pokochaliśmy Ochroniarz. Usiedliśmy z nim i żartowaliśmy na temat jego potencjału do roli Jamesa Bonda. Kilka miesięcy później koncepcja Cytadela urodził się. Zadzwoniliśmy do Maddena i powiedzieliśmy, że zapomnij o Bondzie, myślimy, że mamy coś dla ciebie. Z Priyanką, Cytadela jest zbudowana z myślą o międzynarodowej atrakcyjności, a bardzo niewiele gwiazd ma swój rodowód i zdolność do przekraczania rynków. Jen Salke faktycznie ją poleciła i pomyśleliśmy, że to fantastyczny pomysł.

TERMIN OSTATECZNY: Czy podczas pracy nad projektami Marvela był jakiś szczególny moment, który wpłynął na twoje pragnienie opowiadania historii międzykulturowych?

ROSYJSKI: Kiedy pracujesz w tym biznesie i większość czasu spędzasz w Hollywood, możesz być odizolowany od różnych punktów widzenia. Możesz nie rozumieć, jak myśli reszta świata. Rynek światowy jest bez wątpienia najważniejszym rynkiem, który posuwa się naprzód. Jest to znaczące teatralnie, a dla streamerów jest to miejsce, z którego będzie pochodzić ich ekspansja.

Tak więc, pracując z Marvelem i tą potężną machiną reklamową, mieliśmy szczęście podróżować po świecie przez wiele miesięcy, promując te filmy, gdzie można było spotkać się z fanami i innymi filmowcami. Zetknęliśmy się z nowymi kulturami i branżami filmowymi, w których znaleźliśmy relacje, które otworzyły naszą perspektywę na globalne opowiadanie historii. Jako facet z dziećmi jestem zaniepokojony trajektorią świata, a bez globalnego połączenia jesteśmy w poważnych tarapatach. Korzystając z tego doświadczenia, skierowaliśmy nasze spojrzenie na inne rynki, aby spróbować pomóc im w platformowaniu w sposób, w jaki wiele lat temu zrobił to dla nas Steven Soderbergh.

TERMIN OSTATECZNY: Z taką filozofią, jak wyglądałaby dla ciebie najlepsza wersja Hollywood?

ROSYJSKI: Z pewnością bardziej zróżnicowana wersja i bardziej międzynarodowa. Na przykład Bollywood jest jednym z bardziej znaczących biznesów filmowych na świecie, ale jego ekspozycja poza Indiami jest bardzo niewielka. Dzięki Bogu za takie filmy jak RRR, wykorzystując poziom geniuszu technicznego, efekty wizualne i mitologiczną narrację, aby przyciągnąć znacznie szerszą publiczność. Z takich filmów uczymy się o innych kulturach. Myślę więc, że naszym celem będzie wzmocnienie. Chcemy w jak największym stopniu wspierać inne rynki, aby ich historie mogły dotrzeć do szerszej publiczności.

TERMIN OSTATECZNY: To już drugi rok Piasków. Jakie jest doświadczenie w prowadzeniu festiwalu? Czego się nauczyłeś?

ROSYJSKI: Kocham to. Celem powinien być niewielki wzrost każdego roku i wzrost organiczny w miarę upływu czasu. Za każdym razem, gdy przyjeżdżam do St Andrews, nie mogę się nadziwić, jak niesamowite jest miejsce na festiwal filmowy. To miasto zbudowane w celu wspierania festiwalu i ma o wiele lepszą infrastrukturę niż ta, z której korzystamy teraz.

TERMIN OSTATECZNY: Czy chcesz, aby festiwal przekształcił się w jarmark?

ROSYJSKI: Targ jest zawsze pomocny we wspieraniu festiwalu. Pomogło to Cannes i innym festiwalom na całym świecie. Myślę więc, że moglibyśmy wspierać rynek, ale chodzi o to, jak możemy stworzyć rynek myślący przyszłościowo. Nie musiałby to być ogromny rynek, ale po prostu atrakcyjny rynek, który przyciąga odpowiedni materiał.

TERMIN OSTATECZNY: Czy zatrzymasz Sands o tej porze w kwietniu?

ROSYJSKI: Tak, myślę, że nie będziemy tego ruszać.

TERMIN OSTATECZNY: W zeszłym roku było wcześniej, prawda?

ROSYJSKI: Tak. W tym roku celowo przesunęliśmy to do przodu, aby zbliżyć się do Cannes. I możemy przenieść to nawet na weekend bliżej w przyszłym roku.

TERMIN OSTATECZNY: Dlaczego? Trudno konkurować z Cannes o filmy.

ROSYJSKI: Trudno konkurować z Cannes, ale zawsze jest miejsce na kontrprogramowanie. Jeśli spojrzysz pod Sundance, był tam Slamdance. A jeśli spojrzysz na filmowców, którzy wyszli ze Slamdance: nas, Chrisa Nolana, Riana Johnsona, więc funt za funta, masz kilku filmowców, którzy mają znaczący wpływ na ten festiwal. Więc zawsze istnieje sposób na przeciwdziałanie programowi.

TERMIN OSTATECZNY: Patrząc na wszystkie festiwale w kalendarzu, czy jest jakiś szablon, który chciałbyś naśladować?

ROSYJSKI: Myślę, że South by Southwest to najbardziej przyszłościowy festiwal na świecie. Uwielbiam to, jak obejmuje wszystkie różne aspekty mediów i łączy je w celu rozmowy. Chciałbym podążać podobną trajektorią, bo tak wygląda współczesny festiwal. Musimy gdzieś zacząć. Ale w miarę jak powoli się rozwijamy, chcę włączyć twórców muzyki, gier wideo i treści w mediach społecznościowych, aby stworzyć centrum, w którym ludzie będą się gromadzić i rozmawiać o tym, co dzieje się w sztuce.

Czy ten post był pomocny?