Skip to content

Joe Biden używa pierwszego adresu biura owalnego, aby wykonać machnięcie na Trumpa. Sufit zadłużenia Deal Victory Lap i skonfiguruj motywy kampanii reelekcji

3 de czerwiec de 2023
biden june 2 getty

Joe Biden mógł potknąć się wczoraj na ukończeniu Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, ale dziś wieczorem prezydent miał trochę dumy.

„Były skrajne głosy, które groziły zajęciem Ameryki po raz pierwszy w naszej 247-letniej historii i niewypłacalnością naszego długu narodowego” – powiedział Biden, zwracając się do Donalda Trumpa i republikanów MAGA w swoim pierwszym przemówieniu do narodu w Gabinecie Owalnym od czasu objęcia urzędu. biuro. Nic, nic nie byłoby bardziej nieodpowiedzialne. Nic nie byłoby bardziej katastrofalne”.

W bardzo krytykowanym ratuszu CNN 10 maja były i potencjalnie przyszły prezydent wezwał Republikanów do „zrobienia niewypłacalności”, jeśli nie będą mogli uzyskać ogromnych cięć wydatków i nie tylko.

Podkreślając znaczenie, jakie obecny mieszkaniec Gabinetu Owalnego chciał nadać „istotnemu” porozumieniu w sprawie limitu zadłużenia, które przeszło w tym tygodniu przez obie izby Kongresu po niektórych negocjacjach, przemówienie Bidena było transmitowane na żywo przez CNN, Fox News, MSNBC i BBC. Na czele z prezenterką Norah O’Donnell, CBS również transmitowało na żywo adres prawie w czasie największej oglądalności w specjalnym raporcie, podobnie jak ABC i NBC. Na Zachodnim Wybrzeżu sieć należąca do Comcast przegapiła kilka pierwszych minut przemówienia Bidena z powodu lokalnych wiadomości.

Jeśli już, to dzisiejsze przemówienie było zapowiedzią strategii Rose Garden, którą jeden z wielkich amerykańskich polityków zajmujących się handlem detalicznym zaplanował na przyszłoroczną kampanię wyborczą.

W tym duchu i otaczając się władzą urzędu, prezydent oficjalnie ogłosił w swoich 13-minutowych uwagach, że w sobotę podpisze ustawę o pułapie zadłużenia. To dwa dni przed tym, jak Departament Skarbu oszacował, że Stany Zjednoczone osiągną swój limit zadłużenia i zabraknie im gotówki na opłacenie rachunków, co jest historyczną porażką. Podpisanie ustawy przez Bidena prawie gwarantuje, że Wall Street otworzy się mocno 5 czerwca – kontynuacja 701 punktów, które Dow Jones Industrial Average zebrał dzisiaj dzięki solidnemu raportowi o zatrudnieniu.

To jest dokładnie taki rodzaj wiadomości i materiałów filmowych, jakich każdy kandydat chce w reklamach kampanii – zwłaszcza dla kandydata, który w sondażach jest tak niski, jak Biden w tej chwili.

Dzisiejsze szybko zaaranżowane przemówienie ma miejsce mniej niż 24 godziny po tym, jak Senat uchwalił ponadpartyjne porozumienie budżetowe 63-36, zapobiegające potępieniu niewypłacalności. Wyciągając kartę Gabinetu Owalnego i otrzymując pełny blask wiadomości i sieci kablowych niemal w czasie największej oglądalności, Biden ma również nadzieję przyćmić rywali GOP, takich jak Trump, wróg Disneya, gubernator Florydy, Ron DeSantis i inni, którzy prowadzą dziś kampanię we wczesnych stanach pierwotnych w nadziei na zastąpienie urzędujący w Białym Domu 20 stycznia 2025 r.

Chichocząc na wspomnienie spontanicznego sparingu z Republikanami Izby Reprezentantów w State of the Union, nietypowo zrelaksowany i przeważnie wyrównany POTUS odniósł zwycięstwo nad umową dotyczącą limitu zadłużenia, którą wypracował z przewodniczącym Kevinem McCarthym. Oferując garść swoich dobrze wydeptanych homilii i największe hity polityki administracji z ostatnich dwóch lat, Biden pochwalił marszałka Partii Republikańskiej, dodając, że „obie strony działały w dobrej wierze, obie strony dotrzymały słowa” na drodze do deal – jak widać na poniższym filmie:

„Osiągnięcie porozumienia było sprawą krytyczną i jest to bardzo dobra wiadomość dla narodu amerykańskiego” – powiedział dziś wieczorem Biden po wielomiesięcznym starciu z Republikanami. „Nikt nie dostał wszystkiego, czego chciał, ale Amerykanie dostali to, czego potrzebowali. Zapobiegliśmy kryzysowi gospodarczemu — załamaniu gospodarczemu”.

Chcąc spojrzeć z właściwej perspektywy na ryzyko załamania się pułapu długu dla krajowej i światowej gospodarki i zdobyć kilka punktów w kampanii reelekcji, często niedoceniany Biden pławił się w sukcesie, jakim było kolejne ponadpartyjne zwycięstwo pomimo gróźb ze strony Prawica i Lewica.

Teraz, gdy umowa została zawarta i wkrótce stanie się prawem, Stany Zjednoczone utrzymają swój doskonały rating kredytowy AAA, pomimo nerwów związanych z możliwością obniżenia ratingu.

Czy ten post był pomocny?