Skip to content

Jimmy Kimmel, francuski późny program w stylu Jimmy’ego Fallona „Le Late Avec Alain Chabat” rozpoczyna się wśród fanfar i mieszanych reakcji

24 de listopad de 2022
vignette 16 9 le late avec alain chabat a6d786 60e405

Nowy francuski późny program, prowadzony przez popularnego aktora, reżysera i scenarzystę Alaina Chabata, wystartował we francuskiej TF1 wśród wielu fanfar w tym tygodniu w ostatniej próbie złamania formatu nocnego talk show.

Kursuje od poniedziałku do piątku od 22:55, Le Late Avec Alain Chabat rozpoczął się w poniedziałek (21 listopada), a gospodarz żartował w swoim otwierającym słowie: „Prawie zrobiłem ten program w 2018 roku, ale to było podczas Mistrzostw Świata w Rosji, więc było trochę drażliwe. Ale teraz jest w Katarze, więc tout va bien”.

Program został zamówiony przez wiceprezesa wykonawczego TF1, Content Ara Aprikian, aby wypełnić późno w nocy miejsce, które zostało otwarte ze względu na czas meczów piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze, wcześniej wieczorem.

Chabat nie jest obcy programom telewizyjnym, po raz pierwszy zyskał sławę pod koniec lat 80. jako współtwórca popularnego programu komediowego Canal + Les Nulszanim skupił się głównie na kinie, by zagrać w popularnych komediach, takich jak przebój z 2002 roku Asterix i Obelix: Misja Kleopatra oraz HOUBA! Na Szlaku Marsupilami.

Na arenie międzynarodowej Chabat jest najbardziej znany ze współpracy z reżyserem Quentinem Dupieux przy filmach takich jak tytuł Cannes 2022 Palenie powoduje kaszelWybór Berlinale Niewiarygodne, ale prawdziwe oraz Rzeczywistośća także pojawił się jako Napoleon Bonaparte Noc w muzeum 2.

Wrócił do studia telewizyjnego w 2018 roku, aby ponownie uruchomić swój program Canal + quiz o burgerach, z dwoma zespołami o nazwie ketchup i musztarda, współtworzą nową wersję z synem Maxem Chabatem, który jest także jednym ze scenarzystów późnego programu.

TF1 drażni się z nowym serialem od września, zaczynając od szkicu, beztrosko nabijając się z wirusowej awarii pióra króla Karola podczas ceremonii podpisania, kilka dni po śmierci jego matki, królowej Elżbiety II, z udziałem także Jamela Debbouze i Lei Druckera.

pic.twitter.com/6u44PPro8g

— Le Late avec Alain Chabat (@lelateofficiel) 16 września 2022 r

Mówiąc przed premierą, Chabat powiedział francuskiemu czatowi Cà Vous: „Uwielbiamy późne występy od Johnny’ego Carsona do Jimmy’ego Fallona, ​​mijając Jimmy’ego Kimmela, Conana O’Briena i wszystkich innych. Zamierzamy wziąć kody z późnego programu i spróbować spędzić zabawną godzinę z ludźmi.

Zgodnie z jego słowem, program ma wygląd i styl amerykańskich oryginałów.

Jest duże biurko, w tle nocny widok na panoramę (według francuskich mediów ukazująca fińską stolicę Helsinki), grupę rezydentów zwaną The Laters, zastęp gwiazdorskich gości, głównie ze świata francuskiego kina, jak dotąd, i gwarna muzyka na żywo.

Istnieją dwie główne różnice w tym, że program jest wcześniej nagrany – więc bieżące sprawy nie zasilają gagów i monologów poza pierwszym ukłonem Chabata w stronę Pucharu Świata w programie otwierającym – i na razie jest ustawiony na ograniczony okres z 10 pokazów.

Podczas poniedziałkowej premiery do Chabata dołączyli nagrodzony Oscarem aktor Jean Dujardin, aktor i reżyser Jean-Pascal Zidi (Po prostu czarny), stand-up Tania Dutel i set na żywo brytyjskiego zespołu indie rockowego Wet Leg.

W kolejnych programach wystąpili aktorzy Debbouze, Charlotte Gainsbourg, Monica Bellucci i Laurent Lafitte, a także muzykę na żywo francuskiego rapera Orelsana i zespołu Thumpasaurus z Los Angeles.

Poza występami z muzyką na żywo żadne międzynarodowe nazwisko nie pojawiło się jeszcze na kanapie francuskojęzycznego programu.

Francja ma długą historię prób tworzenia własnych talk-show, takich jak prezenter telewizyjny Arthur i były prezes Festiwalu Filmowego w Cannes i dziennikarz Pierre Lescure, którzy w przeszłości podejmowali to wyzwanie z ograniczonym sukcesem.

Jury zastanawia się, czy Chabat w końcu go przybił, zarówno dla opinii publicznej, jak i recenzentów telewizyjnych.

Tygodnik telewizyjny i kulturalny Telerama zasugerował, że Chabat był tak blisko, jak ktokolwiek inny, aby to zrobić, w artykule zatytułowanym „Choć raz jest (prawie) tak dobry jak Amerykanie”.

„Późny koncert we Francji, od 30 lat próbujemy to zrobić i nikomu się to nie udało, ale tak jak on z Quiz o burgerach cztery lata temu Alain Chabat zaskakuje wszystkich i uderza tam, gdzie się tego nie spodziewają” – czytamy.

Gazeta codzienna Oswobodzenie był mniej entuzjastyczny, mówiąc, że pierwszemu pokazowi brakowało treści i elektryczności, i opisując go jako „ni froid, ni show”, „ani zimny, ani gorący” w grze słów na francuskim słowie oznaczającym gorący, chaud.

Liczby oglądalności dla pierwszych trzech programów również dają mieszany obraz.

Pierwszy program, emitowany po meczu Walia-USA World Cup, przyciągnął 1,07 miliona widzów dla TF1, co daje 10,2% udziału w widowni, czyli nieco mniej niż powtórka odcinka M6 w tym samym czasie. Cauchemar en Cuisinew którym topowy szef kuchni ratuje upadające restauracje.

Wtorkowy program, emitowany po meczu Francja-Australia (który przyciągnął 12,5 mln widzów we Francji), obejrzało 1,56 mln widzów przy 15,8% udziału w widowni, ale w środę liczba ta spadła do 976 000, czyli 9,2% widzów.

Pozostało jeszcze siedem koncertów i okaże się, czy Francja w końcu złamała format nocnych talk show.

Czy ten post był pomocny?