Skip to content

Jimmy Fallon przyjaźnie wita Joe Bidena w wylewnym wywiadzie „Tonight Show”: „Przynosisz klasę z powrotem do biura”

11 de grudzień de 2021
The Tonight Show Jimmy Fallon logo featured

Pierwszy późny występ prezydenta Joe Bidena od czasu objęcia funkcji prezydenta odbył się na bardzo przyjaznym terenie: Dzisiejszy program z Jimmy’m Fallonem, w którym gospodarz był wylewny przez cały czas i w dużej mierze trzymał się tematów Białego Domu.

„Sprowadzasz klasę z powrotem do biura” – powiedział Fallon prezydentowi, dość jasno dając do zrozumienia, gdzie leży jego powinowactwo, po tym, jak znosił krytykę jego beztroskiego wywiadu z Donaldem Trumpem w trakcie podzielonej kampanii prezydenckiej w 2016 roku.

Biały Dom miał wiele korzyści z przeprowadzenia wywiadu, ponieważ Biden musiał trzymać się swoich punktów do dyskusji na temat ustawy o infrastrukturze, ustawy Build Back Better i pakietu pomocy w sprawie Covid-19 bez żadnych poważnych działań następczych. Jest prawdopodobne, że rywale Fallon z transmisji, Stephen Colbert i Jimmy Kimmel, wpadliby w kilka pytań z twardszą przewagą, nawet jeśli nie ma tajemnicy, gdzie leżą ich sojusze.

Kiedy Fallon poruszył problem polaryzacji szczepionek, ujął to w ten sposób: „Problem Covida. Nie wiem, co jeszcze zrobić i jak powiedzieć ludziom, żeby się zaszczepili. Myślę, że w tym momencie ludzie będą robić, co chcą. Nie wiem co powiedzieć. Czy to młodzież musi tylko mieć nadzieję, że dzieci nas z tego wyciągną? Ponieważ zostałem zarażony. Zostałem wzmocniony. Mam co chcesz. Jeśli chcesz, żebym założyła czerwone spodnie, założę czerwone spodnie. Chcę, żeby to zniknęło”.

Biden odpowiedział: „Myślę, że powinniśmy zrobić, aby więcej ludzi słuchało twojej piosenki”. Miał na myśli Zamaskowane Święta, z Arianą Grande i Megan Thee Stallion. Biden opublikował to na Twitterze.

Biden wspomniał o wrzawie wokół nakazów szczepień, jak powiedział Fallon: „Ten materiał o tym, że Biden nakazuje, aby takie rzeczy się wydarzyły, i to jest nieamerykańskie. Spójrz na to w ten sposób. To patriotyczne, aby to zrobić. To nie żart. To patriotyczne, aby to zrobić”.

Główną wadą wywiadu z Fallon było to, że nie był on w studio i nadal był wirtualny: Biden nie był tak zrelaksowany jak w przeszłości podczas występów w studio i tak bardzo trzymał się tematów rozmów w początkowych częściach wywiadu Fallon, że prezydent Wyglądało na to, że raczej robił obchód w niedzielnym porannym talk show, niż na wieczornym zdjęciu gościnnym. Jednak w miarę upływu czasu wywiadu trochę się rozluźnił. W końcu to było dalekie od grillowania.

Być może najśmieszniejszym momentem był moment, w którym Fallon zapytał Bidena: „Jak bardzo zwracasz uwagę na swoją aprobatę?” „Cóż, już nie” – odpowiedział prezydent.

„Zwróciłbym uwagę, gdy są w połowie lat 60., ale teraz są w latach 40., już nie zwracam uwagi”.

– Doceniam szczerość, tak – powiedziała Fallon.

Biden powiedział wtedy: „Słuchaj, ludzie się boją. Ludzie się martwią. A ludzie stają się wobec nich tak bardzo niedokładni. Nie chodzi mi o mnie, ale o ich sytuację. Mówi się im, że Armagedon jest w drodze. Prawda jest taka, że ​​gospodarka rozwija się bardziej niż kiedykolwiek od blisko 60 lat. Stopa bezrobocia spadła do 4,2% i będzie się obniżać”.

Biden niedawno przywrócił prezydencką tradycję uczestniczenia w Kennedy Center Honors, jak zauważył Fallon, i Dzisiejszy pokaz gospodarz był na widowni. 46. ​​prezydent wraca również do prerogatyw prezydenckich do robienia późno w nocy, forum, którego Trump unikał z oczywistych powodów. Trudno byłoby się dziwić, gdyby Biden częściej odwiedzał ten teren, opierając się na lekkiej i miękkiej naturze wywiadu Fallon, z atmosferą bardziej zbliżoną do Pan Smith niż Spotkać prasę.

Fallon: „Czy ktoś naprawdę rozumie, jak ciężka jest twoja praca?… Po prostu będąc w DC któregoś dnia i jeżdżąc po okolicy, widzisz te wszystkie gigantyczne budynki i czujesz się trochę zdenerwowany. Czuję się ważny, kiedy tam jestem, ale jesteś liderem naszego kraju. Presja. A potem musisz zrobić 20 wydarzeń w ciągu dnia, których nawet nie widzimy”.

Biden: „Dobrze spójrz. Byłem wiceprezesem przez osiem lat. Wiedziałem, na czym polega praca. Nikt nie powinien mi współczuć. Moim zdaniem największym zaszczytem, ​​jaki można mieć w całym swoim życiu, jest być prezydentem Stanów Zjednoczonych”.

Czy ten post był pomocny?