Skip to content

Jenna Ortega przepisała środowe scenariusze bez pytania scenarzystów, mówi, że była „prawie nieprofesjonalna”

9 de marzec de 2023
jenna ortega wednesday

Jenna Ortega mówi, że nigdy nie musiała „stawiać nogi” bardziej na planie niż podczas kręcenia pierwszego sezonu Netflix Środa — i nie mówi o fantazyjnej pracy nóg w wirusowym numerze tanecznym swojej postaci.

Podczas jej występu 6 marca w Dax Shepard’s Ekspert od foteli podcast, Ortega przyznaje się do całkowitej zmiany linii dialogowych w scenariuszach serialu bez uprzedniej konsultacji ze scenarzystami.

„Wszystko, co robi Wednesday, wszystko, co musiałem zagrać, w ogóle nie miało sensu dla jej postaci” — mówi Ortega. „Jej bycie w miłosnym trójkącie nie miało sensu. Była tam linijka o sukience, którą ma założyć na szkolną dyskotekę, a ona mówi: „O mój Boże, uwielbiam ją! Ugh, nie mogę uwierzyć, że to powiedziałem. Dosłownie nienawidzę siebie. Musiałem powiedzieć: „Nie”.

Ortega wspomina momenty na planie, kiedy „stała się prawie nieprofesjonalna” w tym, jak bardzo zmieniała kwestie. „Kierownik scenariusza myślał, że coś z tym zrobię, a potem musiałam usiąść ze scenarzystami, a oni mówili: »Czekaj, co się stało ze sceną?«” — mówi. „Musiałbym iść i wyjaśnić, dlaczego nie mogłem zrobić pewnych rzeczy”.

Aktorka mówi, że „bardzo, bardzo opiekowała się” swoją postacią, co zainspirowało zmiany w scenariuszu, aby zapewnić zarówno wiarygodność serialu, jak i sympatię środy. Jak wyjaśnia Ortega: „Nie możesz prowadzić historii bez emocji, bo wtedy jest nudno i nikt cię nie lubi. Kiedy jesteś mały i mówisz bardzo chorobliwe, obraźliwe rzeczy, jest to zabawne i ujmujące. Ale potem stajesz się nastolatkiem i to jest paskudne i wiesz o tym. Jest mniej wymówek”.

Przed przeczytaniem wszystkich scenariuszy Ortega myślał, że serial „będzie dużo mroczniejszy”, niż się okazało. „Kiedy przeczytałam całą serię, zdałam sobie sprawę, że to jest dla młodszych odbiorców” — mówi. „Nie wiem, jaki był ton ani jak brzmiałaby partytura”.

Oczywiście przepisywanie kwestii było tylko jednym z trudnych aspektów kręcenia pierwszego sezonu Tima Burtona Rodzina Addamsów seria spin-offów. Podczas kręcenia wspomnianej sceny tanecznej, do której Ortega sama opracowała choreografię, aktorka wykazywała objawy COVID-19. Jej pozytywny wynik pojawił się dopiero po zakończeniu sceny.

W poprzednim wywiadzie z NME, Ortega powiedział, że scena była „okropna do sfilmowania”, dodając, że prawdopodobnie „zrobiłaby to trochę lepiej”, gdyby poczuła się lepiej. „Poprosiłam o ponowne wykonanie, ale nie mieliśmy czasu” — powiedziała.

Środa, jeden z największych dotychczasowych hitów Netflix, został przedłużony na drugi sezon w styczniu.

TVLine skontaktowało się z Netflixem w celu uzyskania komentarza.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?