Skip to content

Jason Kilar z WarnerMedia odchyla sondę przyszłych planów; Firma obiecuje, że w przyszłym roku wyda „północ” w wysokości 18 mld USD na nowe treści

29 de wrzesień de 2021
REC ASA3 CODE21 20210928 155219 0080 X3

„Zdecydowanie wolałbym, aby ta przygoda trwała 10, 20 lat, ale nie tak działa korporacyjna Ameryka” – przyznał we wtorek odchodzący dyrektor generalny WarnerMedia, Jason Kilar.

„Ostatnie półtora roku było jednym z najbardziej satysfakcjonujących w moim życiu zawodowym” – powiedział Kilar, który wywołał gniew Hollywood swoją decyzją pod koniec zeszłego roku, aby przenieść wszystkie plany Warner Bros z 2021 roku na premierę tego samego dnia w HBO Max. Prezenterka MSNBC i moderatorka Stephanie Ruhle na konferencji Code w Beverly Hills.

„Będę kierował WarnerMedia w pierwszym kwartale” — zadeklarował później Kilar z uśmiechem na twarzy, po tym jak odrzucał ciągłe pytania o swoje plany na przyszłość. Jednak kontrolowany dyrektor pozwolił wejrzeć w swój prawdziwy stan umysłu, gdy w pewnym momencie Ruhle zapytał go, czy był rozczarowany zbliżającym się końcem swojej kadencji w WarnerMedia.

„Jestem człowiekiem”, odpowiedział, „więc w tym kontekście tak”.

W obliczu daty sprzedaży w przyszłym roku, kiedy AT&T planuje wielomiliardowe wydzielenie WarnerMedia w nowy podmiot zarządzany przez dyrektora generalnego Discovery Davida Zaslava (oczekuje na zgodę organów regulacyjnych), przyszłość Kilara zmienia się. Jeśli chodzi o rolę, jaką mógłby pełnić w nowej firmie, dyrektor generalny AT&T John Stankey nazwał byłego dyrektora generalnego Hulu „fantastycznym talentem”, ale podał szczegóły.

„David ma decyzje, które musi podjąć w szerokim przekroju tego, jak chce zorganizować biznes i kto będzie na jakich stanowiskach w tym okresie przejściowym” – dodał Stankey, szef telekomunikacji i były lider WarnerMedia.

Szepty mówią, że Kilar może wylądować z powrotem w Amazon, gdzie był jednym z dyrektorów ds. zaufania mózgów Jeffa Bezosa w latach 1997-2006. Jeśli nie uda się ponownie połączyć z gigantem, którym teraz kieruje Andy Jassy, ​​można się założyć, że ambitny Kilar znajdzie się wysoko w świecie technologii w taki czy inny sposób. Być może pochylając się nad tym, Kilar powiedział: „Nie postawię przeciwko Andy’emu” i pochwalił Bezosa przed dobrze sytuowaną publicznością Beverly Hilton.

Obiecując wydać „na północ od 18” miliardów dolarów na treści w przyszłym roku w konkurencyjnej przestrzeni strumieniowej, która obejmuje Netflix, Apple TV+, Disney+, Amazon Prime i inne, Kilar przyznał, że spartaczył lądowanie, podejmując pod koniec 2020 r. hybrydowe podejście do wydania z 17-filmową planszą Warner Bros. „Staraliśmy się postępować właściwie, jeśli chodzi o komunikację”, powiedział dyrektor generalny.

„Zmiana jest trudna” – zauważył również Kilar, dodając, że on i jego zespół powinni spędzić miesiąc lub dłużej na „170 rozmowach” z twórcami, talentami i agencjami.

„Nasze intencje były dobre” – powiedział.

Te intencje zderzyły się z twardą rzeczywistością. Od 17 maja, kiedy AT&T ogłosiło zawartą 43 miliardy dolarów umowę o połączeniu WarnerMedia z Discovery, akcje giganta telekomunikacyjnego spadły o 19%. Dzisiaj obniżyli się o ułamek, aby zakończyć sesję na poziomie 27,24 USD, blisko rocznego minimum. (Odkrycia spadły o 34%, co sugeruje, że Wall Street ostrożnie podchodzi do transakcji, która wciąż jest w trakcie przeglądu regulacyjnego.) Opóźnienie w cenie akcji AT&T nie jest niczym nowym. Oprócz krótkich zrywów optymizmu w związku z poczynaniami firmy w dziedzinie rozrywki po przejęciu Time Warner i DirecTV, akcje w dużej mierze przesunęły się na boki przez dekadę. W przeciwieństwie do instytucjonalnej kontroli większości innych akcji blue chipów, 48% akcji AT&T należy do inwestorów indywidualnych. Taka struktura wymaga, aby firma przeznaczała środki finansowe na wypłacanie kwartalnych dywidend, a nie na przekierowywanie środków na spłatę zadłużenia lub inne cele. Jednak sam Kilar nie pozwala nikomu zobaczyć, jak się poci, we wtorek w mediach społecznościowych pokazuje swoją miłość do firmy, z której na pewno wkrótce odejdzie.

Zestawy filmowe + seriale często wymagają oświetlenia ulicznego, parkometrów, + sygnalizacji drogowej. Oto niektóre, które trzymamy na tyłach działu nieruchomości na parkingu Warner Bros. Zabawne, że widzę je podczas mojego spaceru i rozmawiam 1:1…stojąc w gotowości, by odpowiedzieć na wezwanie do służby. 🎬 pic.twitter.com/ycx6tZPOUx

— Jason Kilar (@jasonkilar) 28 września 2021

Konferencja Kodeksu trwa do jutra.

Dade Hayes przyczynił się do powstania tego raportu

Czy ten post był pomocny?