Skip to content

Jaką chorobę miał Itachi w Naruto? Wyjaśniono!

19 de listopad de 2022
Itachi

Jedna z najbardziej kultowych postaci z całości Naruto Franczyza to zdecydowanie Itachi Uchiha. Był cudownym dzieckiem i był tak dobrze napisany, że nie można było go pokonać w normalnej bitwie, dlatego Kishimoto musiał dać mu głęboką i tragiczną historię, aby jego poświęcenie miało sens w tej historii. Itachi Uchiha to postać, o której mówiono tutaj przy kilku okazjach Horyzont fikcji aw tym artykule wyjaśnimy tajemniczą chorobę, na którą nabawił się w pewnym momencie.

Absolutnie nic nie wiadomo na temat tajemniczej choroby Itachiego, która wydaje się być elementem fabuły, którego Kishimoto używał nie raz, aby móc usunąć dobrze napisane postacie z narracji. Spekuluje się, że była to choroba układu oddechowego, ta sama, która zabiła Kimimaro, i wiadomo, że Itachi przedłużył jego śmierć tylko dzięki czystej sile woli, ponieważ chciał, aby to Sasuke go zabił.

Pozostała część tego artykułu zawiera szczegółowy przegląd choroby Itachiego Uchiha, jak również jego śmierci w Naruto franczyzowa. Wiesz już, co się stało i jak to się stało, więc przedstawimy ci szczegóły, abyś znał cały kontekst. Bądź jednak ostrożny, ponieważ artykuł będzie zawierał wiele spoilerów, więc jeśli nie znasz wszystkich szczegółów, uważaj, jak podchodzisz do tekstu.

Na jaką chorobę cierpiał Itachi Uchiha? Naruto?

W Naruto W rozdziale 401 oficjalnie ujawniono, że Itachi Uchiha cierpi na śmiertelną chorobę. Umarłby od tego dość szybko, ale okazało się, że chciał umrzeć z ręki Sasuke i że udało mu się utrzymać wystarczająco długo dzięki czystej sile woli. Dobra, jego czakra zdecydowanie tam pomogła, ponieważ Itachi był jedną z najpotężniejszych postaci w serii, ale była to głównie jego siła woli. Teraz, gdy to wyjaśniliśmy, możemy wam powiedzieć, na jaką chorobę cierpiał. Albo – możemy?

Niestety, nie możemy. Mianowicie, nawet po tylu latach nie wiemy absolutnie nic o chorobie, na którą cierpiał Itachi Uchiha. Nie wiemy, co to było, jak zachorował i dlaczego był śmiertelny. Powodem tego jest, jak spekulują fani, że Kishimoto nigdy tak naprawdę nie chciał badać tej choroby, więc po prostu użył jej jako narzędzia fabularnego z własnych powodów. I zrobił to już nie raz.

Godnym uwagi przykładem jest Kimimaro, bardzo potężny złoczyńca, który również w nieznanym momencie zachorował na nieznaną śmiertelną chorobę. Zaproponowano leczenie, ale z powodu nieznanego składu ciała Kimimaro nikt nie odważył się zrobić nic, aby nie pogorszyć sytuacji; Kimimaro po prostu przeżył resztę swojego życia, zanim choroba ostatecznie go zabiła, tak jak miał zabić Gaarę. Podobnie jak w przypadku Itachiego, nic nie wiadomo o chorobie Kimimaro i spekuluje się, że obie te postacie miały ten sam typ choroby.

ZWIĄZANE Z:

Ile lat miał Itachi, gdy umarł?

Na podstawie objawów – kaszlu i obfitego krwawienia z ust – podejrzewa się, że oboje cierpieli na nieznaną chorobę układu oddechowego. Porównując, WybielaczJūshirō Ukitake również cierpiał na śmiertelną chorobę płuc od dzieciństwa, która objawiała się wyniszczającymi napadami kaszlu i krwawieniem z ust. To dlatego choroba Itachiego związana z układem oddechowym miałaby całkowity sens, ale tak naprawdę nie wiemy, czy to prawda, czy nie. To tylko spekulacje z naszej strony.

Jeśli chodzi o powody, dla których zrobił to w ten sposób, Kishimoto nigdy ich nie ujawnił, ale widząc, że używał tej techniki więcej niż raz, zakładamy, że motywem przewodnim było dla niego pozwolenie na pokonanie zbyt potężnych postaci. Mianowicie, zarówno Kimimaro, jak i Itachi byli niezwykle potężni i byłoby bardzo trudno pokonać ich przy 100% ich mocy, gdyby nie było to nierealne. Być może dlatego Kishimoto dodał ten element narracyjny, aby postacie mogły zostać pokonane lub usunięte z fabuły, ponieważ musiały być słabe, aby przejść płynnie. Poświęcenie jest podobnym motywem przewodnim użytym w filmie Naruto seria.

Ponownie, wszystko to są czyste spekulacje, ponieważ nikt nigdy nie podał nam żadnych oficjalnych informacji na ten temat, więc to tylko niektóre teorie oparte na naszej znajomości serii i pewnych ogólnych informacjach.

Jak zginął Itachi Uchiha Naruto?

Po pokonaniu Orochimaru, Sasuke tworzy małą elitarną grupę zwaną Drużyną Hebi, aby wytropić i zabić Itachiego. Konohagakure dowiedział się o planie Sasuke, więc zaczął wysyłać grupę składającą się z Kakashiego, Sakury, Sai, Yamato, Naruto, Shino Aburame, Kiba Inuzuka ze swoim psem Akamaru i Hinata Hyuuga, aby znaleźć i zabić Itachiego. Dzięki temu znaleźliby również Sasuke, którego chcą sprowadzić z powrotem do Konohagakure.

Obie grupy mają Itachiego jako główny cel, aby go zabić, ale Akatsuki również dowiedział się o tym planie, więc Pain wydał rozkazy, aby uniemożliwić Sasuke zbytnie zbliżenie się do Itachiego, ponieważ był on zbyt ważny dla Akatsuki. Po chwili Itachi szuka Naruto, który po rozmowie o Naruto próbuje chronić zarówno Konohagakure, jak i Sasuke, daje mu trochę siły i odchodzi. Później Sasuke znajduje Itachiego.

Wywiązuje się walka, w której Itachi niespodziewanie umiera po ciężkiej walce tuż przed pokonaniem Sasuke. Tobi później mówi Sasuke, że Itachi od początku zamierzał umrzeć z rąk Sasuke i że od dawna był naznaczony poważną chorobą. W tym ostatnim spotkaniu ze swoim młodszym bratem, Itachi przekazał wszystkie swoje umiejętności wzrokowe Sasuke, dając mu również Mangekyou Sharingana.

Jak później Tobi wyjaśnia Sasuke, Itachi zawsze uważał, aby chronić swojego młodszego brata; przeniesienie całego jego Dojutsu do Sasuke było próbą trzymania Tobiego z dala od niego. Tobi wyjaśnia również, że Itachi stał się celem Sasuke tylko z powodu rozkazu Konohagakure. Itachi miał zabić wszystkich Uchiha, ponieważ w tym czasie planowali rewolucję i chcieli podbić Konohę.

Tobi mówi Sasuke, że jego brat był z ANBU, aby poinformować klan Uchiha o planach rządu Konoha. W rzeczywistości jednak było odwrotnie i Itachi opowiedział Trzeciemu Hokage o planach klanu Uchiha. Tobi mówi, że w wieku czterech lat Itachi był świadkiem przerażającej sceny walki Trzeciej Światowej Wojny Shinobi i że wywołało to w nim traumę, która sprawiła, że ​​Itachi nienawidził wojny i przemocy i zawsze chciał zawrzeć pokój. Dlatego zdecydował się eksterminować klan Uchiha razem z Tobim.

Dlatego Itachi zrobił wszystko, aby Sasuke uwierzył, że klan Uchiha jest dumą Konohy i że to, co zrobił, było zrobione z czystej złośliwości. Uczynił życie Sasuke dążeniem do władzy i zemsty, aby uczynić go silniejszym, a tym samym chronić go przed rządem Konohy. Sasuke zostaje skonfrontowany ze wszystkimi tymi faktami w ciągu kilku chwil, co prowadzi do tego, że Sasuke powoli popada w szaleństwo i potępia Tobiego jako kłamcę.

Następnie Tobi rzuca Sasuke fakt, że Sasuke nie miałby szans przeciwko Itachiemu, gdyby naprawdę chciał go zabić. Co więcej, Tobi mówi, że przed śmiercią, a nawet po śmierci, Itachi tylko próbował chronić swojego młodszego brata i dać mu więcej mocy. Itachi chciał również, aby Sasuke został zaakceptowany przez wioskę i okrzyknięty bohaterem, gdy Sasuke go pokona.

ZWIĄZANE Z:

Co Itachi powiedział Sasuke w Naruto: Shippuden przed śmiercią?

Jednak wcale nie było intencją Itachiego, aby Sasuke ujawnił to wszystko. Itachi zawsze był zaciekle lojalny wobec Konohy i pragnął pokoju dla swojej ojczyzny. Fakt, że Sasuke czuje teraz głęboką nienawiść do Konohy z powodu tej wiedzy, ponieważ Sasuke uważa, że ​​Konoha zrujnowała mu całe życie, nie był intencją Itachiego.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?