Skip to content

Jak współczesna rodzina mogła być zupełnie innym programem

3 de styczeń de 2023
l intro 1672718372

Phil Dunphy wygląda na zakłopotanego

Wśród wszystkich komedii i dramatów serwowanych w telewizji, wyczyny Dunphych i Pritchettów w długo emitowanym „Współczesnej rodzinie” stanowią jeden z najbardziej zręcznie napisanych i docenionych przez krytyków przykładów gatunku w historii największej oglądalności ( za The Washington Post).

Zawierający doskonałe występy komiksowe weterana sitcomów Eda O’Neilla jako Jaya Pritchetta i Sofii Vergary jako jego żony Glorii, z Ty Burrellem i Julie Bowen jako Philem i Claire Dunphy, serial był emitowany przez 11 sezonów do 2020 roku i ponad 250 odcinków (na IMDb). Można było liczyć na to, że każdy odcinek serialu dostarczy zarówno przebiegłego, jak i przezabawnego humoru, jednocześnie budując lekcje życia, małe i duże, aby dodać trochę wartości odżywczej do śmiechu.

Na przykład program nie boi się podejmować problemów społecznych. Jednym z głównych filarów serialu jest partnerstwo i ewentualne małżeństwo między Camem (Eric Stonestreet) i Mitchem (Jesse Tyler Ferguson). Pod tym względem serial unika narastania kazań, zawsze równoważąc swój humor i tak zwane „przesyłanie” w odcinkach z wytrawną gracją i umiejętnościami. Jednak długoletni fani mogą być zaskoczeni odkryciem, że „Współczesna rodzina”, którą znają i kochają, mogła być koniem sitcomowym o zupełnie innym umaszczeniu.

Spektakl mógł mieć inny tytuł i kilka bardzo różnych historii i aktorów

Podczas gdy „Współczesna rodzina” stała się dobrze znanym miejscem oglądania dla widzów, znany program mógł przejść kilka zmian poprawiających kanon podczas jego wczesnego rozwoju.

Jak zauważono w recenzji USA Today z 2020 r. dotyczącej książki Marca Freemana „Modern Family: The Untold Oral History of One of Television’s Groundbreaking Sitcoms”, początkowo nie było pewne, ile rodzin będzie zaangażowanych, z trzema oddzielnymi gospodarstwami domowymi obejmującymi tę samą dalszą rodzinę. skinięcie głową Tytuł serialu również się zmienił, ewoluując od „My American Family” do ostatecznej wersji. Kilka innych potencjalnych zmian w serii dotyczyło wątków fabularnych, które ostatecznie zostały usunięte. Wśród odrzuconych pomysłów był jeden, w którym Haley Dunphy (Sarah Hyland) zaszła w ciążę w sezonie 5 zamiast w dziesiątym, a także łuk, w którym Claire ma kolejne dziecko w sezonie 4.

W artykule USA Today ujawniono również wiele znanych twarzy, które mogły zostać obsadzone w serialu zamiast aktorów, których ostatecznie poznaliśmy. Na przykład Craig T. Nelson ubiegał się o rolę Jaya Pritchetta. Podobnie Lisa Kudrow i Leah Remini były brane pod uwagę do roli Claire, a David Harbor był brany pod uwagę jako Phil. Kolejny wybór castingowy, który zmieniłby „Współczesną rodzinę” na wielką skalę: Matt LeBlanc jako Phil. Ale, jak podano w innym artykule USA Today, aktor ukłonił się, mówiąc po prostu: „Nie jestem facetem do tego”.

Czy ten post był pomocny?