Skip to content

Jak lokalizacja często stanowi wyzwanie dla niepraktycznych żartownisiów

15 de lipiec de 2022
l intro 1657849669

Sal Vulcano uśmiechnięty

Mając na koncie kilka sezonów i film fabularny, trudno twierdzić, że „Niepraktyczni żartownicy” nie stali się przez lata klejnotem koronnym truTV. Premiera w grudniu 2011 roku, seria opiera się na prostym, ale wciągającym założeniu, którego fani nie mają dość. Odcinek po odcinku grupa przyjaciół na całe życie wymyśla sobie nawzajem szalone, zawstydzające i potencjalnie niebezpieczne wyzwania. Kto nie udaje się najbardziej, zostaje ukarany karą wymyśloną przez innych facetów. Najgorsza część? Muszą przez to przejść bez względu na okoliczności.

Na pierwszy rzut oka koncepcja „Niepraktycznych Jokerów” nie wydaje się zbyt trudna do zrealizowania. Na pierwszy rzut oka to tylko grupa facetów robiących z siebie głupców przed kamerą telewizyjną. Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​serial składa się z wielu ruchomych części, które muszą ze sobą współpracować, aby wszystko przebiegało płynnie. Są aspekty techniczne (filmowanie, montaż itp.), zdobywanie aprobaty sieci — czasami samo w sobie monumentalne zadanie — środki bezpieczeństwa i inne. To, czego wielu nie bierze pod uwagę, to miejsca, w których odbywa się przedstawienie.

Większość wyzwań związanych z „Niepraktycznymi Jokerami” pojawia się publicznie, co otwiera drzwi przed pewnymi trudnościami, jeśli chodzi o połączenie programu. Dlatego.

Filmowanie w niektórych lokalizacjach nie zawsze jest proste

W wywiadzie z 2020 r. „Impractical Jokers” wspiera Jamesa „Murra” Murraya, Sala Vulcano i niezastąpionego Joe Gatto, aby porozmawiać z publicznością na żywo o programie i szczegółach tego, co się w niego dzieje (za pośrednictwem YouTube). Podczas tego czatu wyjaśnili, że ponieważ nie mają wyznaczonego studia do filmowania, są całkowicie na łasce miejsc, w których wybierają filmowanie swoich wyzwań i kar. Niestety, oznacza to, że jeśli i kiedy miejsca zostaną wycofane w ostatniej chwili lub muszą przenieść swoją rezerwację na inny czas, załoga nie ma innego wyjścia, jak tylko przetasować swój harmonogram, aby dostosować się i opracować plan awaryjny.

Mimo to, choć praca w pewnych lokalizacjach lub dochodzenie do porozumienia z odpowiedzialnymi za nie osobami może być trudna, dla zespołu „Niepraktycznych Jokerów” jest to daleka od nieprawidłowości. Z drugiej strony pandemia COVID-19 postawiła wszystkich przed znacznie bardziej nietypowym wyzwaniem, które bezpośrednio wpłynęło na naruszającą przestrzeń osobistą prezentację programu. Niemniej jednak, jak Sal powiedział People w lutym 2021 roku, nie była to przeszkoda niemożliwa do pokonania. „Staliśmy się naprawdę kreatywni. Już nie chodzimy po prostu do ludzi na ulicach, w parkach czy w supermarketach. Zamiast tego wynajmowaliśmy całą lokalizację, a potem filmowaliśmy tam przez cały tydzień” – powiedział o kręceniu sezonu 9.

Gdy pandemia COVID-19 nieco odchodzi w przeszłość, kręcenie „Niepraktycznych żartów” wraz z resztą społeczeństwa powróciło do względnej normalności. Chociaż problem, który zwykle pojawia się w związku ze zwiadem lokalizacji, prawdopodobnie nie zniknął i nie zniknie do końca serii.

Czy ten post był pomocny?