Skip to content

Jak kończy się twoje kłamstwo w kwietniu? Wyjaśnienie zakończenia

3 de wrzesień de 2022
How Does Your Lie In April End Ending Explained

Jedna z najlepszych serii anime o dorastaniu ostatnich lat, Your Lie w kwietniu, została najpierw wydana jako jednorazowy komiks, potem jako manga, a ostatecznie po anime, które podbiło świat. Historia opowiada o młodym pianiście Kо̄sei Arima, który po śmierci matki traci umiejętność gry na pianinie. Później poznaje Kaori Miyazono, skrzypka, który na zawsze wpłynie na życie Kо̄seia. OVA odniosła sukces i zdobyła uznanie krytyków na wszystkich listach przebojów.

Your Lie in April opowiada historię o chłopcu, który nawet gdy myślał, że nie może na nikogo wpłynąć swoją muzyką, wciąż zdołał dotknąć wielu ludzi, w tym Kaori, która uczy nas, że dla innych jesteśmy ważniejsi niż my sami. myśleć.

Ponieważ „Twoje kłamstwo w kwietniu” poruszyło tak wiele serc na całym świecie, postanowiliśmy ujawnić kilka odpowiedzi i omówić je w tym artykule. Jeśli jesteście ciekawi, co stało się z głównymi bohaterami opowieści i jakie było zakończenie serii anime, zostańcie z nami do końca artykułu. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy! Ostrzegamy przed spoilerami na temat OVA Your Lie w kwietniu.

Czy Kousei i Kaori spotykają się razem?

Kо̄sei Arima i Kaori Miyazono spotkali się na początku opowieści, dwa lata po tym, jak Kо̄sei przestał grać na swoim ukochanym pianinie. To było jego życie, a bycie cudownym instrumentem wydawało się, że Kо̄sei będzie grał na pianinie i zawsze tworzył piękną muzykę. Jednak jego ukochana matka zmarła znikąd, a czternastoletni chłopiec, który tak bardzo zależy od rodziców, był zdruzgotany do tego stopnia, że ​​przestał grać na instrumencie, który uczynił go najszczęśliwszym. Jednak dlaczego miałby nadal grać, jeśli jego największy fan i światło w życiu zniknęło?

To dość ciekawa przesłanka i jeden z głównych punktów anime – dla kogo gramy? Jaki jest nasz cel? Czy swoimi działaniami wpływamy na innych ludzi? Kо̄sei to zrobił, ale niestety nie wiedział o tym, dopóki nie spotkał Kaori Miyazono, którego postać jest dość interesująca.

Jest wolną duchem dziewczyną, która nie gra według zasad i gra na skrzypcach po swojemu. To przyniosło jej dużą popularność wśród publiczności, ale eksperci z branży skrzypcowej i muzycznej nie lubili jej za „nieprzestrzeganie” zasad. Miłość do instrumentów muzycznych i muzyki wydaje się być główną podstawą Your Lie In April, jednak muzyka jest metaforą tego, jak możesz tworzyć miłość z innymi rzeczami i wpływać na innych ludzi, im bardziej znasz siebie.

To znaczy, Kо̄sei i Kaori nigdy nie byli wyraźnie razem podczas OVA, ale nadal czuli miłość i żywili do siebie uczucia. Miłość, którą dzielili, została pokazana w muzyce, a Kо̄sei, po latach utraty wiary i miłości do muzyki i świata, w końcu „obudził się” z pomocą Kaori. Pokazała mu, jak grać i tworzyć muzykę bez przeszkód i wahań, z przełomową miłością.

ZWIĄZANE Z:

40 najlepszych romantycznych anime wszech czasów (ranking)

Mimo że się kochali, Kо̄sei i Kaori nigdy nie skończyli razem… przynajmniej w prawdziwym życiu. Co to znaczy? Cóż, zinterpretowaliśmy ich związek w ten sposób – Kо̄sei i Kaori nie kończą razem, ponieważ Kaori zapada na śmiertelną chorobę. Jednak Kо̄sei gra w Konkursie Pianistycznym Wschodniej Japonii, gdzie z pomocą Kaori dotarł aż do finału. Poczuł, że coś jest nie tak, gdy duch Kaori towarzyszył mu podczas ostatniego występu. Ona przepadła.

Jak kończy się twoje kłamstwo w kwietniu?  Wyjaśnienie zakończenia

Kaori mówi, że Kо̄sei wpłynął na jej życie w sposób, którego nigdy sobie nie wyobrażał.

Po konkursie Kо̄sei wziął udział w pogrzebie Kaori i przeczytał jej list, który zawierał zdjęcie młodej dziewczyny ze skrzypcami. Okazało się, że Kо̄sei zainspirował pasję i miłość Kaori do muzyki i skrzypiec, które trzymają zdjęcie i oprawiają je w ramki.

Kо̄sei i Kaori nie kończą razem, ale Kо̄sei trzyma Kaori w swoim sercu, tak jak ona trzymała go w swoim, odkąd była małą dziewczynką.

Czy Tsubaki kończy się z Kо̄sei?

Tsubaki Sawabe jest przyjacielem z dzieciństwa Kо̄seia i sąsiadem z sąsiedztwa. Mimo że była jego przyjaciółką, Tsubaki często lekceważyła niezdolność Kо̄seia do odejścia od śmierci matki i niechęć do gry na pianinie. Próbowała przekonać go, by ponownie zaczął grać, ale Tsubaki nigdy nie wpłynął na Kо̄sei tak, jak zrobił to Kaori.

Tsubaki traktowała Kо̄seia jak jej młodszego brata i nigdy nie wyrażała do niego żadnych uczuć podczas opowieści. Jednak to się zmieniło i po pewnym czasie Tsubaki zdaje sobie sprawę ze swojej miłości i uczuć do Kо̄sei. Ujawnienie uczuć, jakie ma do swojej najlepszej przyjaciółki, oszołomiło Tsubakiego – Kо̄sei chciał odejść, by realizować swoje marzenia.

ZWIĄZANE Z:

Czy Violet Evergarden to romantyczne anime?

Kiedy nastąpiło objawienie, Tsubaki miała chłopaka, którego zostawiła, aby pomóc Kо̄seiowi uświadomić sobie jego uczucia do Kaori. To ogromny rozwój postaci dla Tsubakiego, ponieważ w ogóle nie chce uznać swoich uczuć do Kо̄seia, dopóki nie zorientuje się, że straci go na zawsze, nawet jako przyjaciela. Odsuwa swoje uczucia na bok i pomaga Kо̄seiowi z Kaori, nawet po śmierci Kaori Tsubaki mówi Kо̄seiowi, że da wszystko, aby pomóc Kо̄seiowi i być jego wsparciem.

To jedyna wskazówka, jaką otrzymujemy dla Kо̄sei i Tsubaki, co oznacza, że ​​pozostali przyjaciółmi po zakończeniu anime i serii manga.

Jak kończy się twoje kłamstwo w kwietniu?

Jak już wspomnieliśmy, Your Lie w ostatnim odcinku kwietnia jest bolesne i emocjonalne. Po tym, jak Kо̄sei dowiaduje się, że Kaori jest naprawdę chory, po raz kolejny próbuje grać na pianinie. Nie może grać w konkursie ani dla nikogo, ponieważ zawsze chciał grać tylko dla swojej matki i Kaori. Tsubaki udaje się przekonać Kо̄seia do odwiedzenia Kaori po tym, jak jej zdrowie się pogorszyło.

Odbywają serdeczną rozmowę, w której Kо̄sei wyraża swoje obawy, że nigdy nie będzie grać na pianinie dla tych, których kocha – swojej matki i Kaori. Zdaje sobie również sprawę, że chciał tylko uszczęśliwić swoją matkę swoją muzyką, a teraz, wiedząc, że Kaori jest naprawdę chory, boi się znowu grać. Jaki jest cel grania na pianinie, jeśli nie możesz grać dla ludzi, których kocha?

Jak kończy się twoje kłamstwo w kwietniu?  Wyjaśnienie zakończenia

Kaori mówi Kо̄seiowi, że chce się z nim częściej spotykać i że nie chce umrzeć.

Kaori, będąc wiecznym optymistką, mówi Kо̄sei, że to jej walka o przeżycie jest tym, co ją napędza i dlatego wybrała ryzykowną operację, która może uratować jej życie. Bycie blisko Kо̄sei, granie z nim muzyki, a w końcu wspólne spędzanie czasu i wspieranie się nawzajem, napędza jej wolę walki o życie.

Po tym, jak Kо̄sei wyraża swoje obawy i strach, Kaori po raz kolejny pokazuje swoją miłość do niego, że zawsze podsycał jej muzykę, tak jak ona podsyca jego. Pod koniec łamiącej serce sceny na dachu, Kaori mówi Kо̄seiowi, że chce wiedzieć i pyta go o tak wiele rzeczy, i że nie chce umrzeć.

ZWIĄZANE Z:

20 najlepszych zdrowych anime, które sprawią, że będziesz płakać (może)

Po kilku zmaganiach, na początku, Kо̄sei dobija występ i zdaje sobie sprawę, że nigdy nie był sam i że zawsze będzie miał z kim grać swoją muzykę. W tym samym czasie Kaori przechodzi operację i nie wiemy, co się z nią dzieje, dopóki jej duch nie towarzyszy Kо̄seiowi podczas przedstawienia. Nawiązując do następstw występu i odejścia Kaori, Kо̄sei jest widziany z listem, który Kaori mu zostawił, w którym powiedziała mu wszystko – od swojej miłości do niego i kłamstwa, które mu powiedziała.

W liście znajduje się również zdjęcie Kaori, na którym ma zaledwie pięć lat, trzymając skrzypce – okazało się, że Kо̄sei zainspirował Kaori do gry na instrumentach i fortepianie, wymieniając pianino na skrzypce. Kо̄sei odpowiada na jej pytania w liście, mówiąc, że zawsze będzie w jego sercu i widzi, jak swobodnie gra na pianinie, mając przed sobą zdjęcie Kaori.

Jakie kłamstwo powiedział Kaori?

Jest jedno kłamstwo, które Kaori powiedziała Kо̄seiowi, które ujawnia w liście. W anime Kaori interesuje się Ryōtą, najlepszym przyjacielem Kо̄seia. Kо̄sei był smutny i zdruzgotany, gdy dowiedział się, że Kaori lubi Ryōtę, ale pod koniec anime, Kaori wydaje się być bardziej zainteresowany Kо̄sei. Dlatego fani byli zdezorientowani relacją Kо̄sei i Kaori.

Jednak list Kaori do Kо̄sei ujawnił kłamstwo, które powiedziała Kо̄seiowi – sfabrykowała swoje uczucia do niego Ryōcie, aby mogła zbliżyć się do Kо̄sei. Kaori wspomina również, że wiedziała, że ​​Tsubaki ma uczucia do Kо̄seia i nie chciała zranić jej uczuć do przyjaciela Kо̄seia. Ostatecznie Kaori mówi Kо̄seiowi, że go kocha i ma nadzieję, że będzie miał ją w swoim sercu na zawsze.

Jak kończy się twoje kłamstwo w kwietniu?  Wyjaśnienie zakończenia

Teraz fani, w tym ja, zdali sobie sprawę, że Kо̄sei był kolejnym kłamstwem Kaori – obiecała Kо̄seiowi, że znowu zagrają razem. Mimo że zrealizowała swoje marzenie o zabawie z Kо̄sei, obiecała, że ​​zrobią to ponownie, ale nigdy nie miała na to szansy.

Twoje kłamstwo w kwietniu to świetna wiadomość – zawsze walczysz, bez względu na wszystko, ponieważ jesteś częścią świata jak każdy inny, a ostatecznie, nawet jeśli myślisz, że nie, masz wpływ na innych ludzi, bardziej kiedykolwiek się dowie. Podobnie jak Kaori wpłynął na Kо̄sei i vice versa.

Czy ten post był pomocny?