Skip to content

Jak Goku zdobył wirusa serca w Dragon Ball? Wyjaśnienie teorii

27 de wrzesień de 2022
goku heart disease

The Smocza kula saga obdarowała fanów anime mnóstwem ekscytujących bitew, wyjątkowymi postaciami i kultowymi bohaterami – z których najbardziej niesławnym musi być Goku. Chociaż istnieje wiele tajemnic związanych z przeszłością i przeznaczeniem Goku, jego śmierć związana z chorobą wywołała liczne teorie i debaty – pozostawiając niezliczonych fanów zastanawiających się, w jaki sposób Goku dostał wirusa serca Smocza kula.

Uważa się, że Goku rozwinął Wirus Serca, ponieważ mieszkał w zamieszkałych lasach jako dziecko lub przyniósł wirusa z planety Yardrat lub Namek (w takim przypadku byłby cierpliwym zerem). Możliwe jest również, że dr Gero stworzył zaraźliwego wirusa serca, aby zabić Goku, zarażając innych po drodze, co doprowadziło do wybuchu przyszłej linii czasu. Jednak dokładna przyczyna nigdy nie została potwierdzona w Smocza kula.

Chociaż nie ma oficjalnych dowodów sugerujących, że Goku dostał wirusa serca w określony sposób, możliwe wyjaśnienia i teorie zostały połączone przez oddanych fanów. Trzymaj się, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o chorobie serca Goku, a także potencjalnych teorii wskazujących, w jaki sposób Goku dostał wirusa serca Smocza kula.

Choroba serca Goku

Choroba serca, na którą cierpiał Goku, została przedstawiona dopiero po tym, jak zachorował, opisując ją wraz z objawami. Choroba ta nie ma określonej nazwy w uniwersum Dragon Ball, występuje jedynie pod nazwą „Wirus Serca” – charakteryzuje się złym samopoczuciem i zmęczeniem.

Zgodnie z zapisami i obrazami dostarczonymi przez Dragon Ball Wiki, wirus serca zarażony przez Goku nie był niczym specjalnym – w rzeczywistości Future Trunks poinformował postacie Dragon Ball, że niezliczone osoby ulegli temu samemu wirusowi serca w przyszłości. Obejmowało to Future Goku, który dostał wirusa, zanim pojawiło się lekarstwo.

Śmierć Goku z powodu choroby serca jest prawdopodobnie jednym z najbardziej „niewygodnych” sposobów, w jakie mógł pójść w uniwersum Dragon Ball, ponieważ tego typu śmierci nie można chcieć z powrotem, ponieważ jest to „naturalna” przyczyna śmierci. Ponadto fasolki Senzu (często używane do leczenia lub pomocy Saiyaninom Dragon Ball z różnymi słabościami i dolegliwościami) są bezużyteczne w walce z wirusem serca – nie mogą wyleczyć choroby, a nawet ją spowolnić.

Nawet czystokrwiści Saiyanie są bezradni wobec Wirusa Serca, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przekształcenie się w Super Saiyanina (lub jakikolwiek inny poziom powyżej Super Saiyana) przyspiesza tempo szkodliwych efektów wirusa. Wirus obezwładni wzmocniony układ odpornościowy Saiyanina, jeśli zostanie mu wystarczająco dużo czasu, co ostatecznie doprowadzi do śmierci osobnika, pod warunkiem, że nie otrzyma on konkretnego leku na serce, który wyleczy go na czas.

Jak Goku zdobył wirusa serca w Dragon Ball? Wyjaśnienie teorii

Na szczęście Future Trunks cofnął się w czasie, aby dać dzisiejszemu Goku (na głównej osi czasu serii Dragon Ball) antidotum na wirusa serca. Chociaż Trunks będący w przeszłości zmienia przyszłość na różne sposoby, podobnie jak wiele innych razy w fabule Dragon Ball, do tego stopnia, że ​​nie wiadomo, czy ktoś znalazł lekarstwo lub czy ktokolwiek inny niż Goku cierpiał na wirusa w głównej osi czasu .

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych ludzi w Dragon Ball Z (Ranking)

Chociaż dokładna przyczyna zakażenia wirusem nigdy nie została wprost podana, Piccolo wykazuje podejrzenie, że wirus ma zaraźliwy charakter. Doradza Yamchy, aby zażył lekarstwa po przetransportowaniu Goku z powrotem do jego domu, po czym Goku wraca do zdrowia około 10 dni później.

Jak Goku zdobył wirusa serca w Dragon Ball?

Saga Dragon Ball zdecydowanie wskazała, jak śmiertelny i niebezpieczny jest wirus serca, i wiadomo, że Goku był co najmniej jedną z pierwszych osób, które zachorowały. Ale nie było żadnej wzmianki o tym, jak Goku, który mógł nawet być pacjentem zero, zaraził się wirusem serca lub jak mógł rozprzestrzenić się na innych na Ziemi.

Jednak to nie powstrzymało fanów przed nieskończoną ciekawością, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile okazji miałby Goku, aby zakontraktować coś „nie z tego świata”. Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej uznanych teorii na temat tego, jak Goku zaraził się wirusem serca na głównej osi czasu Dragon Ball.

1. Goku dostał wirusa serca z zamieszkałych lasów

Pierwsza teoria wywodzi się z pełnego przygód, ale równie niebezpiecznego wychowania Goku, który nie miał zwykłego dzieciństwa. W rzeczywistości Goku nigdy nie widział człowieka, dopóki nie osiągnął wieku 12 lat, poza swoim przybranym ojcem Gohanem – po którym później nazwał swojego pierwszego syna.

Jak Goku zdobył wirusa serca w Dragon Ball? Wyjaśnienie teorii

Goku żył podobnie do Tarzana jako dziecko, huśtając się między drzewami i zaprzyjaźniając się z dzikimi zwierzętami. Obszary takie jak te są często domem dla bakterii i wirusów, które są obce dla cywilizacji, podobnie jak cywilizacja posiada patogeny, które są śmiertelne dla dzikiej przyrody. Być może są one dobre dla zwierząt, ale nie wiadomo, co może się stać, gdy wejdą w ciało człowieka (lub Saiyan).

Ta teoria nie ma wiele podstaw, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Goku miałby ten wirus uśpiony przez wieki. Ale biorąc pod uwagę, że zmiana Super Saiyana pogarsza wirusa, możliwe jest, że Goku przekraczając nowe poziomy siły, doprowadziło do tego, co jest znane jako Wirus Serca w Dragon Ball.

2. Goku dostał wirusa serca z planety Yardrat

Goku eksploruje różne regiony i obce planety w całej fabule Dragon Ball. Ale konkretną planetą, którą odwiedził, jest Planeta Yardrat, nowa planeta, która istnieje miliony lat świetlnych od Ziemi z ekosystemem, który znacznie różni się od wszystkiego, co mogli napotkać Saiyan.

Jak Goku zdobył wirusa serca w Dragon Ball? Wyjaśnienie teorii

Jest całkiem możliwe, że wirus serca faktycznie pochodzi z planety Yardrat, chociaż nikt inny, kto odwiedził Yardrat, nie zaraził się wirusem ani nie zaczął rozwijać podobnych objawów. Gdyby tak było, Goku albo ma naprawdę pecha, albo był gdzieś na Yardrat, którego żaden z myśliwców Z nie odwiedził w tym czasie.

Obejrzyj poniższy film przez CBR aby dowiedzieć się więcej o czynnikach, które mogły wpłynąć na wirusa serca, a także dlaczego wielu fanów wierzy w teorię Planet Yardat:

3. Goku dostał wirusa serca od Namek

Inna teoria mówi, że Goku zaraził się wirusem serca na Namek, chociaż ta teoria nie ma wielu zwolenników. W tym czasie było z nim wielu innych, w tym inni Saiyanie, którzy nie złapali wirusa.

Jak Goku zdobył wirusa serca w Dragon Ball? Wyjaśnienie teorii

Podobnie jak w przypadku Planet Yardrat, Goku mógł po prostu być gdzieś, gdzie inni nie byli (a Vegeta i Saiyan Soldiers mogli otrzymać szczepienia na obce choroby). Chociaż, nawet z tej perspektywy, w teorii wciąż jest wiele luk.

4. Dr Gero stworzył wirusa serca

Jedną z teorii, która ma znacznie większe poparcie, jest to, że to dr Gero stał za wirusem serca. Dr Gero był znany z kilku poważnie chorych i pokręconych eksperymentów naukowych, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co dr Gero zrobił z Androidem 17 i Androidem 18.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Vegeta wzywa Goku Kakarot w Dragon Ballu?

Dr Gero absolutnie nienawidzi Goku, głównego motywu wielu jego mrocznych czynów, a ten szalony naukowiec jest niezaprzeczalnie inteligentny – wyposażony w środki, aby coś takiego było możliwe. W obliczu jego bardziej wymagających kreacji stworzenie śmiertelnego wirusa może wydawać się stosunkowo łatwe dla kogoś takiego jak dr Gero.

Jak Goku zdobył wirusa serca w Dragon Ball? Wyjaśnienie teorii

Możliwa teoria głosi, że dr Gero użył mechanicznych much, aby wytropić Goku i zarazić go, lub być może inną metodą. Ale ta teoria wyjaśniałaby, dlaczego tak wielu ludzi zostało zarażonych wirusem serca – do tego stopnia, że ​​cywilizacja skupiła się na znalezieniu lekarstwa na osi czasu Future Trunks.

Goku nie pozwolił, by choroba serca stanęła mu na drodze w całej fabule Dragon Ball – Goku przewyższył moc Boga w niektórych aspektach i pokonał niezliczonych złych facetów po drodze. Ale konkretna przyczyna choroby serca Goku pozostaje tajemnicą do dziś, a fani wciąż spekulują i teoretyzują o wielu możliwościach.

 • Jak Goku zdobył wirusa serca w Dragon Ball? Wyjaśnienie teorii

  Jeijei

  Jeijei

  Jeijei to ekscentryczny dziwak mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i gier wideo, zwłaszcza gier MMO i RPG, niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, konsola czy telefon komórkowy.

Czy ten post był pomocny?