Skip to content

Jak Eren stał się tytanem (za każdym razem)?

25 de lipiec de 2022
How Did Eren Become a Titan Every Time

Jedną z głównych postaci serialu anime „Atak na Tytana” jest Eren Yeager. Ten energiczny młody człowiek ma swój jedyny życiowy cel, a jest nim zniszczenie Tytanów. Od najmłodszych lat stał po stronie dobra, ucząc się, że każde zło powinno być karane i niszczone. Mówiąc prosto, jest sprawiedliwym człowiekiem bez wyrzutów sumienia. Chociaż bez pewnych specjalnych zdolności, Eren wciąż jest obdarzony silnym poczuciem celu i oddaniem swoim towarzyszom. Ale kilka razy podczas anime Eren staje się Tytanem, którego najbardziej nienawidzi, a w tym artykule pokażemy Ci, jak Eren stał się Tytanem wiele razy.

Eren stał się tytanem przez dziedzictwo swojego ojca (tytana ataku i założyciela), a po zjedzeniu siostry Willy’ego Tybura podczas najazdu na Liberio w końcu zdobył Tytana Młota Wojennego. Gdy Eren po raz pierwszy został Tytanem, jego ojciec ukradł moc Tytana Założycieli i sprawił, że Eren go pochłonął, zyskując w ten sposób tę samą moc.

W dalszej części tego artykułu dowiemy się wiele o Eren Yeager – np. jak został Tytanem po raz pierwszy (i innym razem), kto i dlaczego zmienił go w Tytana i wiele innych ciekawych rzeczy . Jeśli jesteś zainteresowany, bądź na bieżąco.

Jak Eren po raz pierwszy został Tytanem?

Po raz pierwszy Eren Yeager został Tytanem dzięki serum wstrzykniętemu do jego ciała przez jego ojca Griszę Yeagera.

Ten zastrzyk służy do przekształcenia podmiotu Ymir w tytana. Poddani Ymira są potomkami Ymira Fritza – niewolnika króla Eldian i pierwszej osoby, która zdobyła moc Tytanów. Poddani Ymir są jedyną rasą, która może stać się Tytanami.

Serum Titana wstrzykiwano zazwyczaj w wewnętrzną część przedramienia lub kark, ale można ją również połknąć. Krew Tytana, wstrzyknięta do krwiobiegu, uruchamia proces modyfikacji ciała w „Czystego Tytana”. Ci Czyści Tytani byli nieinteligentnymi stworzeniami, dopóki nie pochłonęli człowieka Mocą Tytanów, przejmując specyficzne cechy i unikalne zdolności, znane jako Dziewięciu Tytanów.

Wstrzyknięty serum tytana, Eren został przekształcony w czystego tytana, który zjadł Griszę, dając mu moce Tytana Ataku i Tytana Założyciela, i czyniąc go jedną z najpotężniejszych postaci w Ataku Tytanów.

Posiadanie mocy Ataku Tytana może powodować wiele efektów, takich jak zwiększona siła i wytrzymałość, twardnienie, regeneracja i przyszłe dziedziczenie pamięci.

ZWIĄZANE Z:

Skąd pochodzą tytani w ataku na Tytana?

Ta szczególna forma, w której Eren miał 15 metrów wzrostu i czarne włosy sięgające do ramion, spiczaste uszy, długi nos i otwartą, szkieletową paszczę bez warg, była tytanem. Zamiast przypominać większość tytanów, w jego formie tytana był znacznie bardziej umięśniony i zdefiniowany, co pozwalało mu radzić sobie z różnymi sprawami znacznie potężniej niż nawet tytani podobnej wielkości, podczas gdy jego intelekt i szkolenie wojskowe pomogły mu zrezygnować z całych grup Tytani bez kłopotów.

Eren przeszedł intensywną przemianę, która bardzo go zabrała i wymagała dużej wytrzymałości. Stało się tak, ponieważ wykazywał wiele objawów, w tym krwawienie z nosa, bladą skórę i trudności w oddychaniu, gdy naciskał zbyt mocno.

Jak Eren został Tytanem Założycielem?

Poprzez wstrzyknięcie serum Tytana, Eren Yeager otrzymał moc Tytana Ataku, a także Tytana Założyciela. To on wykazał się taką mocą i umiejętnościami, rozkazując Czystym Tytanom zjeść Tytana Diny Fritz i zaatakować Tytana Opancerzonego.

Dina Fritz była pierwszą żoną Grishy Yeagera, a także matką Zeke’a Yeagera. Dina zdradziła naród Marleyów i została zmieniona w Nienormalnego Tytana (niezwykły typ Czystego Tytana, który może być mądrzejszy lub robić rzeczy niezwykłe).

Powiedzmy ogólnie o Tytanie Założycieli.

Tytana Założyciela można również przetłumaczyć z japońskiego jako „Tytan Progenitor”. Był to pierwszy ze wszystkich Tytanów i jeden z Dziewięciu.

Tytan Założyciel był w stanie aktywować kilka swoich umiejętności, gdy krzyczał. W przeszłości tylko członkowie rodziny królewskiej byli w stanie używać mocy Krzyku, który był w stanie manipulować i tworzyć Tytanów oraz zmieniać wspomnienia i skład ciała Obiektów Ymir.

Zdolności te mogą być używane niezależnie od tego, czy spadkobierca Tytana Założycieli został przemieniony. Wystarczyłyby ludzkie krzyki. Jeśli chodzi o krzyki, krzyki mogły być ciche, o ile były wystarczająco głośne, aby je usłyszeć.

Tytan Założyciel był w stanie wzmocnić tych, którzy byli w stanie krzyczeć, dając im całkowitą kontrolę nad Tytanami i sprawiając, że bezwzględnie wypełniali każdy rozkaz.

Kto zmienił Erena w tytana iz jakiego powodu?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, ojciec Erena, Grisha Yeager, zamienił go w tytana za pomocą serum wstrzykniętego do jego ciała.

Grisha Yeager był lekarzem i jednym z Eldian Restauracjonistów (radykalnej grupy Eldian z miasta Liberio, która planowała zniszczyć naród Marleyów). Aby zinfiltrować Mury (trzy duże konstrukcje znajdujące się na Wyspie Paradis) i ukraść Tytana Założycielskiego rodzinie Reiss (poprzez zjedzenie ich Królowej), został wysłany na specjalną misję.

Kiedy otrzymał moc Ataku Tytana, napisał trzy książki o Eldii, Marley, tytanach i historii swojego życia, a wszystko to ukrył w swojej piwnicy.

ZWIĄZANE Z:

Czy Eren Evil w Ataku na Tytana? (i co go do tego doprowadziło?)

Grisha miał bardzo bliskie relacje ze swoim synem Erenem. Zachęcał do spełnienia marzeń Erena, aby chronić swój lud i walczyć z Tytanami, szukając sprawiedliwości, a także pomścić swoją matkę, która została zabita przez tytanów.

Z tego powodu dał Erenowi klucze do piwnicy, ujawniając wszystkie sekrety z przeszłości i dając mu moce i zdolności do pokonania Tytanów. Grisha wierzył, że jego syn pewnego dnia użyje mocy Tytana Założyciela do kontrolowania Tytanów poza murami, aby walczyć z Marleyem.

Jak Eren stał się Tytanem po zjedzeniu?

Pięć lat po upadku muru Maria ludzkość odniosła pierwsze zwycięstwo nad Tytanami, ratując przed upadkiem mur róży w bitwie pod dzielnicą Trost.

Podczas bitwy, Eren został zjedzony żywcem przez Tytana i znalazł się w jego żołądku wraz z innymi ofiarami, również zjedzonymi lub zabitymi.

Eren poczuł w sobie ogromną wściekłość, która spowodowała desperackie pragnienie zniszczenia wszystkich tytanów, więc wybuchnął z żołądka, a jego forma tytana w końcu wyszła po raz pierwszy.

Dlaczego Eren nie umarł, kiedy został zjedzony?

Będąc w żołądku Tytana, Eren przeżył, ponieważ Tytan nie złamał swojego rdzenia kręgowego. Moce Tytana są w ich kręgosłupie. Tytan tylko zmiażdżył mu ramię i połknął resztę ciała bez żucia.

Jedną z mocy Ataku Tytana jest regeneracja – mogą automatycznie leczyć rany, a także regenerować całe kończyny.

Jak Eren uzyskał moc Tytana Młota Wojennego?

Eren pochłonął młodszą siostrę Willy’ego Tybura i w ten sposób zyskał moc Tytana Młota Wojennego. Ponieważ był w stanie wykorzystać zdolności Młota Bojowego do tworzenia obronnych pik i kolczatek, był w stanie stworzyć ramy obronne, aby utrudnić wrogom postępy w walce.

Chociaż niewiele o niej wiadomo, nawet jej imię, można przypuszczać, że siostra Willy’ego Tybura podzielała radykalne poglądy brata na temat natury Eldian i wyspy Paradis. Nawet po śmierci jej brata jest w stanie skupić się na swojej misji, która polega na schwytaniu i zabiciu Erena Yeagera.

Według legendy moc Tytana Młota Wojennego otrzymała od kogoś, kogo nigdy nie spotkała, a jej sukcesja po tej mocy była utrzymywana w tajemnicy.

Eren szybko odkrył miejsce pobytu Tytana Młota Wojennego po tym, jak dowiedział się, że jest to młodsza siostra Willy’ego. W swoim Ataku na szczęki Tytana użył szczęk Tytana Szczękowego jako zaimprowizowanego dziadka do orzechów, aby rozbić otaczający ją kryształ, a w konsekwencji uzyskać Tytana Młota Wojennego.

Tytan Młot Wojenny jest jednym z Dziewięciu Tytanów, które mogą stwardnieć i ukształtować ciało Tytana w struktury.

Kiedy Ymir Fritz zmarł, powstał Tytan Młota Wojennego, a także wszystkie inne Dziewięć Tytanów. Przez około 1700 lat po jej śmierci Tytan Młota Wojennego był przekazywany z jednego domu Eldian do drugiego jako potężna broń. Tytan Młota Wojennego wpadł w ręce rodziny Tyburów, która następnie przeniosła się na wyspę Paradis po tym, jak Karl Fritz abdykował z tronu Eldian i założył tam swoją rezydencję.

Mamy nadzieję, że podobała się Wam ta podróż „Atak na Tytana” z perspektywy Erena. Niezależnie od tego, czy jest twoją ulubioną postacią w tym popularnym serialu anime, musisz przyznać, że warto było go lepiej poznać.

Czy ten post był pomocny?