Skip to content

Jak Donald Glover nakłonił FX do stworzenia Atlanty

9 de grudzień de 2022
l intro 1670545238

Uśmiech Donalda Glovera

„Atlanta” przetarła jedyny w swoim rodzaju szlak dla FX w ciągu czterech sezonów. Stworzony przez Donalda Glovera iz udziałem Donalda Glovera serial znany jest z tego, że zmienia biegi w opowiadaniu historii z tygodnia na tydzień i nigdy nie boi się być dziwnym dzięki obsadzie powiązanych postaci.

Wykorzystując scenę hip-hopową tytułowego miasta jako punkt wyjścia, „Atlanta” przedstawia rozwój Alfreda „Paper Boi” Milesa (Brian Tyree Henry) i to, jak jego sukces wstrząsa życiem jego przyjaciół Earn (Glover) , Van (Zazie Beets) i Darius (Lakeith Stanfield). Ze swoim wyjątkowym podejściem do serialu komediodramat i dużymi kreatywnymi wahaniami, które często występują w serialu (za pośrednictwem The Ringer), to trochę szalone, że FX w ogóle zazielenił serial. Jednak fani mogą nie zdawać sobie sprawy, że sam Glover przewidział to i podszedł do sieci w bardzo podstępny sposób, mając na uwadze właśnie ten strach.

Donald Glover oszukał FX, aby stworzył serial po swojemu

Donald Glover spotkał się z The New Yorker, aby porozmawiać o genezie „Atlanty” i tym, co ten projekt znaczył dla niego w 2018 roku. O dziwo, aktor i muzyk ujawnili, że FX chciał od niego znacznie bezpieczniejszego programu i że oszukał ich myśląc, że to był dokładnie ten program, który robił, kiedy przedstawiał im serial.

„Wiedziałem, czego chce ode mnie FX” — wyjaśnił Glover. „Myśleli, że będę to ja i Craig Robinson kręcili się wokół, i będzie to trochę jak” Społeczność ”i będzie leciało przez długi czas. Byłem koniem trojańskim FX” — aktor ujawnił. „Gdybym powiedział im, co naprawdę chcę zrobić, nie doszłoby do tego”. Chociaż może to brzmieć jak dość odważna strategia, Glover jest znany z przekraczania kreatywnych granic, więc FX, szczerze mówiąc, powinien był spodziewać się czegoś takiego.

Stephen Glover, który pracował z Donaldem w serialu, potwierdził zdanie swojego brata. „Donald obiecał:” Earn i Al pracują razem, aby odnieść sukces w surowym przemyśle muzycznym. Al zasłynął z tego, że kogoś zastrzelił, a teraz próbuje poradzić sobie ze sławą, a ja co tydzień będę miał dla niego nową piosenkę. Darius będzie zabawny, a gang będzie razem ”- Stephen przypomniał sobie, jak powiedział mu Donald. „To był koń trojański”. Cóż, dowód jest w puddingu, a ponieważ widzowie i krytycy chwalą wszystkie cztery sezony „Atlanty” (za pośrednictwem Rotten Tomatoes), wydaje się, że ryzyko Glovera się opłaciło.

Czy ten post był pomocny?