Skip to content

Jak dokładna jest zabójcza Sally Netflixa (i gdzie jest teraz McNeil)?

15 de kwiecień de 2023
l intro 1681535998

Telewizyjne seriale dokumentalne

Sally i Ray McNeil stoją przy samochodzie

Prawdziwy film dokumentalny Netflix „Killer Sally” miał swoją premierę w październiku 2022 roku i opowiada historię zabicia przez byłą Marine Sally McNeil swojego drugiego męża, kolegi kulturysty Raya McNeila. Jak w przypadku każdego filmu dokumentalnego, warto zapytać, co jest prawdziwe, a co nie. W przypadku „Killer Sally” serial pomija kilka ważnych szczegółów, zarówno dotyczących życia McNeila, jak i samego zabójstwa. Te szczegóły mogły potencjalnie rzucić ją w innym świetle.

Żeby było jasne, reżyser Nanette Burstein przyznaje, że Sally McNeil nie jest idealną ofiarą. Podczas procesu Sally twierdziła, że ​​Ray wielokrotnie ją brutalnie wykorzystywał i że zabiła go w samoobronie. Prokuratura odparła, że ​​było to morderstwo i wskazała na własną historię przemocy Sally. „Chcemy, aby ofiary były doskonałe, a często nie są i denerwujemy się na nie, ale Sally nie stroniła od tego, a mimo to zachowała swoją niewinność” – powiedział Burstein Newsweekowi.

Największym pominięciem w dokumencie jest dowód DNA – lub jego brak. Według relacji Sally McNeil o zabójstwie, Ray bił ją i dusił, kiedy udało jej się odzyskać swoją obrzynaną strzelbę, aby się bronić. Jednak prokuratura zwróciła uwagę, że na ciele Raya nie znaleziono żadnego DNA Sally. To, jak twierdzili, oznaczało, że Ray nie znęcał się nad nią i że go zamordowała.

Ponadto dokument pomija szczegóły dotyczące brutalnej przeszłości Sally.

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, ma do czynienia z przemocą domową, możesz zadzwonić na infolinię National Domestic Violence Hotline pod numer 1-800-799-7233. Możesz także znaleźć więcej informacji, zasobów i wsparcia na ich stronie strona internetowa.

Sally miała wiele starć z władzami przed śmiercią Raya

Ray i Sally McNeil poznali się w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Sally służyła przez 11 lat, jednocześnie uprawiając kulturystykę w zawodach piechoty morskiej, dochodząc do stopnia sierżanta. W filmie dokumentalnym Sally wyjaśnia, że ​​opuściła Marines w 1993 roku. Dokument wspomina, że ​​w księdze przebiegu służby Sally znalazło się wiele przypadków, kiedy wpadła w tarapaty, nie precyzując, dlaczego. Podręcznik wspomina o problemach z gniewem, wybuchach przemocy i fizycznych kłótniach. Ostatecznie została zdegradowana i zabroniono jej ponownego zaciągania się, co doprowadziło do jej odejścia z wojska w 1993 roku.

Podczas gdy „Killer Sally” szczegółowo opisuje inne brutalne incydenty z czasów po zakończeniu służby wojskowej Sally McNeil, na przykład czas, kiedy została aresztowana za napaść na listonosza, który spoliczkował jej syna, Johna, nie jest to wyczerpująca relacja. Dokument pomija dwa incydenty. W 1990 roku National Physique Committee zawiesił Sally na rok po tym, jak zaatakowała innego kulturystę, którego podejrzewała o romans z Rayem. W 1993 roku została aresztowana za kopnięcie bramkarza w twarz po tym, jak poprosił ją, by przestała tańczyć na stołach, a następnie zagroził, że zabije aresztujących funkcjonariuszy.

Dziś Sally McNeil zaczyna od nowa

Wywiad z Sally McNeil

Sally McNeil została skazana za morderstwo drugiego stopnia w 1996 roku. Pomimo kilku apelacji, w tym apelacji do Sądu Najwyższego (której film dokumentalny również pomija), odbyła karę w Central California Women’s Facility w Chowchilla w Kalifornii. Jak wyjaśnia dokument, McNeil uzyskała zwolnienie warunkowe 29 maja 2020 r. Po wyjściu z więzienia mieszkała w Veteran’s Transition Center i pracowała w magazynie. W tym czasie poznała Norfleet Stewart w grupie wsparcia VTC. Oboje zaczęli się spotykać i pobrali w czerwcu 2022 roku. McNeil i Stewart również kupili dom i podobno mieszkają w północnej Kalifornii.

W dokumencie McNeil mówi o tym, że straciła ponad 20 lat swojego życia i chce nadrobić stracony czas. Jej syn John jest szczęśliwy, że znalazła kogoś, kto dobrze ją traktuje. Podobno McNeil ma również dobre relacje z Johnem i jej córką Shantiną po latach milczenia.

Czy ten post był pomocny?