Skip to content

Jak długo żyją Titan Shifters? Czy starzeją się szybciej?

13 de listopad de 2022
eren biting hand

Power of the Titans to niesamowita moc w świecie Attack on Titan, ponieważ pozwala użytkownikowi stać się tytanem do woli i dziesiątkować armie z niesamowitą mocą tytana. Jednak bycie zmiennokształtnym tytanem polega na tym, że nie jest to coś, co nie jest bez konsekwencji, ponieważ istnieje coś, co nazywa się Klątwą Ymir, która jest związana z długością życia oryginalnego tytana lub Tytana Założyciela. Więc, mówiąc to, jak długo może żyć tytanowy zmiennokształtny?

Zmieniacz tytanów ma jeszcze tylko 13 lat życia po zdobyciu Mocy Tytanów. W związku z tym, niezależnie od tego, ile mocy lub tytanów ma zmiennokształtny, będą mogli żyć jeszcze tylko 13 lat od momentu uzyskania pierwszej mocy. To dlatego, że Ymir żyła tylko 13 lat po tym, jak została Tytanem Założycielem.

Tak potężni jak tytani w świecie Attack on Titan, nie są zbyt potężni do tego stopnia, że ​​mogą żyć przez długi czas. Dlatego nie wszyscy Eldianie, którzy mieszkają na Marley, chcą być tytanami, ponieważ wiedzą, że nie będą w stanie żyć długo po tym, jak zostaną tytanami. Porozmawiajmy więc więcej o długości życia zmiennokształtnego tytana w Attack on Titan.

Czy Titan Shifters żyją wiecznie?

W całym świecie Attack on Titan tytani byli najbardziej przerażającymi stworzeniami, które chodziły po ziemi, ze względu na to, jak duże, potężne i wytrzymałe były. Od pokoleń Eldianie wykorzystywali tytanów na swoją korzyść do podbijania różnych narodów i królestw na całym świecie. Jednak Eldianie naprawdę cenili Moc Tytanów, ponieważ pozwalało to Eldianowi przemieniać się w tytana do woli i używać swojej mocy do dziesiątkowania całych armii. I nawet w czasie, gdy Marleyanie podbili Eldian, również używali Mocy Tytanów na swoją korzyść.

Ale chociaż posiadanie Mocy Tytanów było wielkim zaszczytem dla Eldian, ponieważ pozwoliło im stać się wystarczająco potężnymi, aby stać się ważnym atutem wojskowym dla Marleya, chodzi o to, że ci tytani zmiennokształtni mają ograniczenia, jeśli chodzi o czas ich trwania. może żyć. Podczas gdy zwykłe istoty ludzkie mogą żyć do 70 lub 80 lat, w zależności od tego, jak są zdrowe, zmiennokształtni tytani nie żyją bardzo długo. Pod tym względem nie mogą nawet żyć wiecznie, bez względu na to, jak potężne są ich moce tytanów.

ZWIĄZANE Z:

Atak na Titan Time Skip: wyjaśniono czteroletnią przerwę

Jako taka, Moc Tytanów odbywa się kosztem długości życia danej osoby, ponieważ skraca jej pozostałe lata. Dlatego nie wszyscy Eldianie chcą być zmiennokształtnymi tytanami, ponieważ istnieje spore ryzyko związane z posiadaniem Mocy Tytanów. W tym momencie staje się jasne, że w świecie Attack on Titan moc ma swoją cenę.

Jak długo pozostały manetki Titan?

Ustaliliśmy, że tytani zmiennokształtni nie żyją wiecznie. W rzeczywistości nie mogą nawet żyć normalną długością życia człowieka, jeśli całkiem wcześnie zamienią się w zmiennokształtnych tytanów. Ale jak długo zostali zmiennokształtni tytanów?

Historia limitu życia zmiennokształtnego tytana sięga samej Ymir. Była pierwotną tytanką, ponieważ była tą, która dzierżyła moc Tytana Założycielskiego, od którego pochodzili wszyscy inni tytani. We wczesnym okresie imperium Eldian król Eldii polegał na swoich mocach, aby podbijać różne ziemie i królestwa, dopóki imperium nie rosło i rozrastało się.

Jednak 13 lat po tym, jak zdobyła moc Tytana Założycielskiego, Ymir zginęła w wyniku ataku zabójcy, który próbował zabić króla Fritza. Następnie król Fritz zmusił swoje córki do zjedzenia szczątków ich matki, aby zdobyć Moc Tytanów i przekazać ją również swoim dzieciom.

Od tego czasu wielu tytanów zmiennokształtnych odziedziczyło moc Dziewięciu Tytanów od córek Ymira. Wszystkim z nich zostało tylko 13 lat życia po tym, jak zostali tytanowymi zmiennokształtnymi, ponieważ Ymir miała tylko 13 lat życia po tym, jak została Tytanem Założycielem. A to wszystko dlatego, że żaden inny tytanowy zmiennokształtny nie powinien być w stanie przewyższyć Tytana Założyciela.

Tak więc, jeśli dana osoba została zmiennokształtnym w wieku 1 roku, oznacza to, że będzie mogła dożyć wieku 14 lat. Tymczasem zmiennokształtny tytan, który zyskuje Moc Tytanów w wieku 50 lat, będzie żyć tylko do 63 lat. A ten 13-letni limit czasu jest powodem, dla którego Marleyanie szkolą kandydatów Eldian Warrior wystarczająco młodych, aby zdobyli Power of the Titans podczas swoich najlepszych lat, gdy są jeszcze młodzi.

Zanim minie 13 lat zmiennokształtnego tytana, powinni przekazać Moc Tytanów komuś innemu, w przeciwnym razie moc przejdzie na nowonarodzone dziecko Eldian. Dlatego Marleyanie śledzą, ile lat wojownikowi pozostało do życia.

Oczywiście widzieliśmy, że Falco chciał zostać tytanowym zmiennokształtnym nie dlatego, że chciał Mocy Tytanów, ale dlatego, że nie chciał, aby Gabi stała się tytanowym zmiennokształtnym z powodu limitu długości życia, ponieważ chciał, aby żyła długo.

Jak długo Eren musi żyć?

Eren Yeager, główny protagonista Atak Tytanów, został przemieniony przez swojego ojca w zmiennokształtnego tytana w wieku 10 lat. Nie pamiętał tego z powodu traumy, której doświadczył po tym, jak zamienił się w bezmyślnego tytana i zjadł jego ojciec, który był w tym czasie tym, który miał moc Tytana Ataku i Tytana Założyciela.

Dopiero gdy Eren miał już 15 lat, po raz pierwszy zamanifestował moc Ataku Tytana. Kilka miesięcy później dowiedział się o 13-letnim limicie czasu zmiennokształtnego tytana i powiedział, że zostało mu tylko 8 lat więcej na zegarze, ponieważ w wieku 10 lat zmienił się w tytana.

ZWIĄZANE Z:

Co to jest atak na Titan Salute i skąd się bierze?

W międzyczasie między trzecim a ostatnim sezonem nastąpił czteroletni przeskok. W ostatnim sezonie Eren miał już 19 lat. Oznacza to, że pozostało mu tylko 4 lata życia, zanim umrze.

Czy manetki Titan mogą żyć dłużej niż 13 lat?

W tym momencie nie było zmiennokształtnego tytana, który żyłby dłużej niż 13 lat, które towarzyszą Klątwie Ymir. Nawet Eren, który miał moc Tytana Założycielskiego, nie był w stanie znaleźć sposobu na pokonanie tego limitu. Ale między innymi dlatego, że nikt nie mógł przekroczyć tej granicy, Eren chciał wymazać tytanów z planety.

W związku z tym stał się złoczyńcą, który pozwolił całemu światu zjednoczyć się podczas końcowych części Atak na Tytana. Kiedy Mikasa w końcu zabiła Erena na dobre, zabiła Tytana Założyciela i wymazała go z istnienia. W związku z tym Moc Tytanów, a także Klątwa Ymira, zostały wymazane.

Tak więc, kiedy Erenowi udało się wymazać tytanów ze świata, był również w stanie znaleźć sposób, aby Armin i inni zmiennokształtni mogli żyć dłużej, ponieważ Klątwa Ymir już nie istniała z powodu faktu, że Moc Tytani już nie istnieli. W związku z tym nie byli już zmiennokształtnymi tytanami i mogli teraz przeżyć resztę swojego normalnego życia.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?