Skip to content

Jak Azashiro zginął w Bleach i co się z nim stało?

19 de grudzień de 2022
Azashiro 1

Bardzo Wybielacz postacie są w rzeczywistości popularne, ponieważ są kanonem lub były obecne w odcinkach wypełniających anime, zyskując rozgłos pomimo krytyki skierowanej pod adresem tych odcinków. Nadal, Wybielacz uniwersum zawiera również kilka lekkich powieści, które uzupełniają kanoniczną historię, z których większość została (półoficjalnie) potwierdzona jako kanon przez Kubo. Jedną z takich prac jest Bleach: duchy są zawsze z tobą autorstwa Ryōgo Narity, w którym występuje postać Sōya Azashiro, który w pewnym momencie był ósmym Kenpachi. W tym artykule powiemy ci, co stało się z nim w serialu.

Sōya Azashiro był byłym kapitanem 11. Oddziału i 8. Kenpachi przed swoim buntem. W pewnym momencie, podczas zbierania dużej mocy, zbuntował się przeciwko Gotei 13 i próbował ich obalić, ale ostatecznie poniósł porażkę i poddał się, gdy usłyszał, że Gwardia Królewska zastanawia się nad przybyciem na pomoc Gotei 13. Następnie został uwięziony w Muken, gdzie – pozornie – wciąż jest.

Artykuł zostanie podzielony na dwie główne części. Pierwszy z nich przedstawi postać i opowie trochę o mocach i zdolnościach Azashiro, podczas gdy drugi opowie o tym, co stało się z nim w historii. Artykuł będzie zawierał dużo spoilerów z Wybielacz wiedzy, więc uważaj, jak do tego podchodzisz, jeśli nie jesteś na bieżąco ze wszystkimi szczegółami.

Kim jest Sōya Azashiro?

W Gotei 13, Sōya Azashiro, znany również jako Kenpachi Azashiro, służył jako kapitan 11. Oddziału. Zastąpił Kenpachiego Kuruyashiki jako ósmy Kenpachi, odbierając mu tytuł. Należał do znakomitej Rodziny Azashiro. Azashiro wydaje się być dumną, uprzejmą i dobrze wychowaną osobą.

Gardzi jednak słabością, o czym świadczą jego szydercze uwagi skierowane do Sōsuke Aizena w Muken, kiedy mówi mu, że nie szanuje go za przegraną z Ichigo Kurosakim i że nie jest w stanie zrozumieć, jak porażka może być korzystna. Wydaje się również posiadać podobny poziom cierpliwości jak Aizen, który czekał 200 lat w więzieniu, zanim zrealizował swoje cele. Jest także twardym wojownikiem, jak przystało na Kenpachiego. Teraz powiemy ci trochę o jego mocach i umiejętnościach, a także o jego broni, której używał w Duchy są na zawsze z tobą lekka nowela.

Azashiro stał się jednym z najpotężniejszych kapitanów w Soul Society, do tego stopnia, że ​​pokonał swojego poprzedniego kapitana i zamordował innych kapitanów podczas ich buntu 200 lat temu. Ponadto, zajmując stanowisko kapitana Gotei 13, Azashiro miał jedną z 13 największych presji duchowych w Soul Society. Jego Reiatsu było tak wielkie, że nawet nie drgnął, gdy poczuł moc Setki Grantzów, których Reiatsu jest porównywalne z Reiatsu Vasto Lorde.

Pomimo tego, że był byłym członkiem 11. Oddziału, Azashiro jest bardzo biegły w używaniu Kidō; dzięki specjalnej zdolności swojego Bankai, Azashiro jest w stanie rzucić Kidō na wysokim poziomie bez żadnych zaklęć i używa systemu walki, który koncentruje się na jego umiejętnościach z Kidō. Potrafi przywołać dziesiątki wysokopoziomowych zaklęć Kidō, takich jak Hadō #96, Ittō Kasō i Hadō #90, Kurohitsugi.

Będąc posiadaczem tytułu Kenpachi (był znany jako ósmy Kenpachi), wskazuje, że jest potworem, jeśli chodzi o użycie Zanjutsu. Jednak w przeciwieństwie do innych członków 11. Oddziału, a zwłaszcza tych, którzy posiadali tytuł Kenpachiego, Azashiro nie jest zbyt biegły w walce wręcz, dochodząc do wniosku, że jego siła tkwi w jego specjalnych zdolnościach.

Obecnie zarówno nazwa, jak i zapieczętowana forma Zanpakutō Azashiro są nieznane; wszystko, co jest znane, to imię jego Bankai, którym jest Urozakuro. W powieści ujawniono, że Zanpakutō Azashiro jest na stałe w stanie Bankai, co jest wyjątkowo rzadkim zjawiskiem. Ze względu na fakt, że Zanpakutō Azashiro jest zawsze w stanie Bankai, zdolność jego Shikai nie może być znana na pewno; dzieje się tak dlatego, że w momencie zdobywania Zanpakutō, Azashiro był tak silny, że mógł natychmiast aktywować swoje Bankai. Z tego powodu polecenie uwolnienia jego Shikai nie jest znane; w rzeczywistości sam Azashiro nie ma pojęcia, jaka jest komenda uwolnienia.

ZWIĄZANE Z:

Kto był pierwszym Kenpachi w Bleach? Wyjaśniono!

Umiejętności jego Shikai są w dużej mierze nieznane, z wyjątkiem jednej, która jest jego największą umiejętnością ofensywną i jest również częścią jego Bankai, a to jest ostateczna technika Azashiro. Aby go użyć, Azashiro musi anulować swój Bankai, a tym samym połączyć go z Seireitei, materializując w dłoni miecz, który wygląda jak normalny Asauchi, bez żadnych wyróżniających cech. Jednak w tym mieczu koncentruje się Reishi wszystkiego, z czym Azashiro wcześniej się połączył.

Jak już powiedzieliśmy, jego Bankai nazywa się Urozakuro. Główna umiejętność Bankai Azashiro polega na połączeniu dowolnego rodzaju materiału lub żywej istoty z jej panem. Ponadto asymiluje i penetruje materiał lub przedmioty przeznaczone do fuzji. Jego zasięg sięga obwodu Soul Society. Dzięki temu, że połączył się z samym Seireitei, Azashiro może zrozumieć każde wydarzenie, które ma miejsce w jego obszarze wpływów, słuchać rozmów, a nawet teleportować się w dowolne miejsce w Seireitei.

Jednak jego Bankai ma pewne słabości. Jeśli Azashiro będzie miał wpływ na takie zdolności, jak Shikai Yumichiki lub bardziej podstawowa zdolność Quincy do pochłaniania lub zbierania Reishi, otrzyma mnóstwo obrażeń. Fuzja z Seireitei zajęła mu rok, gdy jego początkowa Fuzja została przerwana. Kiedy jest w stanie fuzji, rysy ciała Azashiro gwałtownie spadają.

Czy Sōya Azashiro nie żyje i co się z nim stało?

The Duchy są na zawsze z tobą light novel nie została jeszcze przetłumaczona na język angielski, ale znamy kilka szczegółów na temat fabuły Azashiro z tej historii. Mianowicie, wiemy, że Azashiro został w pewnym momencie kapitanem 11. Oddziału, a potem, po pewnym czasie, zbuntował się przeciwko Gotei 13 po tym, jak stwierdził, że zebrał wystarczającą moc. Jego plan ostatecznie się nie powiódł i został zatrzymany przez Gotei 13; kiedy usłyszał, że Gwardia Królewska zjedzie, by go dopaść na dobre, porzucił swój pierwotny plan i oddał się Centrali 46. Został osądzony i skazany na więzienie w Muken, gdzie pozornie przebywa nawet Teraz. Ponieważ nigdy nie pojawił się w dziełach kanonicznych, poza tym niewiele o nim wiadomo.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?