Skip to content

Inspiracja dla Willy’ego Wonki Johnny’ego Deppa

27 de maj de 2023
l intro 1684807618

Filmy fantasy

Wonka zwraca się do dzieci w swojej fabryce czekolady

Fani na całym świecie pamiętają Gene’a Wildera jako tytułowego cukiernika w klasycznym filmie familijnym z 1971 roku „Willy Wonka i fabryka czekolady”, a postać ta ma powrócić w grudniu 2023 roku w prequelu „Fabryki czekolady” „Wonka” z Timothée Chalametem w roli tytułowej. rola. Pomiędzy tymi dwoma aktorami znajduje się jednak Johnny Depp jako Wonka w hicie z 2005 roku „Charlie i fabryka czekolady”, w którym kultowy aktor nadał tej postaci zdecydowanie inny charakter niż jego poprzednik. Chociaż remake był wielkim hitem w kasie krajowej i międzynarodowej, miał jednego głównego krytyka – Wildera – który nazwał remake bardziej zniewagą niż hołdem.

W reżyserowanym przez Tima Burtona filmie Charlie i fabryka czekolady występuje również Freddie Highmore jako Charlie Bucket, niczego niepodejrzewający przyszły spadkobierca cukierkowego imperium Wonki. Depp powiedział dziennikarzom na spotkaniu prasowym w 2005 roku, w którym uczestniczył IGN, że jego lekceważąca interpretacja słynnej postaci literackiej autora Roalda Dahla była zakorzeniona w jego wspomnieniach jako małego dziecka oglądającego programy dla dzieci i ich gospodarzy.

„Faceci, których obserwowałem, jak Kapitan Kangur, Pan Rogers i Wujek Al [the Kiddie’s Pal from NBC-TV’s variety show „Laugh-In”] stał się tym głównym składnikiem” — powiedział Depp. „I gospodarze teleturniejów, których widziałem i oglądałem, i myśleli:” Mój Boże! Oni żargon bądź taki w domu. W rzeczywistości nie mogą tacy być. ”Co doprowadziło mnie do przekonania, że ​​​​założyli maskę, aby uzyskać ten niezwykle ważny pozytywny uśmiech. Więc to była druga strona Wonki”.

Depp mówi, że sposób, w jaki mówili gospodarze programów dla dzieci, był „super dziwaczny”

Oprócz wyglądu i uśmiechu gospodarzy programów dla dzieci, który wywarł wpływ na Johnny’ego Deppa w roli Willy’ego Wonki w filmie „Charlie i fabryka czekolady”, aktor zwrócił uwagę na sposób, w jaki gospodarze wypowiadali się w swoich programach, gdy był małym dzieckiem.

„Wyraźnie pamiętam, nawet w tym wieku, ich sposób mówienia i rodzaj muzycznej jakości sposobu, w jaki przemawiają do kamery, do dzieci” — wspominał Depp na imprezie, w której uczestniczył IGN. „Nawet wtedy myślałem, że to było naprawdę dziwne. Myślałem, że to super dziwaczne, ponieważ to wszystko”Cześć dzieci. Jak się masz?– Wiesz, takie rzeczy.

Najlepsze role filmowe Johnny’ego Deppa często obejmują aktora w wyszukanych kostiumach, od jego ról w filmach „Edward Nożycoręki” i „Piraci z Karaibów” po „Sleepy Hollow”, „Alicja w Krainie Czarów” i „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda” z Fleet Street”. Czasami, jak w przypadku „Charlie i fabryka czekolady”, nie tylko jego kostium pomagał Deppowi określić rolę Deppa, ale licówki, których użył, by zabłysnąć perłowo białym uśmiechem Wonki, zmieniały jego wygląd.

„To było niezwykle ważne, aby to wyczuć i móc założyć ten kostium i wcisnąć te licówki w moje usta i zęby, co faktycznie trochę zmieniło kształt mojej twarzy” – powiedział Depp dziennikarzom w prasie zgromadzenie.

Depp mówi, że jego gra Wonki nie miała nic wspólnego z Królem Popu

Michael Jackson pozuje do kamer

Nie trzeba było długo czekać, aby ludzie zaczęli porównywać występ Johnny’ego Deppa w „Charlie i fabryka czekolady” z występami innych prawdziwych osób, w szczególności Króla Popu, Michaela Jacksona. Na wspomnianej konferencji prasowej Depp powiedział dziennikarzom, że Porównanie Jacksona nie przeszkadzało mu, zauważając ze śmiechem: „Każdy ma prawo myśleć, co chce, nawet jeśli jest brutalnie w błędzie”.

Prawdę mówiąc, dodał Depp, ani razu podczas produkcji filmu nie przyszło mu do głowy, że jego interpretacja Jacksona ma jakikolwiek związek. „Nigdy nie przyszło mi to do głowy” – powiedział. „Wciąż nie do końca to rozumiem. Myślę, że mogę to zrobić na jednym poziomie ze względu na makijaż, dzieci i coś w rodzaju krainy fantazji. Ale wydaje mi się to dziwne”.

Depp zauważył jednak podczas konferencji prasowej, że gdyby istniała jakaś konkretna osoba, do której mógłby porównać swoją rolę Wonki, byłby to prawie ktoś taki jak legendarny przemysłowiec-miliarder Howard Hughes, którego aktor opisał jako „samotnika, [a] zarazofob, [and] kontrolowanie”.

Czy ten post był pomocny?